Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki

Woblery owadzie

poznaj tego autora Admin

Woblery imitujące owady zostały zaprojektowane dla bardzo określonego sposobu łowienia. Najdrobniejsze szczegóły woblerków owadopodobnych dopracowane są z wyjątkową trwałości ze względu na wierne naśladowanie naturalnego pokarmu. Zastosowanie tego rodzaju przynęt bardzo często opiera się o misterne prowadzanie. Często miłośnicy łowienia na woblery owadzie spławiają swoje przynęty z nurtem, czasem lekko podciągają je pod nurt ale większość łowi sprowadzając przynętę tuż przy brzegu z nurtem.

Dostępność poszczególnych modeli woblerków owadopodobnych jest podyktowana dostępnością pokarmu okresowego. Stosowanie określonego wzoru przynęty daje najlepsze efekty w czasie gdy dany gatunek owada występuje nad wodą najliczniej. Na początku maja wielu wędkarzy z zapałem stosuje imitacje Chrabąszcza Majowego, który właśnie w tym okresie staje się przysmakiem kleni, jazia a nawet bolenia czy okonia.
woblery imitujące owady - Chrabąszcz Majowy

W czerwcu niezwykle skuteczne są imitacje Guniaka Czerwczyka, który wyjątkowo obficie występuje podczas parnych czerwcowych wieczorów.

woblery owadzie

Łowienie na woblery imitujące owady jest bardzo atrakcyjne. Brania bywają widowiskowe a hole ryb łowionych na cienkich żyłkach efektowne.


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Technologie Daiwa
Daiwa, uznawana za pioniera w świecie wędkarstwa, przez dziesięciolecia kształtowała rynkowe standardy, oferując wędkarzom sprzęt na najwyższym poziomie. Dzięki swoim innowacjom, marka ta zyskała reputację ...»
Daiwa czy Shimano: Jaki kołowrotek spinningowy
Wędkarstwo spinningowe to pasja, która łączy miłośników wędkarstwa na całym świecie. W tym dynamicznym świecie, dwie marki wyznaczają standardy jakości i innowacji - Daiwa i Shimano. Wędkarstwo spinningowe ...»
Jaki zestaw na spinning? Skomponuj idealny z Corona Fishing!
Spinning to obecnie najpopularniejsza metoda łowienia drapieżników, skuteczna zarówno w spokojnych wodach stojący, jak i rwących rzekach i strumieniach. Nie dla każdego idealny zestaw na spinning będzie ...»
Parametry i opisy wędzisk G.Loomis
Począwszy od 2022 roku, G. Loomis będzie standaryzował numeryczny system oznaczenia mocy wędek (Power Rating) dla konwencjonalnych modeli wędek. Wszystkie przyszłe aktualizacje serii wędek będą wykorzystywać ...»
Strój wędkarski – jak go skompletować?
Dobór odpowiedniego stroju wędkarskiego wbrew temu, co by się mogło wydawać, wcale nie jest prostą sprawą. Kompletując go należy wziąć pod uwagę wszelkie możliwe czynniki, które będą miały wpływ nie ...»
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.49 s