Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Artykuły > Najlepsza przynęta na szczupaka
2020-03-05

Najlepsza przynęta na szczupaka

Szczupak jest bez wątpienia najbardziej popularną rybą łowioną przez spinningistów w Polsce. Wielu z nas zastanawia się, jaka jest najlepsza przynęta na szczupaka. Które z nich dadzą nam szanse na złowienie rekordowej sztuki, a jakie powinniśmy pozostawić na określone warunki i okoliczności. W tym artykule przedstawimy kilka najbardziej skutecznych przynęt szczupakowych lub takich, które naszym zdaniem w odpowiednich rękach pozwolą na złowienie rekordowej ryby. W niniejszym tekście opowiemy wam o najskuteczniejszych przynętach na szczupaka spośród wabików z oferty Corona Fishing. Będziemy opowiadali o przynętach znanych nam doskonale i takich, na które udawało nam się łowić ryby w bardzo zróżnicowanych warunkach. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych przynęt na szczupaka z oferty Corona Fishing.

najlepszy wobler na szczupaka
najlepsze jerki na szczupaka

Najlepsze wahadłówki na szczupaka

Esox to jedna naszych najstarszych wahadłówek na szczupaka. Od samego początku jest w naszej ofercie i prawdopodobnie złowiła najwięcej szczupaków spośród wszystkich blaszek Corona Fishing. Esox to bardzo prosta w konstrukcji przynęta, która dzięki niezbyt mocnemu krępowaniu pozwala na uzyskanie zarówno pracy charakterystycznej dla wahadłówek, jak i obrotowej. Sprawdza się niemal w każdych warunkach. Jest skuteczna w jeziorze oraz w rzece. Esox występuje w dwóch wersjach wagowych. Lżejsze modele doskonale sprawdzają się w płytkiej, porośniętej wodzie. Esox jest przynętą, od której warto zacząć przygodę z wahadłówkami szczupakowymi. Jest bardzo uniwersalny i skuteczny niemal zawsze.

Hauer to ciężka i masywna wahadłówka szczupakowa. Mocno krępowana w łyżeczkę z wywiniętym ku górze noskiem. Taka konstrukcja odpowiada za wiele niuansów, które charakteryzują tę przynętę. Hauer jest ciężki, ale pozwala na łowienie również w niezbyt głębokiej wodzie. Podstawowym zastosowaniem tej przynęty są blaty i podwodne górki.  Hauer najlepiej sprawdza się podczas bardzo nieregularnego prowadzenia. Na tę wahadłówkę udało się w Polsce oraz w Skandynawii złowić wiele naprawdę dużych szczupaków. Hauer to też dwie wersje wagowe wahadłówki. Oba modele możesz zastosować w różnych głębokościach, oraz oczywiście względem wagi dobrać szybkość zwijania.

Krakowska. Niepozorna i zdecydowanie inna niż poprzednie modele przynęta. Na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajną blaszką, która bardziej przypomina wahadełko trociowe. Jak jednak podpowiadają nasi klienci, wahadłówka Krakowska to największy killer na szczupaki. Te w największym i średnim rozmiarze złowiły już prawdopodobnie szczupaka w każdym łowisku. Wahadłówka Krakowska to bardzo prosta przynęta w obsłudze, która pozwala na wiele różnych sposobów prowadzenia. Najlepsze efekty daje jednak, kiedy prowadzona zmiennym tempem łagodnie opada do dna. Właśnie w czasie opadu szczupaki najchętniej w nią atakują
Ranking najlepszych wahadłówek na szczupaka:
1. ESOX
2. HAUER
3. KRAKOWSKA

najlepsze przynęty na szczupaka

Najlepsze jerki na szczupaka

Koro. Tu pewnie was zaskoczyliśmy ;) Na pierwszym miejscu przynęta, która stosunkowo niedługo jest w naszych pudełkach. Koro to jerk o bardzo nieszablonowej pracy i wyjątkowej skuteczności. Koro to jerk,  w którym zakochały się szczupaki. Pracuje on bardzo nierówno i jego praca nie jest łatwa do opisania. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na najbardziej zróżnicowane prowadzenie względem charakteru pracy oraz głębokości prowadzenia. Koro jest jerkiem, który bez względu na rodzaj łowiska zawsze znajduje się w pudełku z jerkami. Na szczupaki bez niego nie jedziemy.

