Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Odzież wędkarska i akcesoria

Rękawice wędkarskie Norfin

Dobrej jakości rękawice wędkarskie to skarb. Norfin to producent uznanych produktów przez wędkarzy z całej Europy. Produkty tej marki zasłynęły szczególnie wśród wędkarzy łowiących w trudnych, zimowych warunkach. Doskonałej jakości materiały oraz najnowsze technologie dają nam rękawice dla wędkarzy o najlepszych parametrach użytkowych. Lekkie przylegajace do dłoni, pozwalajace na szybkie wykonanie drobnych prac przy zestawie i przede wszystkim ciepłe.
Produkty rozwiń
Producent rozwiń
Rozmiar rozwiń
Kolor rozwiń
Materiał rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
rękawice wędkarskie norfin argo
Argo L Argo XL
Norfin rękawice Argo
od 137.00 PLN
rękawice norfin point
L XL
Norfin rękawice Point
od 127.00 PLN
rękawice norfin shifter
Shifter L Shifter XL
Norfin rękawice Shifter
od 127.00 PLN
rękawice norfin magnet
Magnet L Magnet XL
Norfin rękawice Magnet
od 157.00 PLN
rękawice wędkarskie norfin aurora
Aurora L Aurora XL
Norfin rękawice Aurora
od 117.00 PLN
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
Jesteśmy pewni, że nie jeden raz mieliście dość wędkowania ze względu na marznące dłonie. Wiemy że w waszej szafie wędkarskiej znajdziecie kilka modeli rękawic dla wędkarzy i nadal szukacie kolejnych rozwiązań. Z pomocą na takie okoliczności przyszli nam wędkarze ze Wchodu. To oni mają największe doświadczenie w mrozie ;)

Rękawice wędkarskie Norfin

Wszyscy ci wędkarze, którzy łowili ryby późną jesienią i zima doskonale wiedzą co oznacza zmarznięta ręka. Wiedzą tez co oznacz zawiązanie haczyka czy założenie robaka w czasie gdy palce odmawiają nam posłuszeństwa. Jedynym rozwiązaniem są najwyższej jakości rękawice wędkarskie czyli odzież która będzie pełniła dwie funkcje. Po pierwsze utrzymywała termikę dłoni ale po drugiej stronie umożliwiała choćby komfortowe trzymanie wędziska.
Dostępność różnych rozwiązań w tym segmencie jest ogromna. Będziemy mieli do czynienia z wieloma rękawicami jedynie przysposobionymi do wędkarstwa. Często jednak jest tak że takie właśnie produkty pozwolą na ogrzanie dłoni ale nie dadzą nam mobilności i łowienie aktywne nie będzie wchodziło w grę.

Jakie rękawice dla wędkarzy

Po pierwsze ergonomia i szerokorozumiana mobilność. Przy niskiej temperaturze musimy mieć możliwość wykonanie podstawowych czynności jak choćby założenie przynęty na agrafkę bez ściągania rękawicy. Druga rzecz to lekkość i miękkość materiału który nie będzie ograniczał ruchu i możliwości komfortowego trzymania wędziska w dłoni. Kwestia utrzymania termiki jest podstawowym elementem, który powinien być wpisany  tego rodzaju produkt.

