Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Odzież wędkarska i akcesoria

Czapka na ryby techniczna-funkcyjna

Czapka techniczna, czy inaczej funkcyjna, to nakrycie głowy wykonane ze specjalnego materiału, który pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury i odprowadzanie wilgoci, pomagając tym samym zachować komfort podczas wysiłku. Czapki techniczne Geoff Anderson zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o wędkarzach i dostosowane do ich potrzeb.
Produkty rozwiń
Rodzaj rozwiń
Producent rozwiń
Kolor rozwiń
Materiał rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
Cienka Czarna
Cienka Czarna
od 57.00 PLN
Geoff Anderson Technical Merino 18.5 Micron Beanie czapka wędkarska
18.5 Micron Beanie
czapka wędkarska geoff anderson hood
Technical Merino Hood
Geoff Anderson Technical Merino Dri-release Beanie Czapka wędkarska
Dri-release Beanie
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Czapka na ryby

Czapka na ryby to jedna z tych rzeczy, która znajdzie się w wyposażeniu prawie każdego wędkarza. Może ona przyjmować różne formy, w zależności od pogody, wymagań środowiska, jak i osobistych upodobań łowiącego. W tym ostatnim przypadku może chodzić o kolor, styl i fason czapki (np. o jaskrawych kolorach lub maskujących, nowoczesna, charakterystyczna czapka wędkarzy muchowych itp.). Wiele z tych decyzji to nie tylko kwestia estetyki, bowiem czapka na ryby pełni konkretną funkcję użytkową. Z tego też powodu warto poświęcić kilka chwil na wybór takiej, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i warunkom łowienia.
Wyróżnić możemy kilka podstawowych krojów czapek dla wędkarzy, przeznaczonych na ciepłe i zimne pory roku. Jeśli chodzi o te pierwsze, dominują tu czapki z daszkiem. Ich funkcja jest oczywista – chronią one nasze oczy przed oślepiającym słońcem. W połączeniu z okularami polaryzacyjnymi, znacznie podnosi to widoczność nad wodą, a tym samym zwiększa nasze szanse w walce z rybą. Popularnym wariantem tej czapki jest wzór z klapką na karku. Klapka taka chroni tę część ciała przed poparzeniem słonecznym podczas wielogodzinnego łowienia. Znaleźć można również czapki wędkarskie z wbudowaną moskitierą, chroniącą naszą twarz przed uporczywymi owadami, co pozwala nam lepiej skupić się na łowieniu.
Jeśli chodzi o wariant zimowy, to można znaleźć tu wzory czapek, które znamy z tradycyjnych sklepów odzieżowych. Warto wybierać te, które odznaczają się dobrymi właściwościami cieplnymi, a przy tym nie będą zbyt płytko osadzone na głowie, odsłaniając uszy. Dlatego dobrym wyborem jest tu czapka uszanka, najlepiej dodatkowo podbita polarem czy futerkiem. Będzie ona chronić nie tylko naszą głowę przed utratą ciepła, ale także nasze uszy przed szalejącym wiatrem. Warto bowiem pamiętać o specyfice, jaką odznacza się wędkarstwo – często wiąże się ono z wielogodzinnym bezruchem w trudnych warunkach pogodowych. Dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o dobór odpowiedniego produktu do spodziewanej aury – zły wybór może wiązać się z narażeniem zdrowia. Jednak oprócz zwykłych czapek ze sklepów odzieżowych w ofercie sklepów wędkarskich znajdziemy też czapki funkcyjne, zwane też technicznymi. Czym odznacza się taka czapka na ryby, jakie jest jej zastosowanie, i co konkretnie oferuje ona wędkarzom? Słowem – czy jej zakup to nie będzie niepotrzebny wydatek?

Czapka dla wędkarza

Czapka dla wędkarza techniczna lub funkcyjna to produkt, który wykonany został ze specjalnego materiału, który zapewnia mu wyjątkowe właściwości. Wyobraźmy sobie wspomnianą wcześniej sytuację – jest zima, a my szykując się na ryby zakładamy na głowę czapkę. Jeśli będzie to normalna czapka zimowa, będzie ona grzać naszą głowę, chroniąc przed wyziębieniem. Pojawia się tu jednak jeden problem – ciepło produkowane przez nasze ciało nie ma gdzie uciekać, co powoduje pocenie się i zaburza gospodarkę cieplną naszego organizmu. To, czego nie znajdziemy w produktach przeznaczonych dla ogółu oferują właśnie czapki funkcyjne.
Wykonane są one ze specjalnego materiału, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci od ciała na zewnątrz. Mogą to być materiały naturalne, syntetyczne, lub ich mieszanki. Specjalna technologia wykonania gwarantuje suchość i komfort nawet podczas intensywnej aktywności na świeżym powietrzu. Doskonała równowaga i ułożenie włókien powoduje, że wilgoć wchłaniania jest do środka, a następnie odprowadzana na zewnątrz. Dzięki temu nasza głowa nie będzie się przegrzewać ani przeziębiać. Czapka dla wędkarza o takich właściwościach to np. Geoff Anderson Dri-Release lub 18.5 Micron, obie wykonane z użyciem tkaniny Technical Merino. Tak jak w przypadku innych produktów tej marki, są one niezwykle wytrzymałe, doskonale wykonane, a ponadto przyjazne środowisku, gdyż w pełni nadają się do recyclingu. Tego typu czapki przeznaczone są przede wszystkim dla wędkarzy, sportowców, fanów trekkingu i wszystkich innych, którzy chcą prowadzić aktywny tryb życia niezależnie od pogody. Zimą w przypadku ekstremalnych temperatur zaleca się stosowanie specjalistycznych produktów, przygotowanych i przeznaczonych do użytku właśnie w takich warunkach.
0.6 s