Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Oferta sezonowa > Przynęty Spinningowe Hand Made

Jerki na głowacicę

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Głowacica – łowimy na jerki

Jerki głowacica to przynęta, która doskonale sprawdzi się w walce z tym ogromnym przeciwnikiem i z całą pewnością pozwoli osiągnąć zaplanowane cele i najlepsze rezultaty. Oczywiście najbardziej zachwalane egzemplarze to te robione ręcznie. Nic dziwnego - ich konstrukcja jest misterna, kolorystyka wręcz znakomita, a całość śmiało można określić mianem majstersztyku. Jerki głowacica w połączeniu z odpowiednim uzbrojeniem sprawiają, że połów z pewnością będzie można uznać za udany.

Jakie jerki na głowacicę?

Głowacica to ryba pokaźnych rozmiarów, zdarzają się okazy mniejsze, jednak koniecznie trzeba zapamiętać, że te poniżej 70 cm długości objęte są ochroną i absolutnie nie można ich wyławiać. Dobra i skuteczna przynęta na głowacicę to taka, która nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Tym bardziej warto postawić na jerki - głowacica również się na nie złapie! Tego typu przynęty zdają egzamin w trudnych i wymagających warunkach, a takie z pewnością zafunduje nam polowanie na głowacice.
Jerki głowacica - czym się charakteryzują?
W szerokiej ofercie sklepu wędkarskiego Corona Fishing nie brakuje propozycji dla wędkarzy zdecydowanych na złowienie głowacicy. Szukając dla siebie przynęty warto wziąć pod uwagę tę o nazwie Hodor. Dla jednych jerk, dla innych wobler, najważniejsze, że skuteczny. Jerki głowacica Hodor to przynęta, która z pewnością pozwoli osiągać spektakularne sukcesy. Na samym początku warto opisać akcję, gdyż przynęta ta może pochwalić się bardzo charakterystycznym i specyficznym działaniem. Otóż wyraźnie lusterkuje, przy czym praktycznie niewyczuwalna jest praca ogona. Można prowadzić go w sposób klasyczny, czyli tak jak wszystkie woblery, ale najlepsze efekty osiąga się przy jerkowaniu, zmienia się wtedy jego akcja i staje się jeszcze bardziej dynamiczny.
Charakterystyczną cechą jerki głowacica jest jej rozmiar. Nie dziwi to nikogo, w końcu pokaźna ryba to i duża przynęta. W zależności od typu jerki głowacica, przynęta może mieć nawet 20 centymetrów długości. Przy wadze blisko 60 gramów to prawdziwy gigant. Kolor przynęty również możemy wybrać według własnych – i rybich – upodobań. W ofercie znajdziemy połyskujące egzemplarze w kolorze niebieskim oraz zielonkawym, z wyraźnym pomarańczowym brzegiem. Hodor sprawdzi się na wiele innych gatunków ryb, zatem posiadanie tej jerki głowacica w swoim zestawie wędkarskim to jedna z lepszych inwestycji.
 
2.42 s