Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made

Woblery na okonia

Przed Tobą wszystkie woblery na okonia jakie wybraliśmy z naszej oferty ręcznie produkowanych wabików. Nasza propozycja zawiera woblery na okonia w bardzo różnym zastosowaniu. Znajdziesz tu niewielkie przynęty do klasycznego lekkiego łowienia przez uniwersalne kilku średniej wielkości woblery aż do jerków czy dużych woblerów o tłustym baryłkowatym korpusie. Mamy też kilka woblerów na okonia  do twitchingu. Oczywiście wszystkie woblery Okoniowie zostały dobrane w ten sposób aby ś miał pewność że właśnie ta przynęta dzięki swojej pracy, kolorystyce i właściwością będzie skutecznie garbusy kusiła do ataku.
Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wobler na okonia, woblery okoniowe – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Powszechnie uważa się, że złowienie okonia jest bardzo proste, tym bardziej, jeżeli posiadamy do tego skuteczne narzędzia. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednia przynęta, a najlepszą będzie z pewnością znany wszystkim wobler na okonia. Jeśli chodzi o kolor, to należy go dopasowywać do barwy wody, w jakiej zamierzamy łowić. Woblery mogą być zatem naturalne, ciemne, a nawet fluorescencyjne.

Wobler na okonia – gwarancja udanego połowu

Wobler, czyli sztuczna przynęta, której zadaniem jest perfekcyjne imitowanie naturalnego pokarmu każdej ryby, stanowi obecnie podstawowy element wyposażenia wszystkich ceniących się wędkarzy. Również miłośnicy okoni upodobali sobie ten rodzaj przynęt i stosują je, osiągając niebywałe sukcesy praktycznie za każdym razem. Wobler na okonia stał się bowiem nieodzownym elementem każdego wypadu na ryby, niezależnie od wybranego łowiska, a okoń zdołał przystosować się do życia praktycznie w każdym. Zdarza się także, że okonie wpływają do wód Morza Bałtyckiego, a złowione tam egzemplarze potrafią osiągać naprawdę spore rozmiary.

Woblery na okonia mogą być zarównotonące, jak i pływające. Pracują także na różnych głębokościach. W przypadku łowienia okonia warto wziąć pod uwagę specjalne woblery na okonia o neutralnej pływalności często właśnie takie modele idealnie sprawdzają się w twitchnigu. Praca tej konkretnej przynęty jest niezwykle ciekawa, a przy tym równocześnie ogromnie skuteczna. Na czym polega? Otóż wobler, w momencie, gdy przestaniemy zwijać linkę, zastygnie na wskazanej głębokości i w tym konkretnym miejscu będzie oczekiwał spotkania ze swoją przyszłą ofiarą. Działanie to przynosi wiele korzyści dla wędkarzy polujących na okonie. Bardzo popularnym woblerem z naszej oferty do głębokiego prowadzenia jest Morka. Bardzo prosty i skuteczny wobler na okonie.

Skuteczny wobler na okonia, który pozwala na sporą różnorodność w działaniu, to jerk. Typ ten ceniony jest zwłaszcza przez wędkarzy z pewnym doświadczeniem, jednak także początkujący będą mogli wynieść z jego zastosowania sporą dawkę cennej wiedzy. Jerki mają to do siebie, że występują w wielu wariantach. Tym bardziej będzie można uczyć się na nich, a  nawet trenować niektóre sztuczki. Zaleca się, aby stosować jerki o długości około 7-8 cm, a nawet 10 cm. Zwracajmy uwagę również na tempo pracy i szukajmy takich egzemplarzy, które będą charakteryzować się powolnym tonięciem i nieregularnymi ruchami. Każdorazowo naszym Klinetom polecamy dwa nasze jerki które świetnie łowią okonie. Po pierwsze Buko czyli jerk do łowienia w toni i powierzchniowa Pulpa

Wszystkie woblery na okonia będą skuteczniejsze, gdy od czasu do czasu lekko je szarpniemy. Działanie takie spowoduje pewien ruch i za każdym razem przyniesie inny efekt. Raz może być to odskok, a kiedy indziej łagodne szybowanie. Wszystko z pewnością zostanie zauważane przez czyhające w pobliżu  drapieżniki. Woblery są najskuteczniejsze właśnie wtedy, gdy nie prowadzimy ich w sposób jednostajny. Dlatego zaleca się również od czasu do czasu zmienić kierunek oraz prędkość ich prowadzenia. Pamiętajmy też, że gdy woda jest cieplejsza, należy starać się łowić znacznie szybciej niż zazwyczaj.

Woblery okoniowe – jak wybrać najlepsze?

Do najskuteczniejszych woblerów na okonia zaliczymy wszelkie uniwersalne typy tej przynęty, które sprawdzają się także w łowieniu innych gatunków ryb. Z wielu relacji wynika, że na okonie bardzo dobrze sprawdzają się woblery o bardzo wyraźniej pracy, a nawet wręcz agresywnej. Zaliczyć do nich możemy woblery okoniowe pomorskie, dostępne w ofercie najlepszych sklepów wędkarskich. Typ ten sprawdza się do łowienia okoni zarówno w spokojnych, stojących wodach jeziora, jak i w tajemniczych i często nieprzewidywalnych rzekach. Ich charakterystyczną cechą jest wyraźna praca, najlepiej sprawdzająca się przy delikatnym i wolnym prowadzeniu i oczywiście podciąganiu co kilka chwil.  Ciekawostką jest, że woblery pomorskie są najbardziej rozpoznawalną przynętą hand made wśród spinningistów w naszym kraju.

Dużą rolę w łowieniu na woblery okoniowe odgrywa własna obserwacja, zarówno całego otoczenia, jak i zachowywania się ryb na danym łowisku. Bierzmy to wszystko pod uwagę a na pewno przyniesie nam to korzyści. Wszystkie ryby mają swoje upodobania i przyzwyczajenia, dlatego warto się z nimi dokładnie zaznajomić, by móc je później przewidywać i odpowiednio na nie reagować.

Stosując woblery okoniowe bierzmy pod uwagę, że dobrym wyborem będą zarówno klasyczne egzemplarze, jak i te nowoczesne, które mogą być dodatkowo wyposażone na przykład w elementy dźwiękowe. Dobry wobler o dalekim zasięgu potrafi wabić ryby z bardzo dużej odległości. Odpowiednia pływalność zapewni z kolei łatwość dotarcia do drapieżnika. Takie właśnie są woblery okoniowe handmade, które swoje niezwykłe parametry zawdzięczają misternej pracy pasjonatów wędkarstwa, którzy tworząc przynęty wkładają w nie całą swoją wiedzę i lata doświadczeń na różnego rodzaju łowiskach.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także woblery okoniowe takie jak głęboko schodzące crankbaity i poppery, które doskonale sprawdzają się do łowienia okoni żerujących w ławicach pełnych drobnych rybek. Jedną z ich zalet jest widowiskowość samego połowu, wprawiająca w zachwyt nawet najstarszych i najbardziej doświadczonych wędkarzy. Woblerem w grupie crankbait, którego odkryli nasi Klienci jest Brodnicka Baryłka. Natomiast poper który bezwarunkowo powinien trafić do każdego pudełka to Pencil Dog.

Sprawnie dobrane woblery z pewnością przełożą się na to, co najważniejsze, czyli dobry połów, dlatego należy zawsze pamiętać, że w przypadku woblera chodzi głównie o wielkość i zachowanie przynęty pod powierzchnią wody.
1.25 s