Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Szczupaki z płytkiej wody.

poznaj tego autora Admin

Maj to czas, kiedy, wszyscy niemal spinningiści będą okupowali niewielkie jeziora w pogoni za szczupakiem. Zdecydowana większość zabierze ze sobą wiele sprawdzonych przynęt. Większość z nas obławiała będzie klasyczne miejsca szczupakowi, będziemy rzucali guma na stoki i blaty.

Zawsze w maju do szczupaków podchodzę nieco inaczej. Staram się zabrać ze sobą nad wodę dosłownie kilka przynęt przeznaczonych do łowienia na najpłytszej wodzie. Lekkie obrotówki oraz wykonane z cieniutkiej, miedzianej blaszki wahadełka. Czasem tylko zabieram ze sobą dwa, trzy woblery. Oczywiście tez do płytkiego prowadzania. Majowe szczupaki uwielbiają płytką i zarośniętą wodę. To dla nich ostoja spokoju i darmowa stołówka. W plątaninie gałęzi, trzciny i lilii wodnych esoxy czują się jak w domu. Tam właśnie proponuje na nie zapolować.

Jedyną trudnością będzie dobór odpowiednich przynęt. Wabiki, którymi będziemy się posługiwali muszą być lekkie. Bezwzględnie muszą to być przynęty, które nie będą schodziły zbyt głęboko pod powierzchnię wody oraz zaczepiały się o rośliny. Od wielu lat najskuteczniejsze moje wabiki szczupakowi właśnie w takiej wodzie to duża obrotówka. Polecam zastosować te największe o rozmiarze nawet 5-6 jednak najważniejsze jest, aby miały one korpus wykonany z koralików, czyli materiału lekkiego niepozwalającego na zbytnie zagłębienie. Tego rodzaju blaszka jest pracuje bardzo agresywnie. Wyciąga nawet najbardziej leniwego szczupaka z największych zarośli. Dobrze jest, jeśli obrotówka jest wyposażona w kuszący kolorowy chwost, który pełni kilka ważnych funkcji. Pierwsza sprawa to dodatkowe kuszenie szczupaka, kolejna rzecz to minimalizacja zaczepiania się przynęty o roślinność oraz spowolnienie opadu i prowadzenia przynęty.

Kolejna skuteczna przynęta to lekka wahadłówka. Tak samo jak w przypadku obrotówki wahadełko prowadzimy tuż przy samej roślinności. Blaszka powinna być tak krępowana, aby opadała możliwe wolno a samo prowadzenie mogło odbywać się niemal w miejscu. Tego rodzaju wahadłówki szczupakowi wykonywane są przez znakomitych wędkarzy – rękodzielników. Wahadłówkę prowadzimy możliwie wolno podszarpująć ja od czasu do czasu. To bardzo prowokuje szczupaka do ataku.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.31 s