Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Wahadłówki na suma

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Skuteczne wahadłówki na suma – czym się charakteryzują?

Błystki wahadłowe charakteryzują się trwałością i wytrzymałością, są to zatem jedne z lepszych przynęt spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku wędkarskim. Wahadłówki na suma cieszą się bardzo dobrymi opiniami i choć w ostatnim czasie odeszły nieco na boczny tor, to wciąż należą do grona najczęściej wybieranych przynęt spinningowych.
Sum to nie lada przeciwnik, zarówno jego siła, jak i spryt sprawiają, że wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale w szczególności solidnego sprzętu. Wahadłówki na suma z pewnością poradzą sobie z tym gatunkiem ryb doskonale, a wybór odpowiedniego typu uzależniony będzie od kilku ważnych czynników. Wahadłówki na suma są niezawodne w działaniu. Dlatego chociaż na rynku istnieje ogromna konkurencja, a wędkarzy ze wszystkich stron kuszą nowoczesne wabiki, warto mieć choć kilka pewniaków w swoim zestawie wędkarskim.

Skuteczność wahadłówki – sum nie daje się łatwo zwieść

Złowienie okazałego suma dla wielu wędkarzy jest ogromnym osiągnięciem. Nic w tym dziwnego, gdyż drapieżnik ten zachwyca nie tylko swoim wyjątkowym wyglądem, ale i okazałymi rozmiarami. Warto wspomnieć, że sum to druga co do wielkości ryba występująca na kontynencie europejskim. Wiadomo, że w takim przypadku trzeba będzie zastosować przynęty najwyższej jakości. Stąd wahadłówki na suma to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że błystki wahadłowe znane są ze swojej niesamowitej wytrzymałości. To m. in. dzięki temu ich popularność utrzymuje się na wysokim poziomie od lat, a skuteczność zaskakuje nawet największych niedowiarków.
Solidność i wytrzymałość wahadłówka na suma zawdzięcza prostej i nieskomplikowanej budowie. Konstrukcja oparta na kawałku blachy o odpowiedniej grubości, wygięta w taki sposób, by przy zetknięciu z wodą jej ruch był płynny i jak sama nazwa wskazuje wahadłowy, to dosłownie strzał w dziesiątkę. Wahadłówki na suma przyciągają uwagę nawet wtedy, gdy wokoło znajdują się inne przynęty, a wszystko to dzięki umiejętności zwracania uwagi przy wykorzystaniu refleksów świetlnych.
Wahadłówki sum widzi tak samo, jak swój naturalny pokarm, właśnie dlatego są one tak skuteczne w łowieniu tego gatunku. Wygląd i ruchy wahadłówek są nie do odróżnienia w porównaniu z ich żywymi odpowiednikami. Jednak niezwykle realistyczne ruchy w wodzie to nie jedyna z zalet, jakimi mogą pochwalić się wahadłówki na suma.

Wahadłówki na suma – jak wybrać najlepsze?

Sum podobnie jak każdy inny drapieżnik nie jest rybą do końca przewidywalną. Potrafi zaskoczyć przeciwnika i pokazać swój prawdziwy charakter. Tym bardziej wybór najlepszej wahadłówki na suma może być dla niektórych nieco skomplikowany. Wiadomo, że trzeba brać pod uwagę wiele czynników, od aktywności ryby o danej porze dnia, czy też w nocy, po panujące na danym łowisku warunki. Dobre wahadłówki na suma charakteryzują się przede wszystkim mocną i bardzo dobrze wyczuwalną pracą. Duże znaczenie ma także waga naszej przynęty. Jeśli zamierzamy prowadzić ją blisko dna, czyli tam, gdzie sumy szczególnie lubią przebywać, zadbajmy o jej ciężar – im będzie większy, tym lepiej i nasze szanse na sukces wzrosną.
Najlepsze wahadłówki na suma to egzemplarze ciężkie i masywne. Najlepiej wybierać te o wadze przekraczającej 50 gramów. Taka wahadłówka poruszająca się po dnie dotrze w zupełnie wydawałoby się niedostępne miejsca i niezwykle skutecznie zwabi nawet pierwotnie niezainteresowanego otoczeniem suma. Często kluczem do sukcesu w poławianiu suma jest odpowiednie prowadzenie przynęty. Jednym ze sposobów prowadzenia wahadłówki na suma jest robienie tego po skosie, dodatkowo co jakiś czas przesuwając ją po dnie.
Wahadłówki na suma to przynęty, które można określić mianem uniwersalnych. Pozwalają na wiele, także można swobodnie z nimi eksperymentować i testować różne rozwiązania. Polecane są zatem zarówno początkującym, jak i doświadczonym wędkarzom spinningowym.
 
2.52 s