Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Plecionki > Power Pro

Plecionka Power Pro

Jedna z najbardziej znanych plecionek wędkarskich na świecie. Produkt, który zebrał najlepsze opnie wśród ogromnej grupy wędkarzy. Plecionka Power Pro zasłynęła z wyjątkowej trwałości oraz niewiarygodnej mocy. To właśnie ta oryginalna plecionka Power Pro zapoczątkowała przełom w wędkarstwie spinningowym i to od legendarnej Power Pro wszystko się zaczęło. Legendarna amerykańska firma do dziś produkuje swoje plecionki na bazie włókna Spectra, uznawanego za najtrwalsze i najbardziej mocne. Dziś produkty Power Pro doczekały się wielu zmian technologicznych a wędkarze dzięki temu mają możliwość łowienia na produkty o wyjątkowych parametrach.
Raty 0%

Plecionka Power Pro

Współczesne wędkarstwo spinningowe bardzo mocno związane jest z plecionką. Wielu wędkarzy nie wyobraża sobie aby nawinąć na kołowrotek zwyczajną żyłkę i wybrać się na szczupaka czy sandacza. Producenci przygotowali wiele modeli i rodzajów plecionek spinningowych. Dziś na świecie istnieje dosłownie kilka może kilkanaście fabryk, które produkują specjalistyczne plecionki spinningowe. Dystrybutorzy, sprzedawcy bardzo często podobne produkty sygnują swoimi markami aby powiększać ofertę plecionki w swoich katalogach. Firma PowerPro produkuje plecionkę od wielu lat. Niezmiennie właśnie produkty tego amerykańskiego producenta zyskują świetne opinie i pozyskują nieustanie nowych zadowolonych klientów.

Power Pro

Bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i popularnych plecionek spinningowych na świecie. Swoją popularność zdobyła jeszcze w latach 90-tych kiedy jako prawdopodobnie pierwsza pojawiała się na rynku amerykańskim. Wówczas właśnie ten produkt, plecionka Power Pro ustanowiła zakończenie pewnej ery w wędkarstwie spinningowym. Początkowo wędkarze do plecionek podchodzili z dużą doza niepewności i nawet pojawiały się opinie co do zastosowania produktów tego typu. Natychmiast jednak po tym jak wędkarze nawinęli plecionki na szpule swoich kołowrotków, odmienili swoje wędkarstwo diametralnie. Po raz pierwszy zestawy nabrały prawdziwej czułości. Możliwe było zastosowanie zdecydowanie cieńszych linek, co zadecydowało o większej odległości rzutów oraz ich większej celności. Po raz pierwszy plecionki PowerPro dały możliwości holowania rekordowych okazów na znacznie delikatniejsze zestawy. Tak zmieniła się historia wędkarstwa w latach dziewięćdziesiątych. Dziś po wielu latach plecionka Power Pro doczekała się wielu rożnych modeli i wersji kolorystycznych. Wędkarze morscy otrzymali piekielnie wytrzymałe i niemal niezniszczalne linki a po drugiej stronie wędkarstwo w wersji ultralight nabrało nowego wymiaru.

Plecionka Power Pro opinie

Wędkarz, który staje przed wyborem drogiego produktu jakim są plecionki spinningowe bardzo często oczekuje jasnych i klarownych informacji, czasem opinii o plecionce. Dla spinningstów istotnych jest kilka kluczowych parametrów i cech plecionki. Po pierwsze trwałość oraz moc. Kolejna sprawa to utrata koloru, układanie na szpuli kołowrotka oraz możliwość oddawania maksymalnie długich rzutów. Plecionka Power Pro opinie zbiera bardzo pozytywne ze względu na doskonałe parametry użytkowe oraz doskonały stosunek ceny do jakości. Opinie o plecionce Power Pro budowane są od kilkunastu lat i niezmiennie są bardzo pozytywne, o ile oczywiście mowa o oryginalnej plecionce PowerPro, a nie jej podróbkach. Wędkarze którzy wybiorą linkę amerykańskiego producena w zdecydowanej większości wracają do produktu Power Pro.

