Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Wędkowanie a słońce

poznaj tego autora Admin

Słońce a co za tym idzie intensywność naświetlenia środowiska wodnego ma ogromny wpływ na wyniki wędkarskich łowów. Słońce dla ryb to naturalny wskaźnik pory dnia czy roku. Z tym związane są warunki panujące w wodnym świecie. Rozwój roślinności, glonów, skorupiaków i oczywiście ryb.
Miejsca mocno oświetlone zwykle mocno zarastają roślinnością podwodną wśród której schronienia szukają drobne rybki. Takie okolice stają się dla drapieżników swegorodzaju stołówką. Łowienie w miejscach o wodzie prześwietlonej często przynosi wiele sukcesów wędkarskich  pod warunkiem jednak że my jako wędkarze będziemy potrafili słońce wykorzystać.

Zbiorniki z wodą stojącą.
Zwróć uwagę na to, że zwykle jedna część jeziora jest mocniej zarośnięta od drugiej. Taka sytuacja jest wynikiem intensywności i czasu w jakim dany brzeg jest oświetlany.

  • Na nieznanym łowisku, szczególnie wiosną i jesienią wybieraj zawsze te miejsca gdzie widzisz większą ilość roślinności.
  • Staraj się łowić tuż przy samej roślinności. Większe ryby zajmują stanowiska na skraju podwodnych zarośli. Mniejsze ryby chowają się w największej gęstwinie.Zwróć uwagę na to aby podczas słonecznego dnia ustawiać się tak aby nie rzucać cienia na wodę.
  •  Podczas łowienia siadaj na łodzi. Postaraj się łowić siedząc.

Woda płynąca

  • Wybieraj miejsca zacienione. Rzeka rządzi się swoimi prawami. Znaczne prześwietlenie wody i niewielka głębokość nie tworzy dla ryb odpowiedniego schronienia. Ryby najczęściej wybierają miejsca o ciemnym dnie i małym nasłonecznieniu.
  • W dni kiedy słońce pali bardzo intensywnie, szukaj spiętrzeń wody. Ryby w tym czasie poszukują tlenu i chłodniejszej wody.
  • W prześwietlonej i czystej wodzie nigdy nie łów pod prąd. Będziesz doskonale widoczny dla ryby. Staraj się zawsze iść w górę rzeki.
  • Ustawiaj się tak aby nie rzucać cienia na wodę.


Przynęty w słoneczne dni.

Zasada jaką wykorzystali już wiele lat temu znakomici pstrągarze polega na dobieraniu najbardziej błyszczących przynęt w najbardziej słoneczne dni. Ryby obserwując otaczający je świat widzą jedynie drobne lusterka odbijającego się światła. Wykorzystaj to i zastosuj w słoneczny dzień mocno błyszcząca, niklowaną przynęta. Doskonałe będą błystki obrotowe lub wahadłówki.

Staraj się jednak w nawet najbardziej słoneczny dzień szukać miejsc zacienionych a tam należy stosować przynęty wyjątkowo idealnie pracujące. Wykończone w najdrobniejszych szczegółach. Właśnie te warunki wymagają od wędkarza największej ostrożności i dbałości o szczegóły


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.17 s