Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Grupy

Muchy szczupakowe, okoniowe, sandaczowe...


offline
TomCast 2008-09-12 06:45

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
W związku z tym, że mam już wyklarowany pogląd na kij i sznur pod drapieżniki, to chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo budować muchy na te ryby. Fajnie by było gdyby ktoś napisał artykuł poparty fajnymi zdjęciami. Bo nie mogę doszukać się materiałów o robieniu takich much.
offline
użytkownik usunięty 2008-09-23 18:31

Użytkownik
Użytkownik
Posty:
Ja mam cenną radę jeżeli będziesz łowił szczupaki na muchę to pamiętaj żeby były one zrobione ze sztucznych materiałów bo jak ci futra,sierści,pióra naturalne nasiąkną to będziesz rzucał cztery razy cięższą muchą niż powinna i tobie będzie niewygodnie i kij się zbytnio przepracuje
offline
użytkownik usunięty 2008-09-24 20:24

Użytkownik
Użytkownik
Posty:
Dziś kupiłem WW i jest tam artykuł o szczupakach na muchę i na stronie NaMuchę.pl znajdziesz artykuły pana Artura Banachowskiego (wybitny muszkarz specjalizujący się w połowach szczupaków na muchę)opisuje on w nich sprzęt,jak robić muchy oraz techniki i miejsca połowów.Mam nadzieje że coś ci się z tego przyda.
offline
-PYTOON- 2008-09-25 21:13

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
Na moich jeziorkach chłopaki łowiący na muchę mają lepsze efekty niż spinningiści. Sądzę, że wynika to z nowości tych przynęt na przełowionych akwenach. Kiedyś wypłynęli na pływadełkach na odległość 100-150m od brzegu (na zbiorniku jest zakaz wędkowania ze środków pływających) robiąc niezłe zamieszanie. Przez 3h każdy z nich wyholował po ok 6-10 szczupaków powyżej 70cm do czasu, aż ich nie zwinęła straż rybacka...mieli szczęści bo to nowy zbiornik a żaden z nich nie zabierał ryb do domu. Moją tają bronią na taką wodę jest Szwedzki Gigant na którego łowię szczupaki kiedy inni nie ich łapią oraz okonie powyżej 30cm kiedy pozostali wędkujący przerzedzają młodzież okoniową. Jedyny warunek do używania tej przynęty to dobry kołowrotek, sztywny kij i mocne nerwy...czasem nie zabieram nad wodę tej przynęty bo wiem, że będę miał na nią branie. Wtedy daję szansę innym przynętom...zabrzmi to dziwnie, ale tak jest z uwagi na świadomość łowności tego wabika

offline
Szczurek 2008-09-28 18:31

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
TomCast:
W związku z tym, że mam już wyklarowany pogląd na kij i sznur pod drapieżniki, to chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo budować muchy na te ryby. Fajnie by było gdyby ktoś napisał artykuł poparty fajnymi zdjęciami. Bo nie mogę doszukać się materiałów o robieniu takich much.

I tu przyjacielu z jednej strony masz rację! W pewnej kwestii nmoknięcia muszek i ich ciężaru mam wrażenie że muszki robił Ci ktoś, kto nieszczegulnie zna się na tych sprawach.

Ważne jest dobranie materiału! Znajomość specyfikacji setek materiałów jest nieodzowne przy wykonywaniu DOBRYCH przynęt spełniających swoje funkcje.

Ja łowię na ogromne zonkery! Mają po 15cm długości.... każdy co choć trochę siedzi w temacie powie że muszka po namoczeniu będzie bardzo ciężka-tak , zgadza się ale żeby temu zapobiedz robimy dużą muddlerową głowę z sierści sarny bądż jelenia co niesamowicie zwiększa wyporność przynęty.



Może ktoś pomyśli że się wymądrzam.... nie po prostu chcę się podzielić moimi nie krótkimi doświadczeniami okraszonymi zdartymi zębami oraz poszarganymi nerwami przez wiele testów.



Wykonując przynętę szczupakową bądż sandaczową musimy naprawde dobrze pomyśleć przed jej wykonaniem-ma ona dobrze wykonać swoje zadanie a nie przyspażać nam niepotrzebnych kłopotów



Jeżeli macie jakieś szczegułowe pyania to piszcie proszę a postaram się dać odpowiedz.



PS. W niedługim czasie będzie można zakupić piękne szczupakowe oraz sandaczowe streamery w sklepie.



UWAGA!!! Przepraszam ale zacytowałem złą wypowiedz! Powinna być ta poniżej-przepraszam!



