Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Woblery na opaskę
2012-11-13 00:00

poznaj tego autora Admin

Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i szczupaki. Bywają miejsca, gdzie trafiać się będą sumy i brzany. Opaski to prawdopodobnie najciekawsze rzeczne miejscówki.


Łowienie na opaskach wymaga od wędkarza zaopatrzenia się w dwa rodzaje woblerów. Pierwszą grupę będą stanowiły przynęty pływające na głębokości nie większej niż jeden metr. Tutaj wykorzystamy wąskie i migotliwe woblerki od 6 do 9 cm. Kolorystyka tego rodzaju woblerów skupia się w odcieniach szarości i oliwki. Najpewniejszym będzie dobranie koloru przynęt względem drobnych uklejek i kiełbików, które szukają schronienia między kamieniami i innymi zawadami rozmytej opaski.
Woblery na sandacza do płytkiego prowadzenia na opaskach powinny być lotne. Inną ważną cechą jest praca takiego woblera. Tutaj bezwzględnie skuteczne są drobniutkie i migotliwe woblery, które prowadzone leniwie pod prąd, co kilka chwil odskakują na boki.


Często zdarza się tak, że ryby na opasce zajmują miejsca głębsze i konieczne jest niemal grzebanie sterem woblera o dno. Tutaj niezbędne będzie zastosowanie woblera mocno nurkującego, jednak takiego, który nie będzie co kilka chwil grzęzł nam w zaczepach. Odpowiednie skonstruowanie woblera może wywołać charakterystyczne zachowanie przynęty w przypadku kontaktu długiego steru z zawadą. Chodzi o odbijanie się przynęty od zaczepów.
Podsumowując, woblery sandaczowe na opaski powinny głębiej nurkować, jak również pracować drobno bez zbędnej pracy ogonowej.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Raty 0%
0.06 s