Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Jerki na okonia

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Jerki na okonia – niezawodne pod każdym względem

Większość wędkarzy przyzna, że jerki na okonia to prawdziwe przynęty do zadań specjalnych. Jerki to przynęty bardzo stare, dlatego znane są niemalże wszystkim miłośnikom wędkarstwa, którzy zgodnie w swoich opiniach podkreślają ich niezawodność. Jerki na okonia sprawdzą się tam, gdzie inne przynęty zawiodą, dlatego są nieodzownym elementem każdej wyprawy na ryby.

Jerki okoń nie przegapi!

Okonie to drapieżniki najczęściej trzymające się swoich stad, dlatego szansa ich złowienia wydawać by się mogła dość duża, jeśli oczywiście uda nam się je spotkać. Bywają jednak dni, w których nie przemawia do nich żadna technika łowienia, a niemalże wszystkie wabiki omijane są szerokim łukiem. Taki dzień to sygnał, że trzeba użyć niezawodnej przynęty, czyli jerki. Jerki na okonia dostaniemy we wszystkich dobrych sklepach wędkarskich, ich wybór również jest bardzo duży, zatem z łatwością dobierzemy kilka niezawodnych modeli do swoich potrzeb.
Jerki okoń potrafi dostrzec nawet w bardzo niesprzyjających warunkach, zatem te niewielkie przynęty doskonale sprawdzą nam się w zaroślach i wszelkiego typu podwodnych zakamarkach. Niewielkich rozmiarów jerk, który został stworzony, do obławiania najtrudniejszy miejsc o specyficznym położeniu, jak np. Buko, charakteryzuje się mocną i agresywna pracą. Przynęta ta bez trudu schodzi do głębokości nawet 4 metrów, gdzie z łatwością jest w stanie docierać do najdalszych zakamarków. Prędkość, z jaką schodzi do dna, jest również imponująca i godna uwagi. Jerki Buko przy prowadzeniu praktycznie nie odjeżdżają na boki, pozwalają prowadzić się w ciasnych i trudnych miejscach, dlatego tak dobrze sprawdzają się w gęstej roślinności. Jerki podciągane do góry, bardzo delikatnie lusterkują, kusząc okonie i wbudzając ich zainteresowanie.

Najlepsze jerki na okonia

Zdaniem wielu doświadczonych wędkarzy nie ma lepszych przynęt niż te robione ręcznie. Jerki na okonia hand made tworzone przez najlepszych w Polsce rzemieślników to prawdziwe przynęty z duszą. Wszystko w nich jest dopracowane, dzięki czemu ich praca jest tak niebywale realistyczna. Ręcznie robione jerki okoń widzi niczym konające małe rybki. Te podwodne ruchy sprawiają, że nie stanie ich jest zlekceważyć.
Jerki na okonia połączone z umiejętnym prowadzeniem dają gwarancję sukcesu. Spośród wielu dostępnych na rynku modeli możemy wybierać zarówno egzemplarze mniejsze, jak i większe, oczywiście o różnych masach. Przebiegły i ostrożny okoń potrzebuje czasem nieco odmiany, dlatego warto mieć kilka różnych typów, aby zawsze być przygotowanym i móc go zaskoczyć.
Jerki na okonia można ponadto prowadzić praktycznie w każdy sposób, dopasowując je do siebie i swoich umiejętności i sytuacji. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań, by określić jerki na okonia mianem przynęt uniwersalnych, które są często wykorzystywane przy przeróżnych okazjach.
Jeśli chodzi o kolorystykę, jerki na okonia znajdziemy praktycznie we wszystkich naturalnych odcieniach, czy to beżu, brązu, czy też srebra i szarości. Jedynie ich użycie uzależnione jest od pory roku, dnia, a nawet pogody panującej w danym dniu. Okazuje się, że okonie w porze chłodniejszej preferują przynęty o delikatniejszych i bardziej stonowanych barwach. W okresach cieplejszych i bardziej słonecznych jerki na okonia mogą być barwniejsze i posiadać dodatkowo kontrastowe przejścia i jaskrawe akcenty. Dzięki temu nawet najbardziej znudzone i zniechęcone ryby poderwą się do ataku. Warto jednak za każdym razem testować jerki na okonia w różnych kolorach i samemu oceniać reakcję drapieżników na dany rodzaj przynęty. Tym sposobem, nawet jeśli nie złowimy ryby, zyskamy cenne doświadczenie.
1.04 s