Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Cykady

poznaj tego autora Admin

Prawdopodobnie najbardziej niedoceniane przynęty przez polskich wędkarzy. Ich skuteczność wielokrotnie potwierdzona była przez zawodników startujących w licznych zawodach spinningowych.
Najważniejszą cechą i zarazem pozytywem cykady jest ich stosunek masy do wielkości. Często 3 cm przynęta może ważyć nawet 5-7gram a z tego względu, że masa skupiona jest w jednym punkcie odległości jakie osiągamy przy zarzucaniu cykadą są zadziwiająco duże.

Jak nimi łowić? Cykadę z największym powodzeniem stosujemy do połowu okoni, sandaczy i pstrągów. Warto zastanowić się czasem dlaczego akurat te gatunki pokochały cykady. Odpowiedź wydaje się być prosta; okonie i sandacze uwielbiają przynęty które raptownym zrywem uciekają im z pod nosa. I to właśnie należy wykorzystywać.

Jak łowić cykadą?

  • Rzuć cykadę najdalej jak to możliwe pozwól opaść jej na napiętej lince do dna. Delikatnymi płynnymi podciągnieciami prowadź ja kilka metrów i ponownie opuść do dna. Brania najczęściej następują tuż po oderwaniu cykady od dna.
  • Prowadź cykadę tuż nad dnem powoli od czasu do czasu podciągnij szczytówką do góry – zabójczy sposób na okonie,
  • Cykadowy ekspres to metoda na wieczornego sandacza. Bywają dni ze sandacz atakuję ukleję tuż pod powierzchnią wody. Zastosuj wtedy cykadę prowadzoną zaraz pod lustrem wody.
  • Spróbuj cykady w rzece. Rzuć cykadę w kierunku przeciwnego brzegu. Bardzo powolnym skręcaniem linki sprowadź ją na tzw. łuk. W tym miejscu zwykle następuje energiczne branie klenia, jazia, pstrąga
  • Ze względu na masę cykady można te przynęty stosować do zadań specjalnych. Obławianie najgłębszych dołków przynosi niejednokrotnie najlepsze efekty. Rzuć pstrągowi cykadę pod sam pysk. Na dno wypłukanego pod brzegiem dołka. Lorbas nie pozwoli cykadzie uciec z jego kryjówki

Jaki wybrać kolor cykady?

  • Staraj się dobierać kolor cykady względem barw w otoczeniu. Jeśli łowisz w miejscu gdzie dno jest żwirowe lub piaskowe załóż na początek cykadę żółtą.
  • Najbardziej uniwersalnym kolorem jest srebrny i czarny. Srebrny to imitacja narybku, czarne lub grafitowe imitują drobne wodne organizmy
  • Sprawdź skuteczność perłowej cykady podczas wieczornego i nocnego łowienia.

Przeczytaj więcej:

cykada na pstrąga

cykada na okonia

cykada poradnik

Zobacz więcej:

cykady Szuszkiewicza


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.17 s