Rutta. Zestawienie najlepszych przynęt na szczupaka nie mogło się obejść bez tego jerka. Rutta to nasz najczęściej wysyłany jerk. Znany już od wielu lat wielu wędkarzom z całej Polski. Rutta to prawdopodobnie najprostszy w obsłudze jerk, jakim przyszło nam łowić. Nie ma znaczenia jak będziesz go prowadził - szybko, wolno, jednostajnie czy z podszarpywaniem. On zawsze kusi grube szczupaki. Rutta jest jerkiem, który najlepiej sprawdza się w wodzie o głębokości od 2 do 4 metrów. Pozycja obowiązkowa w pudełku każdego spinningisty. Dziś Rutta występuje w wielu wersjach kolorystycznych i wagowych. Dzięki temu możesz dobrać przynętę dokładnie pasującą do twojego łowiska.

Vetra. Tu mieliśmy trudny wybór i prawdopodobnie ze względu na pamięć do szczupaków atakujących tę przynętę z powierzchni wody wybieramy właśnie tego powierzchniowego ścigacza. Vetra to jerk, który pracuje na samym lustrze wody, ewentualnie tuż pod samą powierzchnią. Został stworzony na miejsca zarośnięte, trzcinowiska i grążelowiska. Jeśli znasz tego typu łowisko, koniecznie sprawdź tam naszą Vetrę - sukces gwarantujemy. Największą zaletą tej przynęty jest łatwość w prowadzeniu oraz sposób, w jaki unika zaczepów. Od roślin niemal się odbija, dając ci możliwość łowienia w samym gąszczu.

Ranking najlepszych jerków na szczupaka:
1. Koro
2. Rutta
3. Vetra

najlepsze przynęty na szczupaka

Najlepsze woblery na szczupaka

Hodor. Nasz faworyt szczupakowy, niezmiennie niszczący konkurencję od wielu sezonów. Hodor początkowo powstał jako typowy wobler sterowy. Jego konstrukcja jest banalna, ale dzięki zastosowaniu specyficznego drewna oraz niespotykanego obciążenia wobler jedynie leniwie lusterkuje… A to szczupaki lubią najbardziej! Hodor pracuje dość głęboko i właśnie ze względu na to, że brakowało nam możliwości łowienia w płytkiej wodzie zbudowaliśmy Hodora BS, czyli wersję bezsterową. Oba woblery złowiły nam wiele naprawdę duuuużych szczupaków.

Glan. Ten niepozorny wobler został wyprodukowany z myślą o sumach. Życie jednak pokazało zdecydowanie inne jego zastosowanie. Nasz teoretycznie sumowy ;) wobler z powodzeniem łowi szczupaki, i to jakie! Glan pracuje dość agresywnie, ale nieznacznie zamiata ogonem. Jego praca oparta jest o intensywne kolebanie, czyli jak wiadomo ulubioną pracę szczupaków. Glan to świetny wobler na szczupaki z jezior. Doskonale sprawdza się na podwodnych szczupakowych górkach, kiedy uda nam się przynętę poprowadzić pomiędzy roślinnością.

Panic Z. Kolejna ciekawostka w naszym zestawieniu. Wobler o klasycznym, cygarowatym korpusie z nieznaczną, lusterkującą pracą. Wobler Panic Z świetnie łowi sandacze, bo to dla nich został wymyślony. Jednak przez wielu naszych klientów z premedytacją jest stosowany do połowu rzecznych szczupaków. Ten ciekawy wobler świetnie sprawdza się podczas obławiania rzecznych opasek i kamienistych raf.

