Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Odzież wędkarska i akcesoria

Kominy wędkarskie

Kominy wędkarskie, chociaż mogą wydawać się przede wszystkim elementem ozdobnym, pełnią bardzo ważną funkcję. W naszej ofercie znajdziesz kominy wędkarskie z ciepłego polaru oraz materiałów technicznych uznanych marek, jak Geoff Anderson i Norfin, które świetnie sprawdzają się podczas wypraw na ryby. Postawiliśmy wyłącznie na znanych i cenionych producentów. Jesteśmy pewni, że bez trudu znajdziesz coś dla siebie.
Produkty rozwiń
Producent rozwiń
Kolor rozwiń
Materiał rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
bandana Norfin
Czarna
Norfin bandana Biała Polarowa
Norfin Bandana Czarna
od 23.00 PLN
bandana Norfin z polarem
Biała
Norfin Bandana Czarna
Geoff Anderson Technical Merino 18.5 Micron Tube bandana wędkarska
18.5 Micron Tube
Geoff Anderson Technical Merino Dri-release Tube bandana wędkarska
Merino Dri-release Tube
bandana dla wędkarza
Komin CF cienki
Komin CF Cienki
od 67.00 PLN
komin dla wedkarza gruby
KCF Gruby
Komin CF Gruby
od 87.00 PLN
komin wędkarski zimowy
KCF Polar
Komin CF Zimowy Polar
od 59.00 PLN
Geoff Anderson Merino Fleece Neckgaitor
Fleece Neckgaitor
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Kominy wędkarskie

Kominy wędkarskie to bardzo niepozorny element odzieży. Niby zwykły kawałek materiału, który zakłada się przez głowę, teoretycznie nic niezwykłego. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej. Kominy wędkarskie mają ogromnie wiele zastosowań. Po pierwsze, świetnie sprawdzają się wiosną, jesienią i zimą. Oczywiście, te na chłodne dni powinny być wykonane z innych materiałów niż kominy na lato. Niemniej jednak są doskonałą ochroną przed promieniowaniem UV i osłaniają skórę przed słońcem. Jednocześnie bardzo dobrze się sprawdzają jako osłona przed wiatrem, który może podwiewać pod kurtkę wędkarską czy bluzę. Kominy wędkarskie są jak szalik lub chusta z tą różnicą, że nie trzeba ich wiązać wokół szyi. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie wyjątkowo wygodne. Są zupełnie jak druga skóra. Dobrze przylegają do ciała, ale nie powodują dyskomfortu ani wrażenia ucisku. To jednak nie wszystko, kominy wędkarskie są znacznie bardziej funkcjonalne, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby osłonić nimi nie tylko szyję, ale też część twarzy. Jeśli wieje bardzo mocny i intensywny wiatr, który sieka po twarzy, wystarczy naciągnąć komin wyżej, aby ochronić też nos i usta.
Nasze kominy wędkarskie zostały wykonane z cienkiego, ale jednocześnie trwałego materiału, który jest elastyczny, a mimo to szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Dobrze utrzymują ciepło w zależności od pogody, ale też szybko i sprawnie odprowadzają nagromadzoną wilgoć. Wszystkie produkty występują w uniwersalnym rozmiarze.

Komin wędkarski

Komin wędkarski nie jest wynalazkiem znanym wyłącznie w świecie wędkarzy. Wykorzystują go również sportowcy i trekkingowcy, którzy, podobnie jak wędkarze, muszą skutecznie chronić się przed wiatrem i zimnem. Gdyby porównać komin wędkarski do modeli sportowych, mogłoby się wydawać, że nie ma między tymi produktami żadnej różnicy. Wiemy jednak, że diabeł tkwi w szczegółach, a w tym konkretnym przypadku – w materiałach wykorzystanych w produkcji.
Komin wędkarski od Geoff Anderson to innowacyjna mieszanka tkanin TechnicalMerino – bardzo cienkich włókien wełny merynosów, które szybko pochłaniają wilgoć i utrzymują ciepło - oraz materiałów syntetycznych, które nadają produktom odpowiedniej wytrzymałości. Taka konfiguracja pozwala zachować suchość i jednocześnie gwarantuje wygodę. Komin jest lekki i nie zajmuje wiele miejsca. Można go bez trudu schować do kieszeni, jeśli okaże się, że nie wędkarz nie musi go zakładać.

Bandana wędkarska

Bandana wędkarska to rodzaj komina, który ma podwójne zastosowanie. Z jednej strony można ją wykorzystać jako osłonę szyi przed wiatrem i słońcem, ale z drugiej doskonale sprawdza się w roli lekkiego nakrycia głowy. Nie będzie tak doskonałą ochroną przed mrozem jak czapki zimowe wędkarskie, ale na chłodne, jesienne i wiosenne dni, okaże się dobrą ochroną. Bandana nie wymaga wiązania, jest elastyczna, a przy tym pozbawiona szwów. To dobry wybór, jeśli podczas wypraw na ryby liczy się uniwersalne zastosowanie, w zależności od panujących warunków atmosferycznych.
Dostępna w naszym sklepie bandana wędkarska firmy Norfin została wykonana w całości z trwałego poliestru. Oferujemy też modele, które będą niezastąpioną ochroną szyi i głowy w cieplejsze dni oraz wariant z dodatkowym podszyciem w postaci polaru, idealny na chłodniejszą pogodę i niższe temperatury. Bandaną można również osłonić część twarzy.
2.17 s