Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Artykuły > Wędki muchowe St. Croix
2016-08-01

Wędki muchowe St. Croix

W Stanach Zjednoczonych wędki muchowe sygnowane znakiem St. Croix od wielu lat cenione są przez najlepszych muszkarzy za swoją charakterystyczną pracę, parametry i najwyższą jakość wykonania. Każda z serii tych wędek posiada własny charakter – znajdziemy wśród nich zarówno wędki muchowe dla początkujących, jak i przeznaczone do zaawansowanych technik łowienia. Jedne są niezwykle wszechstronne, inne zaprojektowane do połowu konkretnych gatunków ryb. Postanowiliśmy więc wyjaśnić Wam nieco ten temat, i przyjrzeć się bliżej każdej z nich.

Legend Elite
Seria wędek spinningowych i castingowych Legend Elite jest bardzo dobrze znana polskim wędkarzom. Popularne „elitki” od lat cieszą się zasłużonym uznaniem w środowisku. Muchówka Legend Elite posiada wszystkie najlepsze cechy, z których słynie ta seria. 
Wędki muchowe Legend Elite to przede wszystkim ogromna wszechstronność w zastosowaniu, i zaskakująca moc kryjąca się w blanku. W konstrukcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie i rozwiązania (ART, IPC, FRS) , dzięki którym wędka charakteryzuje się wyjątkową czułością i wyważeniem.
Wędka muchowa Legend Elite występuje w wersji do połowu w wodzie słodkiej (oznaczenie EFW, kolor zielony) i słonej (ESW, kolor niebieski). Wszystkie modele z tej serii zbudowane zostały z wysokomodułowego włókna węglowego SCV z powłoką węglową i dodatkowo wzmocnione technologią FRS i bardzo wytrzymałym włóknem SCIV  w dolnej części.

 
Wędki muchowe St. Croix
Bank Robber
Bank Robber to wędka muchowa zaprojektowana specjalnie do łowienia na streamery. Wędka ta jest efektem współpracy inżynierów St. Croix i jednego z najlepszych wędkarzy muchowych na świecie, Kelly’ego Galloupa. To właśnie jego wkład pozwolił na skonstruowanie najlepszej wędki muchowej na streamery na świecie.
Wysokomodułowe, wytrzymałe blanki z włókna węglowego SCV zostały dodatkowo wzmocnione w dolnej części włóknem SCIV co pozwoliło na dodanie wędce mocy przy jednoczesnej redukcji wagi. Parametry wędki zestawione z najnowocześniejszymi technologiami konstrukcji blanków podpowiadają nam jedno – nie jest to wędka na drobnicę, ale na duże, waleczne ryby.
 
High Stick Drifter
St. Croix ponownie połączyło siły ze znakomitym muszkarzem Kelly’m Galloupem w celu stworzenia wędki idealnej. Efektem tych prac jest wędka muchowa High Stick Drifter, zaprojektowana celowo dla nowoczesnych technik połowu na nimfę. A mało kto wie więcej o łowieniu podpowierzchniowym od Galloupa.
High Stick Drifter wyposażony został w unikalną, wyjątkowo lekką część szczytową, dzięki której udało się znacznie zredukować zmęczenie wędkarza podczas trzymania wędziska wysoko przez długi czas. Technologia ta pozwoliła także na uzyskanie większej czułości i poprawę właściwości rzutowych wędki.
Do tego dodać należy flagowe technologie St. Croix (ART, IPC, FRS), znakomite wyważenie, moc i wytrzymałość blanku, osiągnięte dzięki połączeniu wysokomodułowych włókien węglowych SCV i SCIV. Otrzymujemy w efekcie wędkę muchową, która odpowiada potrzebom najbardziej nawet wymagających muszkarzy.

Wędki muchowe St. Croix
Wędki muchowe St. Croix
Avid Series
Wędki muchowe Avid Series przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o połowie jednego gatunku ryby – pstrąga. Muchówki Avid to seria, która ma zaspokoić wszystkie potrzeby wędkarzy łowiących pstrąga na muchę. W szerokiej gamie tych wędek każdy znajdzie model idealny dla siebie.
Avid Series to wędki muchowe o średniej akcji (M – Moderate), wyposażone w blank o ugięciu progresywnym. Czyni je to idealnymi wędziskami do rzutów na krótkie i średnie dystanse, oraz zapewnia na lepszą ochronę podczas łowienia z delikatnym przyponem.
Wśród wędek Avid Series znajdują się modele 2 i 4-częściowe, mierzące od 6’ do 9’ (1,82 – 2,74 m). Wszystkie zostały zbudowane z włókna grafitowego SCIII o wysokiej wytrzymałości, i  wykonane z użyciem technologii IPC.

