Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Woblery na opaskę

poznaj tego autora Admin

Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i szczupaki. Bywają miejsca, gdzie trafiać się będą sumy i brzany. Opaski to prawdopodobnie najciekawsze rzeczne miejscówki.


Łowienie na opaskach wymaga od wędkarza zaopatrzenia się w dwa rodzaje woblerów. Pierwszą grupę będą stanowiły przynęty pływające na głębokości nie większej niż jeden metr. Tutaj wykorzystamy wąskie i migotliwe woblerki od 6 do 9 cm. Kolorystyka tego rodzaju woblerów skupia się w odcieniach szarości i oliwki. Najpewniejszym będzie dobranie koloru przynęt względem drobnych uklejek i kiełbików, które szukają schronienia między kamieniami i innymi zawadami rozmytej opaski.
Woblery na sandacza do płytkiego prowadzenia na opaskach powinny być lotne. Inną ważną cechą jest praca takiego woblera. Tutaj bezwzględnie skuteczne są drobniutkie i migotliwe woblery, które prowadzone leniwie pod prąd, co kilka chwil odskakują na boki.


Często zdarza się tak, że ryby na opasce zajmują miejsca głębsze i konieczne jest niemal grzebanie sterem woblera o dno. Tutaj niezbędne będzie zastosowanie woblera mocno nurkującego, jednak takiego, który nie będzie co kilka chwil grzęzł nam w zaczepach. Odpowiednie skonstruowanie woblera może wywołać charakterystyczne zachowanie przynęty w przypadku kontaktu długiego steru z zawadą. Chodzi o odbijanie się przynęty od zaczepów.
Podsumowując, woblery sandaczowe na opaski powinny głębiej nurkować, jak również pracować drobno bez zbędnej pracy ogonowej.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
Najlepsza wędka sumowa, czyli jaka?
Będąc na etapie zakupu wędki sumowej, należy przeanalizować zasadnicze kwestie dotyczące jej dokładnego przeznaczenia, wybranego miejsca połowu oraz rodzaju stosowanej przynęty. Sum jest rybą o pokaźnych ...»
Ranking wędek spinningowych – która jest najlepsza?
W wędkarstwie ważne są dwie rzeczy. Pierwsza to wybór odpowiedniego łowiska, a druga to posiadanie niezawodnego sprzętu, czyli głównie dobrej wędki spinningowej. Okazuje się, że to drugie może być czasem ...»
Wędka castingowa – wędka do multiplikatora
Metoda castingowa ma bardzo wiele wspólnego ze spinningiem, jednak jest kilka różnic, które sprawiły, że sposób castingowy zyskał miano zupełnie odrębnej metody łowienia ryb. Metoda ta nazywana jest również ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.3 s