Rękawice wędkarskie ochronne

Specjalistyczne ubrania dla wędkarzy to temat, w którym producenci co roku oferują nam coraz to nowe rozwiązania. Specjalistyczne materiały, nowe techniki wykonania i innowacyjne pomysły to coś, czego możemy się spodziewać z każdym nowym sezonem. Dla samych wędkarzy jest to świetna sytuacja, gdyż pozwala na dobranie idealnego produktu do każdych warunków łowienia. Oczywiście jak w przypadku każdej odzieży specjalistycznej są to ubrania których główną funkcją jest ochrona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak odzież dla wędkarzy musi spełniać jeszcze jedną funkcję – pozwalać na jak największą swobodę ruchów łowiącego.
Pogodzenie tych dwóch parametrów nie zawsze jest łatwe, a rękawiczki są chyba tego najlepszym przykładem. Rękawice wędkarskie ochronne muszą jednocześnie chronić przed odmrożeniem, o które w przypadku dłoni i palców niezwykle łatwo, a przy tym pozwalać na manewrowanie np. drobnymi przynętami i operowanie wędką. Ważna jest także szybkość wykonywania tych czynności. Czy w ogóle możliwe jest połączenie wszystkich tych cech w jednym produkcie? Jak się okazuje – tak. Gdy wpiszemy „rękawice wędkarskie ochronne” w wyszukiwarce szybko przekonamy się, że na rynku znajduje się wiele różnych rozwiązań, odpowiadających rozmaitym wymogom i warunkom pogodowym. Warto też zaznaczyć, że chodzi nie tylko o rękawice wędkarskie zimowe, ale też np. chroniące przed zranieniami czy też odporne na słoną wodę. Jednak rękawice wędkarskie ochronne przeznaczone na zimę są tu zdecydowanie największą grupą produktów.

Rękawice wędkarskie zimowe

Rękawice wędkarskie zimowe muszą odznaczać się dobrą ochroną przed mrozem, a przy tym pozwalać na pełen zakres ruchów dłoni wędkarza. Niezwykle ważne jest też, aby dobrze przekazywały wszelkie drgania i umożliwiały prowadzenie przynęty – jest to szczególnie istotne jeśli łowimy wędkami podlodowymi.
Zapewnienie komfortu cieplnego dłoni jest ważne nie tylko ze względu na nasze zdrowie, ale jest wręcz koniecznością dla optymalnego łowienia. Zmarznięte i zdrętwiałe palce nie pozwolą nam dobrze i szybko manewrować wędką i przynętami, co zdecydowanie wpływa na rezultaty łowienia. Jak więc pogodzić wygodę ze swobodą ruchów? Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są rękawice wędkarskie zimowe łączące w sobie mitenki, czyli rękawiczki bez palców, z pełnymi rękawicami chroniącymi nasze dłonie. Specjalne zapięcia (np. magnetyczne) umożliwiają szybkie ściągnięcie nakładki i pełną mobilność palców. Jest to ważne dla wędkarzy, ale także np. dla myśliwych czy survivalowców, którzy muszą szybko wykonywać precyzyjne ruchy w trudnych warunkach pogodowych. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie, stosowane przez wędkarzy w Polsce przez cały sezon zimowy.
W przypadku ekstremalnie niskich temperatur, lub jeśli cierpimy na dolegliwości zdrowotne związane np. z krążeniem, rozwiązanie takie nie zawsze się sprawdzi. Wtedy nawet krótkie wystawienie palców na działanie mrozu nie jest dobrym pomysłem, i powinniśmy zdecydować się na zakup rękawic wędkarskich o klasycznym kroju. W tym przypadku musimy zrezygnować z pewnego stopnia mobilności na rzecz pełnej ochrony. Rękawice wędkarskie zimowe które mogą być tego przykładem jest model Norfin Shifter. Wykonane są z ciepłego, odpornego na wiatr materiału, a przy tym dodatkowo podbite specjalnym materiałem izolacyjnym. Posiadają także długi mankiet, co zapewnia świetną ochronę przed zimnem i wiatrem.
Bardzo ciekawym i pomysłowym rozwiązaniem jest to zastosowane w rękawicach Norfin Argo. Pozbawione są trzech palców – środkowego, wskazującego i kciuka, oraz idealnie wyprofilowane i dopasowane do dłoni. Specjalny materiał na wewnętrznej części rękawic nie ogranicza czucia przynęty i pozwala na pewne trzymanie wędziska. Rozwiązanie to docenili szczególnie spinningiści, jednak trzeba tu zaznaczyć, że nie jest to produkt przeznaczony na mrozy. Górna granica temperatur w których zaleca się używanie tych rękawic wynosi 0°C, doskonale więc sprawdzi się na sezon wiosenny i jesienny.
0.99 s