Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Wahadłówki na klenie i jazie

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wahadłówki na klenie i jazie – przekonaj się o ich skuteczności

Różnica między kleniem a jaziem jest niewielka, dla niektórych wręcz niezauważalna, dlatego planując łowienie tych ryb, wybierzemy te same przynęty. Najlepsze będą oczywiście wahadłówki kleń i wahadłówki jaź, niewielkich rozmiarów metalowe wabiki stworzone idealnie do zadań specjalnych. Błystki wahadłowe, bo tak inaczej nazywamy wahadłówki, to niebywale skuteczne przynęty spinningowe, sprawdzające się zwłaszcza wtedy, gdy inne przynęty zupełnie zawodzą.

Wahadłówki na jaź sprawdzą się też na klenie

Wahadłówki jaź najlepiej sprawdzą się w odcieniach żółtego, zielonego, a nawet niebieskiego koloru lub z niewielkimi zdobieniami w tych barwach. Z pewnością zwrócą one uwagę i zainteresują przepływające w bliskiej i dalszej odległości jazie. Z kolei wahadłówki kleń dostrzeże z większym prawdopodobieństwem, gdy będą zawierały choć niewielki element w kolorze czerwonym. Wielu wędkarzy twierdzi, że w zależności od pogody wahadłówki powinny mieć także złote lub srebrne wstawki, przy czym złote w dni słoneczne, a srebrne przy dużym zachmurzeniu. O skuteczności tej zasady warto przekonać się osobiście.
Na klenie i jazie z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się wahadłówki w najmniejszych rozmiarach. W ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing dostaniemy niewielkie, ale bardzo zwrotne Mini wahadłówki kleń.  Pomimo niewielkich rozmiarów, wahadłówki mają dobrze wyczuwalną masę. Zawdzięczają to wykonaniu z mosiężnej lub miedzianej blaszki. Około 7 gramowe wahadłówki bez problemu zarzucimy na duże odległości i skierujemy je w miejsca, gdzie klenie i jazie występują najczęściej, podnosząc oczywiście szansę ich złowienia. Możliwość zarzucania na duże odległości, czyli osiąganie sporych dystansów, to niewątpliwie jedna z ważniejszych zalet tych małych, a jednocześnie ciężkich wahadłówek.

Wahadłówki na klenia i wahadłówki na jazia – znane i cenione

Wahadłówki kleń i wahadłówki jaź stosowane są w naszym kraju do połowu tych gatunków już od wielu lat, znane są zatem sprawdzone i skuteczne techniki ich prowadzenia. Poza sprawnym wabieniem klenia, czy też jazia wahadłówki te kuszą także inne, podobne gatunki ryb. Tym samym można określić je mianem uniwersalnych. Podobnie, używając wahadłówek dedykowanych innym gatunkom ryb, z powodzeniem będziemy mogli zapolować na klenie i jazie. Przykładem jest Trout, wahadłówka stworzona do łowienia pstrągów, która doskonale spisuje się w łowieniu jazi oraz troci, a tym samym pomaga wędkarzom odnosić zdecydowanie większe sukcesy.
1.04 s