Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Przynęty na tęczaka
2012-11-13 00:00

poznaj tego autora Admin

Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w niektórych dzikich rzekach, tam pstrąg tęczowy to godny przeciwnik największego pasjonata spinningowania. Innym tematem są żwirownie, czy tęczowe ryby wpuszczane okazjonalnie do stawów hodowlanych. Tutaj często będziemy mieli do czynienia z bardzo dużymi rybami, które nauczone przez wiele lat rozmaitych technik wędkowania, są bardzo trudne do złowienia.


Tęczak z dzikiej rzeki jest podobny nieco do potokowca, jeśli chodzi o upodobania do miejsc i pobieranego pokarmu. Jest jednak coś w tym, że dzikie tęczaki chętniej atakują woblerki i inne przynęty w jaskrawych, wyrazistych kolorach. Woblery na pstrąga tęczowego to często przynęty pomarańczowe, żółte, złote. Zawsze warto też zabrać ze sobą klasyczne, srebrzyste woblery, o drobnej, migotliwej akcji. Hitem są przynęty malowane właśnie na pstrąga tęczowego, wiadomo jest bowiem, że dorosłe pstrągi bardzo często atakują swoich młodszych kolegów. Koniecznie trzeba wypróbować małe błystki wahadłowe, które na tęczaki są wyśmienite.


Zdecydowanie inaczej wygląda sprawa, gdy wybierzemy się na stojącą wodę. Tutaj zazwyczaj będziemy musieli sięgnąć przynętą bardzo dużych odległości. W tego typu warunkach, niezastąpione będą cykady o wadze od 7 do 12,5 gram oraz wahadełka. Zazwyczaj skuteczne okazują się srebrzyste lub złote przynęty, czyli takie, które swoim kolorem imitują drobne rybki poruszające się w toni. Jeśli okaże się, że pstrągi żerują bliżej brzegu, koniecznie spróbować należy woblerków. Tutaj, podobnie jak w przepadku przynęt rzecznych, idealne będą jaskrawe niewielkie woblerki.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Raty 0%
0.06 s