Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Woblery owadzie
2011-09-07 00:00

poznaj tego autora Admin

Woblery imitujące owady zostały zaprojektowane dla bardzo określonego sposobu łowienia. Najdrobniejsze szczegóły woblerków owadopodobnych dopracowane są z wyjątkową trwałości ze względu na wierne naśladowanie naturalnego pokarmu. Zastosowanie tego rodzaju przynęt bardzo często opiera się o misterne prowadzanie. Często miłośnicy łowienia na woblery owadzie spławiają swoje przynęty z nurtem, czasem lekko podciągają je pod nurt ale większość łowi sprowadzając przynętę tuż przy brzegu z nurtem.

Dostępność poszczególnych modeli woblerków owadopodobnych jest podyktowana dostępnością pokarmu okresowego. Stosowanie określonego wzoru przynęty daje najlepsze efekty w czasie gdy dany gatunek owada występuje nad wodą najliczniej. Na początku maja wielu wędkarzy z zapałem stosuje imitacje Chrabąszcza Majowego, który właśnie w tym okresie staje się przysmakiem kleni, jazia a nawet bolenia czy okonia.
woblery imitujące owady - Chrabąszcz Majowy

W czerwcu niezwykle skuteczne są imitacje Guniaka Czerwczyka, który wyjątkowo obficie występuje podczas parnych czerwcowych wieczorów.

woblery owadzie

Łowienie na woblery imitujące owady jest bardzo atrakcyjne. Brania bywają widowiskowe a hole ryb łowionych na cienkich żyłkach efektowne.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Raty 0%
0.06 s