Wędki muchowe St. Croix
Imperial
Imperial to za Oceanem najpopularniejsza wędka muchowa St. Croix. Przyczyn tego faktu jest kilka – po pierwsze muchówki Imperial kuszą niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Po drugie oferują one bardzo korzystny stosunek parametrów i pracy do swojej ceny.
Wędki muchowe Imperial mogą poszczycić się nie tylko efektownym designem. Ich blanki zostały bowiem zbudowane z dynamicznego połączenia dwóch rodzajów włókien grafitowych: wysokomodułowego włókna SCIV i średniomodułowego włókna SCII o podwyższonej wytrzymałości.
Dzięki użytym materiałom wędki muchowe Imperial są wyjątkowo lekkie, czułe i wytrzymałe. Wszystkie modele z tej serii posiadają szybką akcję (F - Fast), która ma przynieść wędkarzowi maksimum satysfakcji z łowienia.
 
Rio Santo
Wielu wędkarzy rozpoczyna swoją przygodę z wędkarstwem muchowym i muchówkami St. Croix właśnie od wędek Rio Santo. Zaprojektowane one zostały właśnie specjalnie dla początkujących i średnio zaawansowanych muszkarzy.
Każda wędka muchowa Rio Santo odznacza się średnio szybką akcją (MF – Moderate Fast), która zapewnia przyjemność z łowienia wędkarzom na każdym poziomie umiejętności. Wszystkie wędki muchowe Rio Santo wykonane zostały z wytrzymałego, średniomodułowego włókna grafitowego SCII i wyposażone w komponenty najwyższej jakości.
Rio Santo to wędki bardzo wszechstronne, o szerokim zastosowaniu. Jeśli dodamy do tego wyjątkową płynność rzutów z których słynie ta seria, trzeba przyznać, że inżynierom St. Croix udało się stworzyć wędkę idealną dla początkujących muszkarzy.

Wędki muchowe St. Croix
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:


Zgłoś nadużycie

Udostępnij ten artykuł:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Oceń artykuł
koronka1koronka2koronka3koronka4koronka5

polecane dla Ciebie

Artykuły

Szlakiem mysli kajakowej. Bystrzyca.
Szlakiem mysli kajakowej. Bystrzyca.
W roku 2010 w zaciszu gminnych gabinetów zrodził się pomysł na realizację projektu unijnego kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu. Właściwie powinniśmy pomysł zaakceptować jednak realizacja tegoż wiąrze się ze zniszczeniem niewielkiej, ...
Białe drapieżniki nocą.
Białe drapieżniki nocą.
Tego dnia było pięknie. Upalne, czerwcowe popołudnie powodowały u mnie skoki ciśnienia i nie tylko….  Miotało mną po mieszkaniu na lewo i prawo a co dziwne gdzie bym nie spojrzał wszędzie leżało moje  jaziowo-kleniowe ...
boleń na cykadę
boleń na cykadę
Każdy z nas doskonale wie, co znaczy wracać po całodziennej wyprawie wędkarskiej do domu. Znamy uczucie, kiedy bolenie nas pokonały - długo wtedy rozpamiętujemy chwile, gdy woda się rozstępowała, a setki naszych rzutów nie ...
woblery na sandacza
woblery na sandacza
Przynęty silikonowe zdominowały nasze pudełka.  Zapewne każdy z nas w swoim arsenale posiada całą masę nowiutkich, nigdy jeszcze nie zbrojonych gumowych rybek i robaków.  Fakt jest taki, że silikonowe przynęty bez ...
sandacz
sandacz
Obserwowałem niegdyś stadka małych okonków, które niczym zahipnotyzowane patrolowały dno. Przesuwały się bardzo wolno wzdłuż brzegu i tylko co kilka chwil raptownie chwytały pokarm. Długo zastanawiałem się dlaczego ...
gdzie żyją okonie
gdzie żyją okonie
Witamy w fascynującym świecie siedlisk okoni! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie te nieuchwytne ryby słodkowodne tworzą swoje domy, trafiłeś we właściwe miejsce. Zrozumienie zawiłości siedlisk okoni jest kluczem do skutecznego ...
wędki podlodowe
wędki podlodowe
Wędki podlodowe to bez wątpienia najważniejszy element ekwipunku zimowego wędkarza.  Wielu wędkarzy podchodzi do tematu łowienia z lodu w najprostszy z możliwych sposobów. Ich wyposażenie to często przypadkowo dobrane narzędzia. Jak ...
jakie przynęty na szczupaka
jakie przynęty na szczupaka
Utarło się wśród spinningistów powiedzenie, że szczupak to głupia i niewymagająca ryba. Mówi się że rzucisz byle czym i jak trafisz pajkowi przynętą w głowę to niemal jest pewne, że ten chwyci z impetem twój ...
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.4 s