Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Artykuły > Wędki muchowe St. Croix
2016-08-01

Wędki muchowe St. Croix

W Stanach Zjednoczonych wędki muchowe sygnowane znakiem St. Croix od wielu lat cenione są przez najlepszych muszkarzy za swoją charakterystyczną pracę, parametry i najwyższą jakość wykonania. Każda z serii tych wędek posiada własny charakter – znajdziemy wśród nich zarówno wędki muchowe dla początkujących, jak i przeznaczone do zaawansowanych technik łowienia. Jedne są niezwykle wszechstronne, inne zaprojektowane do połowu konkretnych gatunków ryb. Postanowiliśmy więc wyjaśnić Wam nieco ten temat, i przyjrzeć się bliżej każdej z nich.

Legend Elite
Seria wędek spinningowych i castingowych Legend Elite jest bardzo dobrze znana polskim wędkarzom. Popularne „elitki” od lat cieszą się zasłużonym uznaniem w środowisku. Muchówka Legend Elite posiada wszystkie najlepsze cechy, z których słynie ta seria. 
Wędki muchowe Legend Elite to przede wszystkim ogromna wszechstronność w zastosowaniu, i zaskakująca moc kryjąca się w blanku. W konstrukcji wykorzystano najnowocześniejsze technologie i rozwiązania (ART, IPC, FRS) , dzięki którym wędka charakteryzuje się wyjątkową czułością i wyważeniem.
Wędka muchowa Legend Elite występuje w wersji do połowu w wodzie słodkiej (oznaczenie EFW, kolor zielony) i słonej (ESW, kolor niebieski). Wszystkie modele z tej serii zbudowane zostały z wysokomodułowego włókna węglowego SCV z powłoką węglową i dodatkowo wzmocnione technologią FRS i bardzo wytrzymałym włóknem SCIV  w dolnej części.

 
Wędki muchowe St. Croix
Bank Robber
Bank Robber to wędka muchowa zaprojektowana specjalnie do łowienia na streamery. Wędka ta jest efektem współpracy inżynierów St. Croix i jednego z najlepszych wędkarzy muchowych na świecie, Kelly’ego Galloupa. To właśnie jego wkład pozwolił na skonstruowanie najlepszej wędki muchowej na streamery na świecie.
Wysokomodułowe, wytrzymałe blanki z włókna węglowego SCV zostały dodatkowo wzmocnione w dolnej części włóknem SCIV co pozwoliło na dodanie wędce mocy przy jednoczesnej redukcji wagi. Parametry wędki zestawione z najnowocześniejszymi technologiami konstrukcji blanków podpowiadają nam jedno – nie jest to wędka na drobnicę, ale na duże, waleczne ryby.
 
High Stick Drifter
St. Croix ponownie połączyło siły ze znakomitym muszkarzem Kelly’m Galloupem w celu stworzenia wędki idealnej. Efektem tych prac jest wędka muchowa High Stick Drifter, zaprojektowana celowo dla nowoczesnych technik połowu na nimfę. A mało kto wie więcej o łowieniu podpowierzchniowym od Galloupa.
High Stick Drifter wyposażony został w unikalną, wyjątkowo lekką część szczytową, dzięki której udało się znacznie zredukować zmęczenie wędkarza podczas trzymania wędziska wysoko przez długi czas. Technologia ta pozwoliła także na uzyskanie większej czułości i poprawę właściwości rzutowych wędki.
Do tego dodać należy flagowe technologie St. Croix (ART, IPC, FRS), znakomite wyważenie, moc i wytrzymałość blanku, osiągnięte dzięki połączeniu wysokomodułowych włókien węglowych SCV i SCIV. Otrzymujemy w efekcie wędkę muchową, która odpowiada potrzebom najbardziej nawet wymagających muszkarzy.

Wędki muchowe St. Croix
Wędki muchowe St. Croix
Avid Series
Wędki muchowe Avid Series przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o połowie jednego gatunku ryby – pstrąga. Muchówki Avid to seria, która ma zaspokoić wszystkie potrzeby wędkarzy łowiących pstrąga na muchę. W szerokiej gamie tych wędek każdy znajdzie model idealny dla siebie.
Avid Series to wędki muchowe o średniej akcji (M – Moderate), wyposażone w blank o ugięciu progresywnym. Czyni je to idealnymi wędziskami do rzutów na krótkie i średnie dystanse, oraz zapewnia na lepszą ochronę podczas łowienia z delikatnym przyponem.
Wśród wędek Avid Series znajdują się modele 2 i 4-częściowe, mierzące od 6’ do 9’ (1,82 – 2,74 m). Wszystkie zostały zbudowane z włókna grafitowego SCIII o wysokiej wytrzymałości, i  wykonane z użyciem technologii IPC.