Ranking najlepszych woblerów na szczupaka:
1. Hodor
2. Glan
3. Panic Z

najlepsze przynęty na szczupaka
przynęty szczupakowe

Najlepsze obrotówki na szczupaka

Kaszubka Salmon Long 3. Kolejny raz was zapewne zaskoczyliśmy. Znowu przynęta, która w nazwie ma inny niż szczupak gatunek. Salmon Long, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony z myślą o łowieniu troci i łososi w pomorskich rzekach. Życie bywa jednak przewrotne, i tę blaszkę pokochały także grube szczupaki i okonie. Nasi klienci łowiący szczupaki w jeziorach od kilku już sezonów donoszą nam o skuteczności tej błystki. Kaszubka Salmon Long to ciężka i pracująca przy dnie obrotówka. Jej skuteczność potwierdza szczególnie stosowanie na podwodnych górkach. Zwykle wędkarz ustawia się na łodzi w ten sposób, aby przynętę prowadzić ku szczytowi górki. Nasza obrotówka złowiła w ten sposób cała masę wspaniałych szczupaków.

Gigant. Tu nie ma zaskoczenia. Klasyczna i lekka obrotówka w rozmiarze 4 na szczupaka z płytkiej wody. Lekki korpus, którego jedynym obciążeniem są szklane koraliki, pozwala na najwolniejsze prowadzenie nawet w bardzo płytkiej wodzie. Gigant jest wyposażony w obfity ogonek wykonany z lisiej sierści, który dodatkowo kusi piękne szczupaki. Jeśli lubisz łowić na wirówki, koniecznie sprawdź ten model na swoim łowisku.

Ranking obrotówek na szczupaka:
1. Salmon Long 3
2. Gigant
 

najlepsze przynęty na szczupaka
najlepsze woblery na szczupaka
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:


Zgłoś nadużycie

Udostępnij ten artykuł:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Oceń artykuł
koronka1koronka2koronka3koronka4koronka5

polecane dla Ciebie

Artykuły

shimano calcutta
Jakie są korzyści ze stosowania multiplikatora? No i właśnie, tu zaczynają się schody, bo co wędkarz to opinia. Gdybyśmy pozostawili pytanie w tej formie, to odpowiedź prawdopodobnie byłaby wątpliwa, a znalazłoby się wielu z nas, ...
zestaw na duże szczupaki
Łowienie szczupaków na duże przynęty w ostatnim czasie zyskało wielu nowych zwolenników. Dostępność przeróżnych wędek oraz kołowrotków pozwala na niskobudżetowe zakupy ekwipunku, który pozwala w dużym ...
kołowrotki na okonia
Temat kołowrotka spinningowego wykorzystywanego celowo do łowienia okoni wałkowany jest od wielu lat. Co ciekawe, mimo zagorzałych dyskusji w rzeczonym temacie nic odkrywczego nie wymyślono i, jak nam się wydaje, nie wskazano na najbardziej ...
nocne sandacze
O nocnych sandaczach łowionych letnią porą napisano już chyba sześć tomów wędkarskich opowieści. Niewiele jednak opowiada się o późnojesiennym spinningowaniu w blasku księżyca. Zapewne dzieje się tak dlatego, że niewielu ...
co kupić wędkarzowi
Co kupić wędkarzowi na prezent Jaki typ podarunku jest jednocześnie niesztampowy, z klasą i trafiony? Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta – powinno być to coś wykonanego ręcznie, związanego z hobby osoby obdarowywanej. Jeśli więc ...
wędka uniwersalna
Zajmując się wędkarstwem zawodowo miałem okazję „przerzucić” w swoim życiu dziesiątki różnego rodzaju wędek. Większości już nawet nie pamiętam, ale kilka kijaszków na dobre utkwiło mi w głowie. Zawsze było ...
15 lat na rynku
Raty 0%