Pozdraawiam!



offline
użytkownik usunięty 2008-09-29 19:52

Użytkownik
Użytkownik
Posty:
Nie, muchy robiłem sam a że mam niewielkie doświadczenie związane z połowami szczupaków na muchę to po prostu źle robiłem przynęty ale jak się przestawiłem na syntetyczne materiały to było nawet dobrze.A swoją drogą to ciekawe te twoje zonkery muszę wypróbować.
offline
Szczurek 2008-09-29 21:23

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
A jeżeli masz zdolności "strugacza" to możesz porobić sobie główki takie jak w popperach z balsy-naprawde rewelacyjne efekty na płyciznach i nie tylko na szczupaki ale teżna bolki
offline
-PYTOON- 2008-09-30 07:56

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
@Szczurek a czy mogę spróbować łowić na Twoje muchy przy pomocy zestawu spinningowego? Jak się przygotować żeby móc rzucić taką lekką muchą ze spina?
offline
Szczurek 2008-10-05 10:05

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Witaj! Oczywiście żę tak!

Wszystkie muszki w Corona robione są właśnie do spinningowania ale muchówką też łowi sięnimi z powodzeniem.



Najlepsza metoda to jak zawsze boczny trok, który jest niesamowicie skuteczny w połączeniu ze streamerkami puchowcami. Chłopaki niejedne zawody wygrywali właśnie tą metodą przez punktowanie okoni.



Ja robięto tak, że daję dłuższy troch do muszki. Zaczynam obławianie pracą delikatną-długie i lekkie podciągnięcia,krótki opad i znowu. Póżniej możemy kombinować z częstymi podszarpywaniami szczytówką ale z kilkoma ok 3-4sekundowymi "postojami" przynęty-właśnie wtedy jest bardzo dużo brań!



Muszki nie są obciążone- jedynie te z oczkami lub koralikiem więc głębokość pracy przynęty będziemy regulować ciężarem pałeczki ołowianej.

Częste zmiany obciążenia będą bardzo wskazane bo jak wiemy ryby trzeba szukać na różnej głębokości, więc pamiętajcie że założenie jednego rodzaju obciążenia nawet przy doskonałej przynęcie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.



Pozdrawiam i czekam na więcej pytań o ile jeszcze macie
offline
Cykadass 2008-10-05 13:23

Człowiek CF
Człowiek CF
Posty: 5168
Robisz Szczurek wspaniałe przynęty i w tej "kategorii" nie masz sobie równych, a wiem, co mówię, bo sam co nieco z tej dziedziny powąchałem i niejedne przynęty widziałem. Miałbym tylko jedną mała uwagę, a zarazem pytanie : "Dlaczego nie malujesz jakiejś części główek? Np. czarne do czarnych, złote do złotych, lub inne dodatkowo prowokujące ryby zestawy kolorów? Ja wiem, że jest to utrudnienie produkcji ( bo nikt mi nie powie, że niepotrzebny, w niektórych sytuacjach szczegół ), ale to często bardzo pozytywnie działa na ryby...i nie tylko - na wędkarzy także, choc w mniej szkodliwy sposób...
offline
-PYTOON- 2008-10-05 15:26

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
Pozwolę sobie wtrącić moją uwagę na temat malowania główek jigowych. Z technicznego punktu widzenia nie jest to trudne - czasem zamaczałem główkę bezpośrednio w pojemniku z farba i czekałem aż wyschnie. Trudności zaczynają się wtedy, gdy przynęta uderza o dno (szczególnie kamieniste). Lakiery jakie stosowałem były kruche i bardzo szybko farba odpadała z główek. Ale masz rację Cykadass...dla niektórych (ryb czy wędkarzy) taki szczegół potrafi oczarować!
offline
Cykadass 2008-10-05 16:52

Człowiek CF
Człowiek CF
Posty: 5168
Maluje się główkę ( przy okazji swoją ) aerografem na kolor biały stosując farbę akrylową. Następnie, kilka razy ( jeśli ma byc to np. kolor złoty, bo czarnym, brązowym, fioletowym itp. wystarczy to zrobic tylko jeden raz )także farbami akrylowymi lub Motipem malujemy na dany kolor. Po dokładnym wyschnięciu maczamy główkę w Domaluxie, niekoniecznie tym najtwardszym, bo im bardziej twardy, to rzecz jasna bardziej kruchy. Tak dwa, trzy razy. Otwór w haczyku odtwarzamy rozgrzanym drutem. Pewna firma zarobiła pewne pieniądze na pewnej reklamie pewnych niby super farb do malowania pewnych rzeczy i pewni wędkarze załapali sie na ten kit. Kit - dosłownie, bo do tej pory widzę tym kitem pomalowane główki w niektórych punktach sprzedaży.
offline
-PYTOON- 2008-10-06 14:16

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 181
@Cykadass, brzmi to co najmniej jak instrukcja malowania krążowników lub lodołamaczy. Doświadczenie zdobywa się najczęściej metodą prób i błędów. Podziwiam kunszt twórców przynęt oferowanych przez w sprzedaży przez CF. Dla mnie są to jedne z najlepszych wabików jakimi miałem okazję łowić!!!

15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.34 s