Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Wahadłówki na bolenia

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wahadłówki na bolenia – must have czy opcja?

Przynęty, które w wędkarskim świecie znane są od wielu już lat, a w ostatnim czasie ponownie wzbijają się na wyżyny popularności, czyli błystki wahadłowe, doskonale sprawdzają się w łowieniu tych niesamowicie silnych drapieżników. Wahadłówki na bolenia charakteryzują się prostą budową, a przy tym niesamowitą trwałością. Co istotne są skuteczne w łowieniu większości ryb drapieżnych, tym bardziej więc wahadłówki na bolenia powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego wędkarza, planującego złowienie walecznej rapy.

Wahadłówka na bolenia – uniwersalna przynęta

W łowieniu ryb drapieżnych niesamowicie ważną rolę odgrywa odpowiednie dobranie sprzętu, w tym oczywiście przynęty. Błystki wahadłowe za sprawą swojej niezawodnej pracy, precyzji, a także solidności, nie raz już udowodniły swoją skuteczność. Okazuje się, że wahadłówki na bolenia odnoszą sukcesy nawet wtedy, gdy w pobliżu znajdują się inne rodzaje przynęt. Dlatego zawsze trzeba je mieć przy sobie, tym bardziej, że mogą okazać się przydatne w najmniej spodziewanym momencie. Wahadłówka na bolenia kusi przyszłe ofiary swoimi ruchami, ale także pojawiającym się od czasu do czasu delikatnym migotaniem, spowodowanym odbijaniem się światła. Efekty tego działania są często zaskakujące i nieprzewidywalne, ale co najważniejsze – niezwykle skuteczne. Świetle refleksy pojawiające się pod wodą to kolejny, dokładnie przemyślany efekt konstrukcji błystek. Boki wahadłówek są misternie młoteczkowane, dzięki czemu przynęty mogą uzyskiwać niesamowite efekty.
Wahadłówka na bolenia sprawdzi się dosłownie w każdych warunkach, dlatego śmiało można nazwać tę przynętę uniwersalną. Jej kształt sprawia, że wykonywane pod wodą ruchy są niezwykle naturalne. Praca błystki rozpoczyna się praktycznie w momencie zetknięcia z taflą wody, a jej efekty zauważalne są niemal natychmiast. Wahadłówka na bolenia bez problemu będzie pracować prowadzona bezpośrednio przy lustrze wody, ale i idealnie poradzi sobie także w okolicach samego dna i to praktycznie każdej rzeki – czy to wartkiej, czy wyjątkowo spokojnej. Ponadto warto wspomnieć, że inwestycja w wahadłówki na bolenia to inwestycja na długie lata. Trwałość tej przynęty to przede wszystkim wynik zastosowanej konstrukcji. Mocny kawałek blachy przetrwa najtrudniejsze podwodne zmagania, nawet w starciu z boleniem.

Niezawodne wahadłówki na bolenia

Wśród błystek wahadłowych, które doskonale sprawdzą się w łowieniu bolenia, znajdziemy tradycyjne oraz sprawdzone egzemplarze, jak i zupełnie nowe, ale równie skuteczne, dlatego warte wypróbowania. Do najbardziej znanych modeli, o których warto wspomnieć, należy oczywiście wahadłówka Wejs. Ta wahadłówka na bolenia wyróżnia się niebywałą lotnością oraz charakterystyczną akcją, a co ważne – sprawdzi się o każdej porze roku, bez względu na panującą w danym dniu pogodę. Uniwersalność zastosowania, jaką daje ta boleniowa wahadłówka doceniana jest przez wielu wędkarzy. Nic więc dziwnego, że jej popularność nie słabnie na przestrzeni lat. Duże znaczenie ma także to, że tak często sięgają po ten rodzaj przynęty wędkarze młodzi i niedoświadczeni, którzy w efekcie są pozytywnie zaskoczeni rezultatami swoich zmagań.
Wahadłówki na bolenia, a zwłaszcza te cięższe egzemplarze, to najlepszy wybór do łowienia w okresie późno jesiennym. W tym wyjątkowym czasie bolenie najczęściej przebywają blisko dna. Odpowiednie obciążenie sprawia, że przynęta pozwala w precyzyjny sposób przemierzać te okolice i docierać w najbardziej ukryte zakamarki podwodnych przestrzeni. Wahadłówki na bolenia idealnie sprawdzają się także w lecie, gdy drapieżniki te kryją się wśród podwodnej roślinności, szukając ochłody, ale i pożywienia.
2.38 s