Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Odzież wędkarska i akcesoria

Czapki zimowe wędkarskie

Na zewnątrz panuje ujemna temperatura, wieje zimny wiatr, a od czasu do czasu sypnie śniegiem. Masz ciepłą kurtkę i spodnie, bluzę, rękawiczki i odpowiednią bieliznę, ale i tak odczuwasz chłód. Najprawdopodobniej zapomniałeś, jak ważnym elementem stroju są czapki zimowe wędkarskie. Wszak wszyscy wiemy, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła z naszego organizmu, a w przypadku wędkarstwa odpowiedni komfort termiczny ma szczególnie duże znaczenie.
Produkty rozwiń
Rodzaj rozwiń
Producent rozwiń
Rozmiar rozwiń
Kolor rozwiń
Materiał rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
Wizwool Ulf Green
Geoff Anderson Wizwool ULF Black
Wizwool ULF Black
Geoff Anderson Wizwool Ulf Green
Wizwool Njal Gray
Geoff Anderson Wizwool Njal Brown
Wizwool Njal Brown
Geoff Anderson Wizwool Njal Gray
geoff anderson wizwool roar
Wizwool Roar Blue
Geoff Anderson Wizwool Roar Black
Geoff Anderson Wizwool Roar
Wizwool Roar Black
Geoff Anderson Wizwool Roar Blue
Czapka wędkarska zimowa
Z Nord
Ciepła Nord
od 77.00 PLN
czapka wędkarska
Z Szara
Ciepła Brązowa
Ciepła Zielona
Ciepła Szara
od 57.00 PLN
Czapka dla wędkarza Ciepła Zielona
Z Zielona
Ciepła Brązowa
Ciepła Szara
Ciepła Zielona
od 57.00 PLN
czapka wędkarska z polaru
XL SZARA XL CZARNA L SZARA
Norfin Fleece
od 47.00 PLN
czpka na ryby ciepła
Z Brązowa
Ciepła Zielona
Ciepła Szara
Ciepła Brązowa
od 57.00 PLN
czapka wędkarska zimowa
Zs CF
Zimowa CF
od 47.00 PLN
Czapka dla wędkarza norfin Crystal
CRYSTAL XL
Norfin Crystal
od 77.00 PLN
czapka ushanka norfin
L XL
Norfin Ushanka Zero
od 97.00 PLN
Czapka zimowa Norfin Norway Man
L
Norfin Norway Man
od 57.00 PLN
Ciepła czapka dla wędkarza Norfin Ushanka
L XL
Norfin Ushanka
od 99.00 PLN
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Czapki zimowe wędkarskie

Przeglądając zdjęcia wędkarzy nad wodą łatwo zauważyć, że większość z nich nosi czapki zimowe wędkarskie. Jednak nakrycie głowy w przypadku wędkarzy to nie tylko wybór podyktowany stylizacją. Czapki wędkarskie zimowe spełniają ważną funkcję, pomagając zanegować nieco czynniki atmosferyczne i łowić w komfortowych warunkach. Na lato dobrym wyborem jest czapka wędkarska z daszkiem, która chroni przed słońcem i skwarem. Podobnie zimą nie powinniśmy rezygnować z tak istotnego elementu stroju dla wędkarza. Nawet najcieplejsza odzież nie jest w stanie zatrzymać utraty ciepła przez głowę, a trzeba powiedzieć, że to właśnie tak ucieka nawet 70% ciepła z naszego organizmu. Jeśli komfort termiczny nie jest dla Was dobrym powodem, by założyć czapkę, to być może aspekt zdrowotny będzie wystarczająco przekonujący? Czapki zimowe wędkarskie są najlepszą ochroną dla zatok. Nawet jeśli teraz czujesz się świetnie i nie odczuwasz żadnych problemów z zatokami, wcale nie jest powiedziane, że za kilka lat nie będziesz mierzyć się z bólem.
Czym jednak czapka wędkarska różni się od zwykłej czapki? W zasadzie niczym poza tym, że znajdziemy na niej logo producenta sprzętu wędkarskiego czy inne motywy nawiązujące do tego hobby. Czapki wędkarskie mają jednak duże grono klientów. Może wydawać się to niezrozumiałe, o ile nie uświadomimy sobie, że dla wielu wędkarstwo to nie tylko hobby, ale bardziej pasja. Wielu łowiących jest dumnych nie tylko ze złapanych okazów, ale także przywiązuje się do używanych przynęt, wędek i kołowrotków. Czapki wędkarskie z logo ulubionego producenta stają się więc nieodzownym elementem stroju.

Czapka zimowa wędkarska

Po co zakładana jest czapka zimowa wędkarska? Odpowiedź jest prosta – wędkarze podczas łowienia wystawieni są na wielogodzinne działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg i zimno. Jeśli zapomnimy o tak ważnym zabezpieczeniu, jakim jest ciepłe nakrycie głowy, może okazać się, że wyprawa na ryby zakończy szybciej niż zakładaliśmy, a podczas łowienia nie będziemy czuć się ani przez moment komfortowo. Czy tak wędkarze wyobrażają sobie zimowe wyprawy? Oczywiście, że nie. Co gorsza, jeśli czapka zimowa wędkarska nie będzie nam towarzyszyć w trakcie połowów, to z dużym prawdopodobieństwem kilka następnych dni spędzimy w łóżku - z gorączką, katarem i bólem zatok. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz. Nie dość, że najprawdopodobniej nie uda się nam osiągnąć zakładanych wyników, to nabawimy się problemów zdrowotnych. Odpowiedzialni wędkarze nigdy nie skupiają się wyłącznie na dobrym, markowym sprzęcie i doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odpowiedni ubiór jest tak samo istotnym elementem sukcesu, jak solidny kołowrotek i odpowiednio dobrana wędka.

Czapka wędkarska zimowa

Fanów wędkarstwa podlodowego w naszym kraju ciągle przybywa, więc i gadżetów związanych z takim łowieniem pojawia się na rynku coraz więcej. Czapka wędkarska zimowa powinna być przede wszystkim ciepła, a do tego wygodna (nie powinna podrażniać ani zanadto uciskać). Jeśli chodzi o fason ważne jest, aby zakrywała uszy. To w zasadzie wszystko – sprawa wydaje się być prosta. Jeśli nie zależy nam na reprezentacji określonej marki, a na funkcjonalności odzieży, warto przyjrzeć się produktom przeznaczonym dla survivalowców, trekkingowców itp. Tylko takie specjalistyczne ubrania pozwolą nam zachować komfort łowienia podczas wielogodzinnego wędkowania w najzimniejsze dni i noce. Do tego ciepła bluza, kurtka i bielizna i mróz nam nie straszny.
Czapka wędkarska zimowa z logo CF, którą znaleźć można w naszym sklepie, to dobrej jakości, ciepłe nakrycie głowy, które sprawdzi się podczas normalnego użytkowania zimą. Jeśli natomiast poszukujemy czegoś na trudniejsze warunki, idealne do tego będą produkty marki Norfin i Geoff Anderson. W ofercie znajdują się czapki wędkarskie o klasycznym kroju, dodatkowo podszyte polarem dla zapewnienia maksymalnego utrzymania ciepła, jak i uszanki z miękkim i ciepłym podszyciem. Każdy wędkarz powinien więc być zadowolony i znaleźć produkt, który będzie odpowiadać jego indywidualnym potrzebom.
1.26 s