Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Przynęty na pstrąga w zimę.

poznaj tego autora Admin

Przynety na pstrąga w zimie.

Początek roku to okres, kiedy cała masą wędkarzy rozpoczyna sezon pstrągowy. Nie straszna zimowa zawierucha, śnieg, wiatr czy 10 stopniowy mróz. Czas zacząć wielkie polowanie. Polowanie na pstrąga.

Wielu z wędkarzy, którzy pierwszy raz będą rozpoczynali wędkowanie nad pstrągową rzeczką zastanawia się, jakie zastosować w tym okresie przynęty. Szczęście mają ci, którzy będą łowili u boku doświadczonego wędkarza mającego na swoim rozkładzie kilka dorodnych pięćdziesiątaków. Niestety nie zawsze bywa tak łatwo. Najczęściej jest tak, że staniemy przed wystawą sklepową i zaczniemy oglądać całą masę przeróżnych przynęt. Czym się kierować przed pierwszą wyprawą pstrągową w 2010 roku? Jak prowadzić przynętę? Jak kusić leniwe jeszcze ryby?

Kolor przynęty na pstrąga.

Najłatwiej wybrać takie przynęty, które łudząco przypominają naturalny pokarm pstrągów. W niewielkich rzeczkach będziemy mieli okazję napotkać kiełbie, strzeble, okonki, drobne płoteczki czy cierniki. Taki klucz da nam szansę na spotkanie z drapieżnikami. Najlepsze woblery na pstrąga produkowane są przez znakomitych polskich rękodzielników. To oni, bowiem doskonale wiedzą jak powinien wyglądać i co najważniejsze pracować wabik doskonały. Wielu z nich stosuje właśnie wierne imitacje naturalnego pokarmu – woblery malowane i pracujące jak żywa rybka.

Ważnym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się podczas wyboru wiosennej przynęty jest temperatura powietrza oraz ilość lodu i śniegu zalegającego na brzegach rzeki. Chodzi oczywiście o kolor drobnych rybek, które w zimowych warunkach przybierają blade i nienasycone barwy. Spowodowane jest to niską temperaturą wody. Wtedy najlepiej dobierać woblery w bardzo naturalnych kolorach. Często w tym właśnie czasie skutkują popielate, szare, czarne a nawet białe woblerki.

Akcja przynęty pstrągowej.

Najlepsze będą woblery pstrągowe, które posiadają unikalną akcję, zaprojektowaną specjalnie dla pstrągów. Jest to połączenie intensywnego migotania z niewielkimi odjazdami na boki. Tego rodzaju charakter pracy jest bardzo ceniony przez najlepszych spinningistów w Polsce. Warto dokładnie przyjrzeć się wabikom wzorowanym na kiełbiku. Prowadząc tego woblera zwrócimy uwagę na jego wyjątkową akcję. Drobniutkie lusterkowaniem połączone z wężowatą akcją to na zimę i wiosnę ideał. Największym jednak pogromcą wiosennych pstrągów jest przynęta, której akcja nie przypomina klasycznej pracy woblera. Jest to delikatne kolebanie połączone z finezyjnym lusterkowaniem.

Prowadzenie przynęty na pstrąga.

Zimno. Śnieg, nawisy, fatalne warunki. Powinniśmy pamiętać, że pod wodą jest jeszcze gorzej. Ryby są bardzo leniwe, dlatego też prowadzenie przynęty powinno być dostosowane do tego, co dzieje się e otoczeniu pstrągów. Podwodne życie jest w tym czasie bardzo spowolnione, dlatego nasza przynęta powinna równie wolno przepływać obok kryjówek drapieżników. Warto woblerka przytrzymać w nurcie. Trochę puścić go do tyłu. Producenci woblerów mówią, że przynętę trzeba wstawić w dziurę i nim grać.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.17 s