Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Odzież wędkarska i akcesoria

Okulary polaryzacyjne wędkarskie

Jeśli zastawiasz się jakie wybrać okulary polaryzacyjne na ryby to poniżej prezentujemy Ci wybrane przez nas modele, które znamy i możemy Ci z czystym sumieniem polecić. Wybraliśmy produkty takie, które w wędkarstwie sprawdzą się doskonale. Kilka modeli marki Norfin, która swoje produkty dystrybuuje głównie na rynku skandynawskim oraz w Rosji. Wędkarze bardzo cenią sobie wędkarskie okulary polaryzacyjne przede wszystkim za stosunek ceny do jakości. Wybrane przez nas modele cechują się bardzo dobrą jakością polaryzacji, są bardzo komfortowe podczas użytkowania a naszą perełka jest model okularów polaryzacyjnych które możesz założyć na okulary korekcyjne.
Produkty rozwiń
Producent rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
okulary polaryzacjne wędkarskie
NF2005
Norfin NF-2005
od 127.00 PLN
okulary dla wędkarza
NF2002
Norfin NF-2002
od 197.00 PLN
Aero
Shimano Aero
od 257.00 PLN
Aspire
Shimano Aspire
od 187.00 PLN
Stradic
Shimano Stradic
od 207.00 PLN
okulary polaryzacyjne na okulary
NF2006
Norfin NF-2006
od 127.00 PLN
NF2014
Norfin NF-2014
od 137.00 PLN
NF2007
Norfin NF-2007
od 167.00 PLN
NF2003
Norfin NF-2003
od 147.00 PLN
Bestmaster
Shimano Bestmaster
od 147.00 PLN
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Okulary wędkarskie polaryzacyjne

Decydując się na zakup okularów, trzeba zastanowić się, czemu mają służyć okulary wędkarskie polaryzacyjne, czym różnią się od zwykłych soczewek przeciwsłonecznych, i czy rzeczywiście jest to opłacalny wydatek dla przeciętnego wędkarza.
W zamyśle okulary polaryzacyjne chronią nasze oczy przed promieniowaniem UV, oraz usuwają różnego rodzaju odblaski, poprawiając tym samym widoczność. Większości z nas zapewne kojarzy się to od razu z wakacjami i latem, jednak nie jest tak do końca. Soczewki polaryzacyjne znajdują szerokie zastosowanie w rozmaitych sportach zimowych, np. na stokach narciarskich, poprawiając znacznie widoczność (a tym samym bezpieczeństwo). Nawet osobie, która nie ma styczności z wędkarstwem łatwo się będzie domyślić, jakie zastosowanie będą one miały przy łowieniu. Poprawa widoczności nad wodą może wydawać się niewielką rzeczą, zwłaszcza w erze echosond i innych urządzeń mających podnieść szanse złapania ryby, jednak jej roli nie sposób przecenić.
Oczywiście możemy wybrać się nad rzekę mając na sobie jedynie czapkę z daszkiem dającą wytchnienie naszym oczom, będzie to jednak dużo mniej komfortowe łowienie niż gdy mamy założone okulary wędkarskie polaryzacyjne. Zważając na fakt, że ich zakup nie jest wielkim wydatkiem, warto w nie zainwestować choćby dla zwiększenia własnej frajdy z łowienia. Przydadzą się także na co dzień, choćby podczas prowadzenia pojazdu.
Kiedy już zdecydujemy się nabyć takie okulary pozostaje pytanie – jakie wybrać? Czy poszczególne modele różnią się znacząco między sobą? Tu najważniejszą sprawą będzie kolor soczewek, bowiem różne barwy przeznaczone są do różnych zastosowań, np.

Warto też zwrócić uwagę na stopień ochrony przed promieniami UV jakie oferują poszczególne modele, a także dodatkowe udogodnienia, np., regulowany nosek sprawiający, że okulary lepiej leżą na nosie i są bardziej komfortowe w noszeniu.
Co jednak z osobami noszącymi okulary korekcyjne? Czy muszą one zrezygnować z polaryzacji, czy też może zamawiać specjalne soczewki? Na szczęście istnieją okulary wędkarskie polaryzacyjne, które możemy zakładać bezpośrednio na okulary korekcyjne, np. dostępne w naszym sklepie okulary Norfin 2006.

