Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Łowienie powierzchniowe

poznaj tego autora Admin

Łowienie ryb metodą spinningową z powierzchni to bardzo widowiskowa sprawa. Poniżej podajemy kilka przydatnych podpowiedzi jak w takich warunkach sobie radzić.

  • Kołowrotek o dużym przełożeniu bardzo ułatwia łowienie z powierzchni. Bardzo często łowimy tą metoda w miejscach bardzo zarośniętych. Po pierwsze dzięki szybkiemu kołowrotkowi w ekspresowym tempie przyciągniemy przynętę do siebie. Wyklucz to zaczepianie przynęty o podwodna roślinność. Druga ważna sprawa to spore ułatwienie zacięcia ryby. Podczas połowów nad dywanem roślinności często wędzisko mamy uniesione ku górze, przez co siła zacięcia jest niewielka. Duże przełożenie kołowrotka umożliwia natychmiastowe opuszczenie szczytówki, wybrania luzów i silne zacięcie. I ostatnia spraw to holowanie ryby w gęstej roślinności. Kołowrotki o dużym przełożeniu bardzo przyśpieszają oraz ułatwiają hol w gąszczu roślin. Ryba nie ucieknie w plątaninie korzeni czy łodyg.
  • Sztywny kij do łowienia w roślinności to wielki pomocnik. Łowiąc w takich warunkach wybieraj wędkę sztywną. Wędki miękki, lejące się, elastyczne przyniosą tylko wiele kłopotów. Będziesz ciągle walczył z zaczepionymi na kotwiczki roślinami. Dzięki kijowi sztywnemu z łatwością uwolnisz przynętę od roślin jednym ostrym szarpnięciem.
  • Pływająca żyłka. Coraz częściej łowimy na typowe woblery powierzchniowe czasem pływające jerki. Często stosuję się do tego typu wędkowania metodą „prowadzenia psa”. Chodzi w niej o to aby pływający po powierzchni wobler odchodzi raz w lewo raz w prawo. Uzyskuje się ten efekt szarpnięciami wędziska. Świetnym sposobem jest nasączenie plecionki lub nasmarowanie żyłki woskiem świecy. Wówczas odcinek pokryty woskiem będzie pływał ułatwiając wykonanie najbardziej pożądanej akcji

Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.28 s