Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Miękkie jerki

poznaj tego autora Admin

Wyposażenie
Najbardziej odpowiedni zestaw do prowadzenia miękkich jerków to szybka, mocna i długa na maksymalnie 2,2m wędka w połączeniu z plecionką. Takie zestawienie sprzętu pozwala na pełna kontrolę przynęty podczas prowadzenia, zapewnia tez spokojna, bez nerwów walkę nawet ze spora rybą. Bardzo istotne jest wykorzystanie naprawdę mocnych haków o rozmiarze około 5/0, haków o szerokim łuku kolankowym. Tylko taki hak pozwala na pewne zacięcie mocnej ryby z dużej odległości

Prowadź przynętę jak najwolniej, podszarpując, zatrzymując ją na moment. Pozwól rybie zauważyć twój wabik. Im jerk dłużej w wodzie tym większa szansa na rybę.

 • Jasne kolory zdecydowanie (naturalne kolory ryby) dają zdecydowanie najlepsze efekty.
 • Jeśli często zdarza się tak, że ryba odprowadza twojego miękkiego jerka i nie mają ochoty na  zdecydowany atak – wprowadź małą innowację w swojej przynęcie. Najłatwiej dokleić mały ogonek od twistera lub lekko ponacinać ogonek jerka. To działa.
 • Kiedy łowisz na przynęty typu worm lub rigg, przebij hak lekko za samą skórkę. Prowadź przynętę w samej roślinności. Brania są pewne i tak uzbrojona przynęta zawsze skutecznie zacina rybę.
 • Czasem aby zmienić pracę przynęty wystarczy lekko naciąć końcówkę worma aby nadać mu fantastyczną pracę.
 • Jeśli już nic nie skutkuje, Zamontuj w swojej przynęcie grzechotkę. Okonie i szczupaki lubią jak jerk tarabani ...
 • Nie podpływaj łódką rybą na ogon, staraj się łowić je z jak największej odległości. Wtedy tylko są agresywne i mało ostrożne.
 • Dokładnie obławiaj miejsca w pobliżu nagłych spadków dna. Rzucaj tuz przy pasie roślin często zaraz za nimi jest już głęboko.
 • A teraz coś dziwnego – postaraj się przekonać do sztucznych myszy, dużych żab. Podpłyń od strony wody do brzegu, najlepiej mocno zarośniętego. Rzucaj przynętę na sam brzeg poczekaj chwilkę i zacznij zwijać . spraw aby twoja sztuczna muszka uciekała panicznie przed czyś na brzegu. Oj... nie udało się jej uciec – tuż przy brzegu stał spory szczupak....
 • Wykorzystaj lilie wodne. Rzucaj sztuczną żabką w same grążele, staraj się trafiać na liśc, prowadź przynętę tak aby więcej czasu spędzała na liściu niż w wodzie. Taki efektownego brania nie widziałeś.
 • Zawiąż przed gumową rybką flesh (błyszcząca nić). Taka kombinacja wygląda tak jak gdyby nasza przynęta goniła jakiś smakowity kąsek. Dla drapieżnika często zaabsorbowana polowaniem ryba staje się łatwiejszą zdobyczą
   

Wiele z tych sposobów wykorzystaj przy łowieniu na popularne dziś rippery i duże twistery.

 


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
Najlepsza wędka sumowa, czyli jaka?
Będąc na etapie zakupu wędki sumowej, należy przeanalizować zasadnicze kwestie dotyczące jej dokładnego przeznaczenia, wybranego miejsca połowu oraz rodzaju stosowanej przynęty. Sum jest rybą o pokaźnych ...»
Ranking wędek spinningowych – która jest najlepsza?
W wędkarstwie ważne są dwie rzeczy. Pierwsza to wybór odpowiedniego łowiska, a druga to posiadanie niezawodnego sprzętu, czyli głównie dobrej wędki spinningowej. Okazuje się, że to drugie może być czasem ...»
Wędka castingowa – wędka do multiplikatora
Metoda castingowa ma bardzo wiele wspólnego ze spinningiem, jednak jest kilka różnic, które sprawiły, że sposób castingowy zyskał miano zupełnie odrębnej metody łowienia ryb. Metoda ta nazywana jest również ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.31 s