Jakie okulary polaryzacyjne na ryby

Wielu wędkarzy w poprzednimi wieku nie miało nawet marzenia aby posiadać coś takiego jak wędkarskie okulary polaryzacyjne . Wędkowanie było bardzo jak się dziś okazuje utrudnione. Do czego zatem przydają się okulary polaryzacyjne na rybach? Przede wszystkim to kwestia naszego komfortu. Mocne słońce bardzo niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Ci którzy łowili przykładowo z łodzi choć przez kilka godzin bez okularów to wiedza co oznacza ból głowy i niechęć na choć chwilowe spojrzenie „otwartymi oczami” na lustro wody. Okulary wędkarskie z polaryzacją to skarb w wielu sytuacjach. Wspomniane wędkowanie z łodzi to pierwszy przykład kiedy bez okularów będzie nam najzwyczajniej dość trudno łowić w komforcie cały dzień. Kolejna sprawa to klasyczne zasiadki ze spławikiem. Tutaj wędkarz, który godzinami wpatruje się w falująca wodę a na niej niewielki spławiczek bez okularów długo nie wytrzyma bez bólu głowy. Okulary polaryzacyjne na ryby spokojnego żeru to niemal nieodzowny element wyprawy wędkarskiej. Nam najbliższe spinningowanie gdzie przeciwnikiem będzie pstrąg potokowy to jeszcze inna funkcja okularów z polaryzacją. Pstrągowanie jest z polaroidami połączone na najmocniejszy na świecie klej. Wystarczy aby pstra gaż okularów ze sobą nie zabrał i zapewne dzień potraktuje jako stracony. Chodzi o prowadzenie przynęty. Okulary polaryzacyjne pozwalaj na „widzieć dużo więcej” wykorzystując dobrej jakości polaryzacje będziemy mieli szansę uratować wiele cennych przynęt przed zerwaniem bowiem widząc podwodne przeszkody nie wprowadzimy naszego wabika w zaczep. Ważna jest też podawanie przynęty w miejsca w których spodziewamy się drapieżnika.

Okulary polaryzacyjne wędkarskie jakie wybrać

Jeszcze kilka lat temu okulary z polaryzacją wiązały się w bezpośredni sposób z grubym wydatkiem. Dziś wraz z rozwojem technologii i optyki zakup dobrej jakości okularów z polaryzacja nie będzie wymagał od nas specjalnego wysiłku. Kilka lat temu dobrej jakości polaroidy kosztowały grubo ponad tysiąc złotych dziś zakup przyzwoitych czyli takich które nam wędkarza w zupełności wystarczą to koszt na poziome 100-200złotych. Przyznać oczywiście musimy, że te najbardziej uznane marki, które od wielu lat specjalizują się w produkcji okularów polaryzacyjnych  posiadają w swoich ofertach produkty najwyższej jakości i nie ma tu odstępstw od reguły. Warto jednak zastanowić się nad tym jakie wybrać okulary polaryzacyjne – wędkarskie. Przede wszystkim należy zastanowić się nad przeznaczaniem. Jeśli będziemy łowili bardzo intensywnie i będziemy pewni że przez większość dnia świeciło będzie ostre słońce należy wziąć pod uwagę wybór okularów z największa polaryzacją. Często wiąże się to ze znacznym wydatkiem. Jeśli jednak okulary będą naszym istotnym wyposażeniem ale warunki pogodowe będą zmienne, to śmiało możemy poruszać się w obrębie okularów kosztujących około 100-200złotych. Bardzo istotna jest ergonomia produktu. Parametrem niezmiernie ważnym jest dopasowanie okularów do głowy i tu znajomość tematu jest po stronie wędkarzy okularników…

Okulary polaryzacyjne na okulary korekcyjne

Wędkarz okularnik zmagał się z tematem polaryzacji bardzo mocno. Doskonale znany jest nam temat bowiem jako okularnicy sami doskonale wiemy jaką trudność przysparza wybór odpowiedniego rozwiązania. Mamy podejścia trzy… Po pierwsze nakładki polaryzacyjne na okulary korekcyjne. Zwykle można je kupić za kilka czy kilkanaście złotych i dokładnie sa tyle warte. Temat sugerujemy pominąć. W drugiej kolejności z pomocą przyjdzie nam produkt w naszym rozumieniu doskonały czyli okulary polaryzacyjne na okulary korekcyjne, na rynku jest ich niewiele. Po jednej stronie będziemy mili produko0wane w głębokich Chinach  półprodukty… pomijamy oraz wyjątkowo drogie najczęściej produkowane w USA okulary polaryzacyjne zakładane na okulary korekcyjne. Ale uwaga w ostatnim czasie pojawiają się produkty o wysokiej jakości, które swoimi parametrami nawiązują do najlepszych produktów zza oceanu. Warto zatem poszperać, zaciągnąć opinii i wybrać model , który na pewno sprosta w naszym wymaganiom a nie będziecie konieczny wydatek tysiąca złotych.
Jest jeszcze jeden sposób aby temat rozwiązać. Ostatnio istnieje możliwość wykonania u dobrego optyka okularów korekcyjnych do których nakładane są za pomocą magnesów specjalne, szklane nakładki polaryzacyjne.  Ma to rozwiązanie pewne wady bowiem ramki pozwalają na dotarcie światła słonecznego pomiędzy okular a oko i wówczas sam efekt polaryzacji jest znacznie mniejszy

Okulary polaryzacyjne wędkarskie co dają

Wędkarz w obecnych czasach bez okularów polaryzacyjnych to widok raczej sporadycznie spotykany nad wodą. Dla wędkarza okulary polaryzacyjne dają przede wszystkim ogromny komfort i możliwość wielogodzinnego wędkowania nawet w pełnym słońcu. Ważna sprawa jest względna widoczność podwodnego świata. To szczególnie ważne jest podczas wędkowania w niezbyt głębokiej wodzie gdzie nasza często droga przynęta musi omijać wredne zaczepy. Spinningiści i maszkarze bardzo często bez dobrej jakości okularów polaryzacyjnych na ryby się nie wybierają. Podsumowując koniec z bólem głowy, znacznie zwiększony komfort oraz widoczność,. Możliwość operowania przynętami pomiędzy zaczepami.
0.41 s