Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Wahadłówki na belonę

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wahadłówki na belonę – skuteczność i niezawodność

Belona to ryba wyjątkowa pod wieloma względami, dlatego też przynęta służąca do jej złowienia powinna być równie niesamowita. Poszukując sztucznej przynęty na najwyższym poziomie, wahadłówka na belonę to pierwsze z rozwiązań, które nasuwa się na myśl. Zwłaszcza gdy oczekujemy skuteczności i najlepszych rezultatów. Tradycyjne błystki wahadłowe już od wielu lat pomagają wędkarzom łowić najbardziej pożądane przez nich okazy. Tak więc wybór wahadłówki na belonę jest oczywisty, jeśli chcemy zmaksymalizować szanse na to, że połów będzie udany.
Słonowodna belona to ryba o podłużnym ciele, budzącym ciekawość i zainteresowanie wielu wędkarzy. Jest to ryba pochodzenia atlantyckiego, jednak przez określony czas każdego roku można spotkać ją w rodzimych wodach Morza Bałtyckiego, kiedy przypływa na tarło. Okres, w którym jest ona dostępna do łowienia to prawdziwa gratka i okazja do popisania się swoimi zdolnościami wędkarskimi i zasmakowania w ekscytującym łowieniu z łodzi. Niezawodna wahadłówka na belonę to zatem podstawowe wyposażenie każdego wędkarza, chcącego zmierzyć się z tym zadaniem i rządnych wypróbowania własnych możliwości na szerszych wodach. Nie brakuje oczywiście miłośników łowienia belony z brzegu. Nie muszą się martwić - dla nich także znajdą się odpowiednie egzemplarze wahadłówki na belonę.

Najlepsza wahadłówka na belonę

Wahadłówki na belonę, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia szans na łowisku, to wszystkie egzemplarze w kolorze połyskującego srebra. Wszelkie dodatkowe efekty – w postaci hologramów lub innych błyszczących elementów – są również pożądane i mile widziane, gdyż jeszcze bardziej wzmocnią skuteczność naszej przynęty. Wahadłówki na belonę mogą być także bardziej kolorowe. Sprawdzą się przy tym zarówno zielone, jak i niebieskie. W kuferku prawdziwego wędkarza nie powinno zabraknąć klasycznych mosiężnych egzemplarzy, które z powodzeniem znajdziemy w ofercie każdego cenionego producenta, jak również hand made, czyli powstających w efekcie rękodzieła.
Młoteczkowane boki błystek wahadłowych na belony pozwalają rzucać w wodzie niesamowite refleksy świetlne, co maksymalnie poprawia ich widoczność.  Sprawdzą się standardowe kształty, takie jak gnom, alga, czy też makrela. Błystki przypominające małe śledzie i szprotki wykonane z grubej blachy to także doskonały pomysł. Wybierając odpowiednie wahadłówki na belonę należy pamiętać, że ryby te mają twardy dziób i niesamowicie ostre zęby. Tym bardziej wybór grubej blachy będzie w tym przypadku uzasadniony.

Dlaczego wahadłówki na belonę są skuteczne?

Belony potrafią bardzo szybko reagować na to, co dziej się w ich otoczeniu. Sposób działania wahadłówek jest zatem perfekcyjnie dopasowany do ich charakteru i temperamentu. Wahadłówka na belonę rozpoczyna swoją pracę niemalże w momencie zetknięcia się z wodą. Zarówno jej uderzenia o powierzchnię wody, jak i wszelkie inne ruchy, od razu są dostrzegane i błyskawicznie wywołują stosowne reakcje ryby. Wahadłówki na belonę charakteryzują się pracą typową dla przynęt morskich, jest ona zatem wyjątkowo drobna. Liczy się także zasięg – wahadłówki na belonę powinny sięgać tam, gdzie inne przynęty nie daję rady.
Zdarza się, że wahadłówki na belonę zwracają uwagę, lecz są przez pewien czas jedynie obserwowane przez przepływające w pobliżu ryby. Ważne by w tym czasie „upewniły” naszą przyszłą zdobycz, że warto je zaatakować. Niezwykle pomocne okazują się tu refleksy świetlne, zwłaszcza te naturalnie zmieniające barwę i jej intensywność. Wygląd przynęty oraz ruchy mają w tej kwestii kluczowe znaczenie. Drobna praca wahadłówki przynosi oczekiwane efekty, jednak w niektórych skuteczniejsza okazuje się praca nieco szersza.
2.45 s