Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Wahadłówki na białoryb

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Wahadłówki na białoryb – co warto o nich wiedzieć?

Wahadłówki to sprawdzone przynęty na wiele gatunków ryb, tak więc nikogo nie dziwi ich ogromna popularność wśród miłośników wędkarstwa. Wahadłówki na białoryb, czy też mikro błystki wahadłowe, słyną ze swojej prostej budowy, składają się bowiem z kawałka odpowiednio profilowanej blachy. Dawniej najczęściej robiono je z muszli, która po wypolerowaniu doskonale odbijała światło. Konstrukcja wahadłówki sprawia, że przynęta ta jest niebywale odporna na wszelkie warunki i zagrożenia czyhające w wodnych głębinach.

Wahadłówki na białoryb - kiedy się sprawdzają?

Wahadłówki na białoryb, czyli przynęty służące do łowienia niedrapieżnych ryb słodkowodnych, są skuteczne, dlatego nie można o nich zapominać na żadnej wyprawie wędkarskiej. Są odpowiednie do łowienia wzdręg, kleni czy jazi, ale i niektórych ryb z gatunku karpiowatych. Dzięki uniwersalnemu usposobieniu pozwolą także na eksperymenty z innymi gatunkami. Wahadłówki na białoryb to doskonałe rozwiązanie na testowanie różnych technik i sposobów kuszenia ryb. Błystki wahadłowe sprawdzające się w tym przypadku to egzemplarze najmniejszych rozmiarach, jednak o wyczuwalnej masie.
Wahadłówki na białoryb będą bardzo dobrze pracować praktycznie od samego momentu zetknięcia się z taflą wody, co sprawia, że można się spodziewać szybkich efektów. Powolne prowadzenie przynęty, częste zmiany kierunku oraz ciągłe podtrzymywanie kontaktu wahadłówki z lustrem wody przynoszą tu najlepsze rezultaty, choć możliwości jest o wiele więcej.

Wahadłówki na białoryb od Corona Fishing

W ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing znajdziemy wahadłówki na białoryb mini oraz mikro w łącznie ośmiu różnych wersjach, z których każda charakteryzuje się nieco inną pracą. Niewielkie rozmiary, bo od 3 do zaledwie 3,5 centymetra, a przy tym waga nieprzekraczająca 7 gramów, to parametry, jakimi mogą się pochwalić nasze wahadłówki. Wykonane z blachy mosiężnej lub miedzianej bardzo szybko schodzą pod wodę. Pozwalają także na niezwykle dalekie rzuty, docierając w najdalsze zakamarki i dokładnie tam, gdzie sobie tego życzymy. Wahadłówki na białoryb to uniwersalne rozwiązanie, gdyż z ich pomocą wybierzemy się zarówno nad rwącą rzekę, jak i spokojne wody niewielkiego jeziora. Co ważne, wszędzie spiszą się tak samo dobrze.
2.2 s