Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Katalog produktów > Odzież wędkarska i akcesoria

Kotwiczki wędkarskie

Mocne, ostre i niezniszczalne kotwice do woblerów, wahadłówek i innych przynęt spinningowych. Uznawane za jedne z najlepszych kotwic na rynku. Duża ilość wzorów oraz modeli do wyboru. Kotwice do woblerów  BKK to bezwzględnie jedne z najlepszej jakości produktów dostępnych na światowym rynku. Od kilku lat firma BKK z dumą wprowadza specjalistyczne modele do zbrojenia przynęt spinningowych.  W ostatnich latach najchętniej wybierane kotwice do zbrojenia przynęt na całym świecie.
Produkty rozwiń
Producent rozwiń
Rozmiar rozwiń
Twój wybór:
WYCZYŚĆ
1 2 4 6 8 10 12 3/0 2/0 1/0
Spear-21 UVO
Spear-21 UVC
od 28.70 PLN
kotwiczki wędkarskie czerwone
12# 10# 8# 6# 4# 2# 1# 1/0# 2/0# 3/0# 4/0# 5/0#
Spear-21 UVC
Spear-21 UVO
od 28.70 PLN
kotwiczka bkk fangs
8# 6# 4# 2# 1# 1/0# 2/0#
Fangs-62 UA
od 39.70 PLN
kute kotwiczki na słoną wodę
10# 8# 6# 4# 2# 1#
Sting-32 BN
od 29.70 PLN
kotwiczki do woblerów
8# 6# 4# 2#
Spear EWG 71 SS
od 28.70 PLN
mocna kotwica na suma
2# 1# 1/0# 2/0# 3/0# 4/0# 5/0#
Raptor-Z
od 46.00 PLN
kotwice bkk spear
10# 8# 6# 4#
Spear 21-SS
od 29.70 PLN
dozbrojka do gumy na szczupaka
Trigger #1/0 Trigger #2/0 Trigger #3/0 Trigger #4/0
dozbrojka do gumy bkk
21 UVO #1/0 21 UVO #2/0 21 UVO #3/0 21 UVO #4/0
kotwiczki do małych woblerów
10# 8# 4#
Fangs-20 SS
od 29.70 PLN
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Kotwice do woblerów

Wędkarze łowiący na woblery, Jerki oraz wiele różnych modeli przynęt spinningowych bardzo często napotykają na kłopot związany z wymiana kotwic na produkty najwyższej jakości. Przez wiele lat na rynku Polskim dostęp do dobrej jakości kotwicy był bardzo ograniczony a wędkarze zmuszeni byli na zbrojenie swoich przynęt kotwicami średniej jakości. Najwyższej jakości kotwice do woblerów charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami do których należą przede wszystkim:
Wędkarze którzy samodzielnie zbroją swoje przynęty bardzo często poszukują kotwic, które charakteryzują się określona geometria i budową. W ofercie firmy BKK znajdziecie kilka bardzo ciekawych modeli kotwic, które zostały zaprojektowane celowo do zbrojenia woblerów, oraz innych przynęt spinningowych. Wśród nich znajdziecie przykładowo kotwice z szerokim łukiem kolankowym oraz krótkim trzonkiem. Tak zbudowana kotwica pozwala na zbrojenie przynęt o niewielkiej długości oraz jednocześnie grubym korpusie. Kotwice nie haczą się o siebie a możemy jednocześnie zastosować większy rozmiar haków
Co ciekawe szczególnie malutkie woblery i smużki wymagają zbrojenia w lekkie kotwiczki zachowując jednocześnie duża sprężystość haków oraz najwyższa ostrość. Ciekawostka sa kotwice zwiększające atrakcyjność naszych przynęt. Tu przykładem mogą być kotwice BKK Spear-21 UVO których trzonek malowany jest  farbą UV. Największa jednak ciekawostką są kotwice o zwiększonej mocy i najwyższej ostrości, którymi zbrojone są obrotówki, coblery i wahadłówki trociowe. Nasz ulubiony i bardzo chwalony model to Fangs-62 UA, który podbił serca fanów troci i łososi.

Kotwiczki wędkarskie - rozmiary

Kotwiczki znajdą swoje zastosowanie zarówno przy spinningu i łowieniu na woblerach, ale równie dobrze odnajdą się przy łowieniu metodą żywcową na spławik. Na tym jednak nie koniec zastosowań. Niektóre modele idealnie sprawdzają się podczas morskich podbojów. Sprzedawane akcesoria idealnie nadają się na każdego rodzaju wyprawę, a kotwiczki wędkarskie - rozmiary i szeroka gama produktów - powodują, że każdy znajdzie produkt dostosowany do swoich potrzeb. Wybierając odpowiednią kotwiczkę, należy zawsze wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwsza zasada mówi, że kotwiczka wędkarska nie powinna być większa niż 2/3 długości całego koguta. Dzięki temu końcówka koguta będzie mogła prawidłowo pracować, czyli sprawiać wrażenie ogona poruszającego się w wodzie. Inne założenia musimy przyjąć przy metodzie łowienia na żywca, bo to właśnie jego wielkością musimy się kierować. Kotwiczka nie może przekraczać 1/8 długości ryby.

Kotwiczka wędkarska

Kotwiczka wędkarska to tak naprawdę specyficzny rodzaj haka, który składa się z dwóch lub trzech ramion. W świecie wędkarskim to temat, który budzi wiele kontrowersji, ponieważ jej niewłaściwe użycie może skończyć się śmiercią ryby, która przecież nie ma żadnych szans na przeżycie z kotwicą w pysku, nie wspominając nawet o kotwicy, która będzie tkwić w jej brzuchu. Z tego też powodu, kotwiczki wędkarskie nie są polecane dla początkujących wędkarzy. Z powodzeniem mogą z nich skorzystać ci bardziej doświadczeni, którzy łowią na sztuczne przynęty albo przy użyciu pojedynczego zestawu na żywca.
0.26 s