Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Leniwe, letnie szczupaki

Ostatnio zauważyłem, że szczupaki, które większość upalnego dnia spędzają na obserwacji łatwego do zdobycia narybku, którego o tej porze roku nie brakuje dają się przechytrzyć na powolne ciąganie przynęty po dnie. Typowe smużenie dna i niskiej częstotliwości z systematycznym poderwaniem przynęty do góry. Brania najczęściej padały gdy ryba zasysała przynętę z dna. Kolor praktycznie nie miał większego znaczenia intensywność brań byłą taka sama na przynęty ciemne jak i na jaskrawe.

Podczas upalnego lata większość drapieżników przeżywa ciężki okres swojego życia. Często aktywność ryb obserwujemy jedynie o zmierzchu i świcie. Jest to powodowane chwilowym spadkiem temperatury, Najlepsze okresy brań przypadają wówczas na te właśnie okresy. To samo dotyczy sposobu prowadzenia przynęt. Większość organizmów wodnych cierpi na brak tlenu i zbyt wysoką temperaturę wody. Wszystkie niemal organizmy wodne poruszają się leniwie. Niczym jak mucha w smole.

My też powinniśmy takie zachowanie wykorzystać i upodobnić nasze przynęty do pokarmu szczupaków.

 


 

 


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
Najlepsza wędka sumowa, czyli jaka?
Będąc na etapie zakupu wędki sumowej, należy przeanalizować zasadnicze kwestie dotyczące jej dokładnego przeznaczenia, wybranego miejsca połowu oraz rodzaju stosowanej przynęty. Sum jest rybą o pokaźnych ...»
Ranking wędek spinningowych – która jest najlepsza?
W wędkarstwie ważne są dwie rzeczy. Pierwsza to wybór odpowiedniego łowiska, a druga to posiadanie niezawodnego sprzętu, czyli głównie dobrej wędki spinningowej. Okazuje się, że to drugie może być czasem ...»
Wędka castingowa – wędka do multiplikatora
Metoda castingowa ma bardzo wiele wspólnego ze spinningiem, jednak jest kilka różnic, które sprawiły, że sposób castingowy zyskał miano zupełnie odrębnej metody łowienia ryb. Metoda ta nazywana jest również ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.31 s