Wędki muchowe St. Croix
Imperial
Imperial to za Oceanem najpopularniejsza wędka muchowa St. Croix. Przyczyn tego faktu jest kilka – po pierwsze muchówki Imperial kuszą niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Po drugie oferują one bardzo korzystny stosunek parametrów i pracy do swojej ceny.
Wędki muchowe Imperial mogą poszczycić się nie tylko efektownym designem. Ich blanki zostały bowiem zbudowane z dynamicznego połączenia dwóch rodzajów włókien grafitowych: wysokomodułowego włókna SCIV i średniomodułowego włókna SCII o podwyższonej wytrzymałości.
Dzięki użytym materiałom wędki muchowe Imperial są wyjątkowo lekkie, czułe i wytrzymałe. Wszystkie modele z tej serii posiadają szybką akcję (F - Fast), która ma przynieść wędkarzowi maksimum satysfakcji z łowienia.
 
Rio Santo
Wielu wędkarzy rozpoczyna swoją przygodę z wędkarstwem muchowym i muchówkami St. Croix właśnie od wędek Rio Santo. Zaprojektowane one zostały właśnie specjalnie dla początkujących i średnio zaawansowanych muszkarzy.
Każda wędka muchowa Rio Santo odznacza się średnio szybką akcją (MF – Moderate Fast), która zapewnia przyjemność z łowienia wędkarzom na każdym poziomie umiejętności. Wszystkie wędki muchowe Rio Santo wykonane zostały z wytrzymałego, średniomodułowego włókna grafitowego SCII i wyposażone w komponenty najwyższej jakości.
Rio Santo to wędki bardzo wszechstronne, o szerokim zastosowaniu. Jeśli dodamy do tego wyjątkową płynność rzutów z których słynie ta seria, trzeba przyznać, że inżynierom St. Croix udało się stworzyć wędkę idealną dla początkujących muszkarzy.

Wędki muchowe St. Croix
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:


Zgłoś nadużycie

Udostępnij ten artykuł:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Oceń artykuł
koronka1koronka2koronka3koronka4koronka5

polecane dla Ciebie

Artykuły

boleń w zimę
boleń w zimę
Jest taki czas, kiedy kilku moich znajomych wędkarzy porzuca wszystkie zębate drapieżniki, aby na tydzień, może dwa, odwiedzić w samotności największe Polskie rzeki w poszukiwaniu potężnych boleni. Tak, to prawda, właśnie teraz, tuż ...
rzeka kleń na spinning
rzeka kleń na spinning
Godzinami wpatrywałem się w wielkiego klenia, który majestatycznie patrolował swój niewielki rewir pod krzakiem. Kiedy byłem już w domu, zamykałem oczy i nadal widziałem wielkiego klenia. Nie dawał mi spokoju. Spokojnie, nic ...
Byle do czerwca.
Byle do czerwca.
Jedni ganiają już za pstrągami, inni nie mogą się doczekać maja. A jeszcze inni czerwca. Z pewnością mogę stwierdzić, że należę do trzeciej grupy. Jednak do czerwca daleko… Wtedy uciekam nad pstrągowe ciurki, nad moją kochaną ...
wędkarstwo skandynawia
wędkarstwo skandynawia
Kolejna wyprawa za nami. Tym razem w nowym, mocnym składzie, którego trzon nadal stanowiła ekipa CF. Darek nastwiony na skandynawskie łowienie, przebierał już nogami na kilka miesięcy przed wyjazdem. Olek podchodził na luzaku, i ...
Boleniowy Zwiad CF
Boleniowy Zwiad CF
  Niebywały upał obudził wędkarskie zapędy i rybi apetyt. O godzinie 11 rano termometry wskazywały 28 stopni w cieniu. Pot spływający po czole i żar lejący się z nieba zniechęcały do łowienia. Wtedy człowiek myśli tylko o ...
pstrągi z lodu
pstrągi z lodu
…i bynajmniej nie chodzi tu o kulinarny przepis na podanie pstrąga tęczowego, a o sposób urozmaicenia podlodowych łowów. Przez ostatnie lata zima rozpieszczała amatorów łowienia z lodu. Sezon zaczynał się już ...
spinning zima
spinning zima
Kiedy niewielkie rzeczki zostają uśpione przez gigantyczne zaspy śniegu, a lodowe kry na chwilę odkryją niewielki kawałek wody, nastaje czas tymczasowego machania wędką. Warto, bo nawet w tak niesprzyjających warunkach jest szansa, aby ...
majowe szczupaki
majowe szczupaki
Wiele lat temu, mój osobisty sezon wędkarski, rozpoczynał się w maju. Pamiętam tę lekko nerwową atmosferę przygotowań do pierwszego w sezonie wyjazdu. Zawsze starałem się bardzo mocno pomagać ojcu w przygotowaniach. Lepiłem ciasto ...
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.2 s