Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Streamerki spinningowe

poznaj tego autora Admin

Wędkarze muchowi w doskonały sposób potrafią poznać środowisko naturalne ryb, na które polują. Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę bardzo często samodzielnie wytwarzają przynęty dla siebie i kolegów. Właśnie to doświadczenie, znajomość środowiska wodnego oraz przyzwyczajeń drapieżników, skusiło wielu spinningistów do wykradzenia im ich najskuteczniejszych przynęt.
Spinningowe streamerki wykonywane są w bardzo podobny sposób jak te, które wykorzystywane są do łowienia za pomocą wędziska muchowego. Jest jednak kilka drobnych niuansów, które decydują o skuteczności streamera uwieszonego do wędki spinningowej.

Wybór przynęty.
Najłatwiej jest działać zgodnie z kilkoma zasadami:
- dobrać kolor zgodnie z warunkami naturalnymi,
- upodobnić naszą przynętę do naturalnego pokarmu drapieżnika, którego będziemy łowili,
- wybieramy przynęty, które posiadają elementy pracujące nawet podczas zatrzymania zestawu.
Bywają jednak sytuacje, gdzie najbardziej skuteczną przynętą są tzw. „celowniki”, czyli przynęty o mocnych, jaskrawych kolorach. Szczególnie szczupaki upodobały sobie duże, jaskrawe przynęty  najczęściej wykonywane na hakach 1/0, 2/0. Obfite puchacze pracują nawet przy najdrobniejszym „dotknięciu" szczytówką wędziska.

Gdzie łowić na streamerki?
-    wypłycenia z dużą ilością podwodnej roślinności,
-    kamieniste opaski, usypy kamieni, kamienne górki,
-    głębokie okolice umocnień brzegowych, faszyna, betonowe zbrojenia itp.
-    okolice zatopionych drzew
-    rynny z mocnym nurtem,
-    pod nawisami krzaków i drzew.

Jak łowić?
Najłatwiejszym i zarazem najbardziej efektownym sposobem łowienia na streamerki jest zamontowanie klasycznego zestawu do boczny trok. Prowadzenie muszek wymaga od wędkarza skupienia i cierpliwości. Warto jest pracować naszą przynętą w miejscu, pozostawiając ją co jakiś czas nawet na kilka sekund bez jakiegokolwiek ruchu. Skuteczne (zwłaszcza na okonie i sandacze) będą także płynne podciągnięcia poprzedzone kilkucentymetrowymi skokami.
Postawiony w nurcie troczek ze stramerkim niejednokrotnie zostanie zaatakowany przez klenia, jazia brzanę czy pstrąga.
 


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.53 s