Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made > Muchy Spinningowe > PIKE FLAJ

Duże muchy na szczupaka - pike flaj

muchy na szczupaka
muchy na szczupaka
duże muchy na szczupaka
mucha na szczupaka
mucha spinningowa na szczupaka
Cena:

57.00 PLN

PayPo płać do 30dni po zakupie
Ilość Wybierz z karty
Wybierz model
Wybierz kolor/model
logo dostawcy
Opis
Komentarze
Wyjątkowa mucha na szczupaka, przygotowana specjalnie na płytką wodę. Wielki streamer, nakręcony na mocnym, kutym haku w rozmiarze 4/0, pozwala na dowlone zbrojenie różnymi systemami. Przynęta obfita i bogato zdobiona, dzięki czemu nawet przy najmniejszym ruchu rozpoczyna swoją bardzo kuszącą pracę. Nasza mucha spinningowa przeznaczona jest do łowienia szczupaków w zarośniętej i płytkiej wodzie. Jeśli jednak uzbroimy ją w odpowiednio cięższą czeburaszkę, będziemy mogli łowić szczupaki nawet w bardzo głębokiej wodzie. Pike Flaj to bardzo uniwersalne muchy na szczupaka. Możemy na lekkiej czeburaszce łowić nią w samych grążelach. Wówczas mucha pracuje bardzo leniwie pulsując i łamiąc się na boki. W połączeniu z dużymi ciężarkami będziemy mogli łowić nią w opadzie nawet na kilku metrach. Mucha Pike Flaj  bez obciążenia zawiesza się w toni.
Jak się okazuje, duże muchy spinningowe doskonale sprawdzają się też na sumach i dużych sandaczach.

ModelDŁUGCena
ORG25cm57.00 PLN
FL25cm57.00 PLN
SO25cm57.00 PLN
PA25cm57.00 PLN
PI25cm57.00 PLN
ZESTAW 5SZT275.00 PLN
ModelCena
ORG57.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 25cm
FL57.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 25cm
SO57.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 25cm
PA57.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 25cm
PI57.00 PLN -+ parametry
DŁUG: 25cm
ZESTAW 5SZT275.00 PLN -+
DŁUG:
Dla tego produktu nie wystawiono jeszcze komentarza.
Produkty zakupione razem z tym
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Muchy na szczupaka

Muszkarze od lat podpowiadają nam spinningistom wiele różnorodnych rozwiązań jeśli chodzi o metody i techniki łowienia. To dzięki nim zaczęliśmy stosować delikatniejsze zestawy ale przede wszystkim od wędkarstwa muchowego wzięliśmy wiele przeróżnych przynęt. Dokładnie tak samo jest z z przynętami które możemy określić mianem muchy szczupakowi. Początkowo w wędkarskie przynęty spinningowe wykonywane z materiałów muchowych związane były z łowieniem pstrągów. Z czasem zaczęliśmy stosować streamery okoniowe ale w ostatnim czasie własnie muchy na szczupak zyskały największą popularność. Przynęty tego typu bardzo często wykonywane są w najróżniejszych wersjach kolorystycznych oraz wielkościach/ Muszkarze rzadko stosują większe streamery niż kilkanaście centymetrów jednak my zwykle sięgamy po te zdecydowanie większe rozmiary a wynika to zapewne z mocy sprzętu jaki wykorzystywany jest w wędkarstwie spinningowym.

Muchy na szczupaka możemy podzielić na kilka różnych odmian. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konstrukcje bowiem ta determinuje rodzaj wykorzystywanego wędziska i kołowrotka. Im much większa, bardziej obfita i wykonana z naturalnych materiałów tym kij będziemy musieli wykorzystać mocniejszy. Należy zwarcic uwagę na to że materiały naturalne zawsze bardzo mocno wchłaniają wodę co ma znacznie dla samej wagi przynęty jej lotności oraz trwałości. Muchy z materiałów naturalnych należy suszyć i nigdy nie wkładać do pudełka z przynętami mokre. Muchy które zostały wyprodukowane z materiałów syntetycznych są bardzo lekkie i pozwalają na zastosowanie najlżejszych wędek. O wadze takie przynęty decyduje jedynie waga dodatkowego ciężarka w postaci choćby czeburaszki.

Muchy szczupakowe, jak je stosować

Klasyczne czyli wykonane z materiałów syntetycznych i wiązane na pojedynczym haku muchy szczupakowi to prawdopodobnie jedne z najbardziej uniwersalnych i najskuteczniejszych przynęt na szczupaki z płytkiej wody. Ich konstrukcja jest niemal bezzaczepowa co determinuje redukowanie zaczepów niemal do zera. Łowienie w bezwzględnym gąszczu właśnie dzięki tego rodzaju przynętom staje się możliwe i co najciekawsze piekielnie skuteczne.  Płytka woda z pojedynczymi trzcinami z grążelami to zdecydowanie najciekawsze miejsca do zastosowania muchy szczupakowej. Leciutko uzbrojona muszka pozwala na wyjątkowo wolne i bardzo atrakcyjne prowokowanie i animowanie przynęty. Rzuty wykonywane w przesmyki i okna pomiędzy roślinnością to klucz do takiego łowienia. Przynęcie pozwalamy na bardzo leniwe i powolne opadanie a samo prowadzenie realizujemy dzięki delikatnemu podszarpywaniu. Nieregularne prowadzenie i muchy szczupakowi to połącznie idealne bowiem właśnie muchy idealnie sprawdzają się najlepiej kiedy szczytówka naszej wędki będzie delikatnie i nieustannie drgała. Dobrej jakości materiał wówczas pracuje i faluje co okazuje się dla szczupaka bardzo kuszące.

Do produkcji muchy szczupakowej stosuje się wiele różnobarwnych materiałów i w zależności od wielu czynników. Zazwyczaj najbardziej kuszące sa kombinacje bieli, perły czy szarości z barwami mocno fantazyjnymi. Muszkarze bardzo często stosują ostre, kolory czerwieni czy żółci.
Wędka do połowu szczupaków na muchy szczupakowi powinna być mocna i mięsista, najlepiej połączyć ją z solidnym kołowrotkiem, który nawinie mocna plecionkę od 0,18mm do nawet 0,25mm. Co ciekawe mucha mierząca od 20 do 30cm ale wykonana z materiałów syntetycznych nie ma właśnie wagi własnej. Jeej wagę determinuje dopiero ciężarek w postaci ołowianej kulki. Dlatego własnie kij nie musi być bardzo mocny z zwykle wystarczy standardowa wędka od 10 do 45 gramów.

Duże muchy spinningowe na szczupaka

Metoda spinningowa bardzo rozbudowała duze muchy na szczupak. Dziś powstaje bardzo dużo różnych rodzajów przynęt, które łącza w sobie materiały muchowe w postaci włosia czy syntetyków a czasem piór z elementami przynęt typowo spinningowych.  Bardzo ważnym etapem podczas podejścia do wędkowania z wykorzystanie przynęt tego typu jest bardzo dokładne zestawienie wędziska z przynętami które w jednorodny sposób klasyfikujemy jako duże muchy  spinningowe na szczupaka. Warto jest choć w sposób przybliżony całą grupę much poklasyfikować aby powstał na bazie takiej systematyki opis wskazujący często dobór odpowiedniego zestawu w postaci wędki i kołowrotka.
1.22 s