Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Koguty i jigi na pstrąga

poznaj tego autora Admin

Koguty na pstrąga....

to przynęty wykonywane na wzór wabików wyciągniętych z pudełka muszkarza. Od lat doskonałe rozwiązanie na leniwe i nieufne ryby. Wśród doskonałych wędkarzy jest grupa spinningistów, która nigdy nie rozstaje się z imitacjami drobnych rybek, pijawek, raczków czy żabek wykonanych z włosia i innych naturalnym materiałów.

Najlepsze koguty pstrągowe wykonywane są przez muszkarzy. Odpowiednie dobrane materiały ich kompozycja mają niebagatelny wpływ na pracę przynęty oraz co za tym idzie ich łowność. Koguciki i jgi to bardzo często imitacje drobnych rybek. Zonekry to ślizy, kozy, kiełbie, Muddlery to głowacze lub okonie albo nawet po odpowiednim dobraniu kolorów żabki czy kiełbiki. Mistrzowie sztuki wykonywania przynęt typu kogut czy jig potrafią idealna nadać swojej przynęcie kształt ciernika, strzebli i innych drobnych rybek żyjących w wodzie.

Jak łowić na koguty:
Prowadzenie kogutów i jigow jest stosunkowo proste, jednak wymaga od wędkarza nieco uwagi i skupienia podczas nauki łowienie nowymi przynętami. Prowadzeni kogucika to finezyjnie drganie przynętą, która spływa łukiem tuż nad dnem rzeki. Świetnym sposobem jest tzw. łowienie w punkcie czyli pracowanie przynętą w domniemanym stanowisku ryby. Zimą i wiosną koguty to doskonałe przynęty na zalane trawy i podmyte burty brzegowe.

Opracowanie odpowiedniego sposobu lowienia kogutem da nam wiele radości i sporych ryb łowionych na tego rodzaju przynęty. Każdy z fanów kogutów czy jigów opanował conajemnij kilka skutecznych sposobów kuszenia pstrąga kogutem. Jedni łowią z klasycznego opadu, inni wolniutko nawijają linkę z krótkimi przerwami, jeszcze inni nieustannie wprowadzają przynętę w drgania.

Gdzie stosować koguty i jigi:
- podmyte burty brzegów,
- zwaliska, powalone drzewa.
- kamieniste napływy,
- zalane trawy i zarośla,
- głębokie doły za podwodnymi przeszkodami.

Jigi i Koguty to bardzo skuteczne przynęty w miejscach gdzie mamy znacznie utrudniony dostęp innymi klasycznymi przynętami.

Zobacz więcej:
koguty pstrągowe
jigi pstrągowe
koguty na sandacza
koguty na okonia

Przeczytaj więcej o:
łowienie pstrągów na koguty


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
Najlepsza wędka sumowa, czyli jaka?
Będąc na etapie zakupu wędki sumowej, należy przeanalizować zasadnicze kwestie dotyczące jej dokładnego przeznaczenia, wybranego miejsca połowu oraz rodzaju stosowanej przynęty. Sum jest rybą o pokaźnych ...»
Ranking wędek spinningowych – która jest najlepsza?
W wędkarstwie ważne są dwie rzeczy. Pierwsza to wybór odpowiedniego łowiska, a druga to posiadanie niezawodnego sprzętu, czyli głównie dobrej wędki spinningowej. Okazuje się, że to drugie może być czasem ...»
Wędka castingowa – wędka do multiplikatora
Metoda castingowa ma bardzo wiele wspólnego ze spinningiem, jednak jest kilka różnic, które sprawiły, że sposób castingowy zyskał miano zupełnie odrębnej metody łowienia ryb. Metoda ta nazywana jest również ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.3 s