Plecionki Power Pro - historia

Abu odpowiedzieć na pytanie o niezmienną popularność plecionki PowerPro musimy sięgnąć do historii. Niektórzy wędkarze pamiętają jeszcze może, że niegdyś nazwa Power Pro była synonimem plecionki, podobnie jak adidasy równały się butom sportowym. Powodem tego jest fakt, że była to pierwsza plecionka na rynku, i przez pewien czas jedyna. Weszła na rynek amerykański w latach 90. i dostępny był jej tylko jeden model. Wędkarz szykujący swój zestaw na ryby miał więc do wyboru zabranie ze sobą żyłki lub plecionki Power Pro.

Power Pro to plecionka, która zrewolucjonizowała rynek wędkarski, i nie jest to wcale stwierdzenie na wyrost. Producenci sprzętu wędkarskiego zaczęli tworzyć wędki i kołowrotki właśnie z myślą o używaniu ich z tą plecionką. Power Pro plecionka to także ogromna wytrzymałość i odległość rzutu w porównaniu z produktami dostępnymi wcześniej w sklepach. Jak można się domyślić, jej pojawienie się dało wędkarzom zupełnie nowe możliwości i zmieniło sposób łowienia nad wodą. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów plecionek (a Power Pro nadal jest synonimem dla jednego z ich typów), a także żyłek wędkarskich. Wybór między tymi dwoma produktami zależy od preferencji wędkarza (np. rozciągliwość vs brak rozciągliwości) i jego metody łowienia, jednak plecionki zdają się zdobywać w tej walce przewagę. Większość wędkarzy uważa plecionki PowerPro za najlepsze w swojej klasie – wyznaczają one poprzeczkę do której dążą inni producenci. Był jednak okres, w którym amerykański producent musiał o tą opinię mocno zawalczyć. Co ciekawe, w zależności od tego, czy o PowerPro zapytalibyśmy wędkarza z USA czy też np. z Polski, mogliśmy usłyszeć zupełnie odmienne zdania o tej plecionce. Jak to się stało i jaka jest prawda o plecionkach Power Pro?

Oryginalna Power Pro plecionka

Plecionka PowerPro była produktem nie tylko bardzo popularnym, ale także uznawanym za niemal doskonały. Nic dziwnego, że na rynku europejskim wkrótce pojawiło się mnóstwo podróbek tego produktu. Poza wyglądem opakowania nie miały one jednak nic wspólnego z oryginalną plecionką Power Pro. Niestety, wpłynęło to negatywnie na opinie o tej plecionce wśród wędkarzy w Europie, którzy nie wiedzieli, że używają podróbki a nie autentycznego produktu. Zawód był tym większy, że recenzje zza oceanu były niezwykle pozytywne. Oczywiście amerykański producent starał się walczyć z tym zjawiskiem, zmieniając co raz konfekcjonowanie swoich plecionek. Później dystrybucję przejęło Shimano które dba o to, że Power Pro plecionka którą znajdziecie u nas w sklepie to produkt oryginalny, taki sam, jaki znaleźć można na półkach w USA.
Oczywiście obecnie wędkarze mają do wyboru dużo więcej, niż jeden model plecionki Power Pro. W ofercie znaleźć można kilkanaście modeli, różniących się znacznie technologią produkcji i zastosowaniem. Tworzone są z udziałem różnych rodzajów i wielkości włókien Spectra, rozmaicie plecione (np. 4X – czterosplotowe, 8X – ośmiosplotowe itd.), a do tego dodatkowo powlekane specjalnymi kompozytami. Wybierać można spośród linek przeznaczonych do łowienia w wodzie słodkiej i słonej, spinningowych i wielu, wielu innych. To, co się nie zmieniło to fakt, że plecionki Power Pro to nadal doskonały produkt, a PowerPro stał się prawdziwym światowym potentatem w produkcji plecionek i sprzętu wędkarskiego. Ciekawostką, a jednocześnie świadectwem dziedzictwa tej marki jest to, że do tej pory na niektórych kołowrotkach znajdziemy opis pojemności szpuli, który podaje nie ile zmieści się na niej jakiejkolwiek plecionki, ale właśnie plecionki PowerPro.