Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Jak łowić sandacza.
2010-12-10 00:00

poznaj tego autora Admin

Łowienie statyczne. Jeśli jesteśmy przekonani, że w danym miejscu jest ryba - nie do końca właściwe założenie - możemy kombinować z przynętami i sposobem ich prowadzenia. Oczywisty jest fakt, że wszystkich (również zwierzęta) bardziej interesuje to co nieznane. I to jest jedyny - duży - plus "kombinacji".

Łowienie aktywne. Natomiast w znakomitej większości przypadków postępujemy odmiennie - zmieniamy miejsce i łowimy na sprawdzone przynęty i techniki! W większości przypadków ten drugi wariant znacznie lepiej się sprawdza (mowa cały czas o rzekach). Większość z nas łowi w tej sposób, że kluczowe znaczenie nie ma przynęta lecz miejsce! Dlatego tak często je zmieniamy. Nie znam osoby która cały dzień - no , może poza późną jesienią - "katowałaby" cały dzień jedną miejscówkę.
Nie ma przynęt idealnie pracujących, bo czasami okazuje się, że to co "idealnie" pasuje nam nie pasuje rybom. I na odwrót.
Nieprawdą jest również, że seryjnie produkowane woblery są "powtarzalne"! Są "bardziej" i nic poza tym!

Najlepiej myślowo "wczuć się" w rybę:
- dlaczego nie zjeść czegoś, co samo pcha się do pyska?
- dlaczego nie spróbować czegoś, z czym do tej pory nie było dane mieć do czynienia?
- czy coś "ciemnego" jest smaczniejsze od "jasnego" (ryby mają zdolności "smakowe")?
- dlaczego nie "zlikwidować" czegoś, co "wkurza" przed samym nosem (mowa o kobietach- również )?
Generalnie ryby są bardzo mało "inteligentnymi" zwierzętami, w związku z czym trzeba starać się na nie działać odnosząc się do najbardziej prymitywnych odruchów!!

@smaczekZgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Raty 0%
0.13 s