Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Jak wybrać skarpety dla wędkarza

poznaj tego autora Admin

Zimne stopy są jedną z najgorszych rzeczy podczas łowienia. Po tym, jak stopy stają się zimne, prawie niemożliwe jest ich ponowne ogrzanie. Oczywiście nie tylko stopy marzną przy niskich temperaturach - zobacz jak wybrać ciepłe ubrania wędkarskie. Inną sprawą są wysokie temperatury na zewnątrz, kiedy wodery lub gumowe buty mogą stać się męczące dla twoich stóp. Ale możesz zmienić dyskomfort na komfort, jeśli masz skarpety wędkarskie odpowiednie na zimne i ciepłe dni. Istnieje wiele różnych rodzajów włókien i przędzy, ale skarpetki z wełny merynosów są najlepsze do wielu celów. Wełna Merino jest „inteligentna pod względem temperatury”. Oznacza to, że wełna zarządza wilgocią, gdy jest ciepło, i mrozem, gdy jest zimno. Nowozelandzka wełna Merino to najwspanialsza wełna na świecie, zapewnia najwyższy komfort podczas różnych aktywności i przy rozmaitej pogodzie.

skarpety dla wędkarza geoff anderson

Rozmiar skarpety dla wedkarza?

Ważne jest, aby nie kupować skarpetek, które są zbyt małe - szczególnie jeśli przeznaczone są do łowienia w woderach lub gumowych butach. Nie ma znaczenia, czy latem skarpety mocno przylegają do stóp. Ale w zimnych miesiącach bardzo ważne jest, aby mieć niezbyt ciasne skarpetki, ale parę, która jest wygodna i wspierająca. Należy dbać o to, aby skarpetki nie były zbyt duże i nie mogły swobodnie ślizgać się na nogach, gdy się poruszasz - może to zwiększyć ryzyko powstawania pęcherzy.
W rzeczywistości lepiej jest kupić skarpetki o jeden numer większe, niż jeden numer za mały. Nieco większa skarpetka zapewni więcej miejsca na palce w woderach/obuwiu, tak jak będzie więcej miejsca na powietrze wokół stopy – i to właśnie powietrze przyczynia się do utrzymania ciepła stóp. W przypadku używania skarpetek do uprawiania turystyki pieszej lub innych tego typu aktywności, dobrze jest mieć skarpetki ściśle dopasowane, ponieważ skarpetki rzadko są potrzebne jako warstwa izolująca.

skarpety wędkarskie

Skarpety dla wędkarza a skarpety turystyczne?

Grubej wełnianej skarpety nie można nazwać skarpetą wędkarską, jest między nimi różnica. Choć skarpetka do pieszych wędrówek wydaje się być bardzo prosta, istnieje duża różnica w technologii jej produkcji i jest to produkt bardzo zaawansowany – m. in. ze względu na skład różnych przędz o różnej grubości i skomplikowaną technikę dziewiarską.
Skarpety trekkingowe są projektowane w chwili obecnej zwykle tak, aby były mocno dopasowane do stopy, ze względu na maksymalne wsparcie. Z drugiej strony prawie zawsze znajdują się w nich włókna syntetyczne zapewniające dobrą elastyczność – zwłaszcza wokół podbicia stopy i kostki. Szwy i połączenia są płaskie, aby mniej przeszkadzały. Ponadto elastyczność sprzyja formowaniu się wokół stopy.
Skarpety turystyczne mają dodatkowe „poduszki” na spodniej stronie – zwłaszcza przy pięcie i palcu – dzięki czemu czują się grubsze. Zapewnia to lepszą amortyzację i oszczędza stopy, co jest szczególnie ważne podczas wędrówek z ciężkim plecakiem. Reboot to nasza propozycja kompletnej skarpety trekkingowej, którą można wykorzystać na długie spacery, lub jako zwykłą skarpetkę na co dzień w chłodne miesiące.

Z drugiej strony skarpety dla wędkarza – lub tylko grube wełniane skarpetki – przeznaczone są głównie do rozgrzewania. Dlatego są one właściwym wyborem do stosowania podczas zimnych miesięcy lub przez większość roku do aktywności na zewnątrz, względnie stojących. Skarpety dla wędkarza muszą być produkowane po tak zwanej konstrukcji pętli, aby zapewnić maksymalne ciepło. Oznacza to, że wewnątrz skarpety znajduje się wiele wełnianych pętli. Większa ilość ciasnych pętli zapewnia lepsze ocieplenie skarpet – ze względu na dodatkową objętość wełny z jednej strony oraz ze względu na wiele małych kieszeni powietrznych, które pomagają utrzymać ciepłe powietrze z drugiej strony. Zalecamy stosowanie cienkiej warstwy pod spód - cienkiej wewnętrznej skarpety z wełny merynosów pod grube skarpetki - aby osiągnąć najlepszy komfort. Gwarantuje to prawie zawsze suche i ciepłe stopy.

W naszym asortymencie znajdują się dwa różne modele grubych skarpet – Geoff Anderson Wooly i Boot Warmer. BootWarmer to klasyczna gruba skarpetka pod względem dopasowania i długości, ale wyprodukowana naturalnie z najlepszej wełny Merino – i może być używana do wszystkiego. Z drugiej strony Wooly został zaprojektowany specjalnie do stosowania z woderami – a szczególnie tymi o luźnym dopasowaniu. Woolly sięga nieco powyżej krawędzi twoich woderów, ale jest krótszy niż BootWarmer. Ponadto w przodzie stopy znajduje się dodatkowa przestrzeń, która zapewnia, że nie będzie zbyt ciasna, jeśli chodzi o buty do woderów – gwarantuje to dobre krążenie krwi i dzięki temu najlepsze warunki, aby nie stopy nie marzły.

skarpety dla wędkarza

Sakrpety wędkarski - ile par potrzebujesz?

