Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Łowienie nieaktywnych ryb.

poznaj tego autora Admin

Zaraz po ochłodzeniu wielu wędkarzy stara się stosować przynęty spinningowe, które można prowadzić równym i wolnym tempem. W ten sposób większość z nas stara się prowokować leniwe i niechętne do żerowania ryby. Jest jednak pewna grupa wędkarzy, którzy postępują dokładnie na odwrót. Szybkie prowadzenie przynęty, która co kilka chwil dodatkowo, zmienne tempo prowadzenia oraz kierunek ruchu jest bardzo atrakcyjna dla niechętnych do spożywania pokarmu drapieżników.

W tego typu warunkach warto zmieniać łowisko. Częsta zmiana miejsc, które obławiamy pozwala nam na odszukanie ryb, które choć w minimalnym stopniu interesują się pokarmu. Najlepsze do tego typu łowienia są przynęty taki jak koguty sandaczowe, błystki obrotówe i woblery.  Częsta zmiana przynęt powinna wynikać z potrzeby penetrowania różnych warstw wody oraz prezentacji różnorodnych przynęt. Przeszukiwanie wody tego rodzaju bardzo często przyniesie nam rybę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Bardzo skutecznym sposobem jest stosowanie bardzo ciężkiej gumy na najpłytszej nawet wodzie. Ripper obciążony główką o wadze 20-25 gram jest bardzo często atakowany prawdopodobnie ze względu na zamieszanie jakie wywołuje na dnie niewielkiego zbiornika. Tak samo wygląda sprawa z łowieniem na cykady, które prowadzone prawie ekspresowym tempem przyniosły nie jednego okonia czy sandacza.
 


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.51 s