To zależy przede wszystkim od tego, do czego chcesz używać skarpet. Jeśli wybierasz się tylko na jednodniową wycieczkę, wystarczy jedna para. Ale jeśli wybierasz się na więcej dni, musisz mieć co najmniej dwie pary, żeby zawsze móc przebrać je na parę suchych. To samo tyczy się sytuacji, jeśli nosisz skarpety wędkarskie do wymagających wędrówek lub innych aktywności, w których się pocisz. W takim przypadku wygodniej jest przebrać się w parę suchych skarpet w ciągu dnia, kiedy robisz sobie przerwę.
Podczas korzystania z kombinacji grubych skarpet i cieńszych pod spód może być konieczne posiadanie dodatkowej pary tych drugich.

Skarpaty wędkarskie na cały sezon?

Tak, jeśli skarpety wędkarskie są wykonane z najlepszej wełny merynosów, jest to możliwe. Połączenie obu - cienkiej i grubej skarpetki zapewnia dobry komfort w wielu różnych warunkach, choć może być bardzo ciepło – jednak co w przypadku noszenia woderów latem? Jeśli w tych warunkach pożądane jest uzyskanie czegoś cieńszego, jest to możliwe albo za pomocą noszenia samych cienkich skarpet, albo jeszcze lepiej prawdziwej skarpetki trekkingowej – zapewni ona dobre podparcie i komfort bez zbytniego przegrzania. Na krótsze wycieczki lub do codziennego użytku, gdzie poziom aktywności nie jest najwyższy, cienka skarpeta (np. Geoff Anderson Liner) jest dobrym wyborem. Zapewniają one minimalne ciepło i pomagają szybko przenosić pot z dala od stóp – nawet w letnie upały.

jak wybrać skarpety dla wędkarza

Skarpety dla wędkarza Geoff Anderson TechnicalMerino?

Skarpetki zawsze były w obszarze zainteresowań Geoff Anderson, jednak duża liczba doskonałych producentów trzymała nas z dala od tego obszaru. Aż do teraz.
Po wielu latach prac i testów znaleźliśmy odpowiedź. Dodaliśmy trzy usprawnienia funkcjonalne, które znacznie różnią się od nawet najlepszych skarpetek, jakie znasz. Pomagają:
1)    Zachować znany komfort wełny merynosów, dodając nieznaną dotąd trwałość
2)    Zjednoczyć i połączyć doświadczenie, dedykowane badania, rozwój i najbardziej zaawansowaną "technologię dziewiarską" na świecie. A dodatkowo zebrać to wszystko tam, skąd pochodzi najwspanialsza wełna na świecie – w Nowej Zelandii
3)    Użyć elastycznego podparcia/kompresji, który jest dziany w każdej skarpetce, umieszczony w strategiczny sposób – zwany ESS™. ESS™ zapewnia kompresję pomagającą w lepszym krążeniu, a skarpetka nie zsuwa się z kostki.

Skarpaty dla wędkarzy Geoff Anderson czyli tradycyjne rzemiosło

Za każdą skarpetą, którą produkujemy, kryje się ponad 117 lat doświadczenia, kunsztu i historii. Gwarantuje to, że nasze skarpety dla wędkarzy są zarówno trwałe, jak i wygodne. Dzięki naszej technologii, mocna i surowa przędza z wełny merynosów jest ulepszana do „pętli amortyzujących”, wzmacnia, dodaje elastyczności i łączy wszystko w jedną parę skarpetek – prawdopodobnie najlepszą, jaką kiedykolwiek miałeś.

skarpety wędkarskie jak wybrać

Skarpety Geoff Anderson - Elastyczny system wsparcia ESS™

Elastyczny system wsparcia wzmacnia pozostałe funkcje skarpety. ESS™ (Elastic Support System) zapewnia doskonałe dopasowanie i wsparcie, „przyklejając” skarpetkę do stopy i dolnej części nogi.
Szczelne i dokładne dopasowanie jest niezbędne dla zmniejszenia tarcia i przemieszczenia. Zaawansowana technologia produkcji dostosowuje się do elastyczności i zapewnia doskonałe regulowane wsparcie i dopasowanie.
 • Rozciągliwa część górna zapewnia, że skarpetka pozostaje na miejscu
 • Maksymalizacja amortyzujących pętli zapewnia wysoki komfort i doskonały mikroklimat
 • Y-Heel-design dopasowuje skarpetkę wokół pięty
 • ESS™ (Elastic Support System) zapewnia wsparcie w górnej części skarpety
 • Poduszka Comfort Zone™ i wzmocnione strefy krytyczne zapewniają dodatkową trwałość
 • Elastyczny pasek nad łukiem stopy
 • Bezszwowe wykończenie wokół palców

Dlaczego TechnicalMerino?

Wełna Merino jest naturalnym i zdrowym wyborem dla środowiska - zwłaszcza, gdy jest noszona bezpośrednio na skórę. Używamy wełny merynosów inteligentnie, dlatego możesz cieszyć się niską wagą, wytrzymałością i przewiewnością w każdej skarpetce.
Naturalne właściwości wełny Merino zwalczają bakterie i pozostają niezmienne bez zapach. Niezwykle drobne włókna wełniane nie powodują podrażnień ani swędzenia.

Obiecujemy Ci skarpety dla wędkarza:

 1. Wyjątkowo trwałe
 2. 100 % naturalnej wełny merynosów z Nowej Zelandii
 3. Miękkie i wygodne
 4. O minimalnej wadze
 5. Odporne na zapach
 6. Regulacja temperatury i wilgotności
 7. Ze zrównoważonym mikroklimatem

skarpety z wełny merino
Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.43 s