Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty - CF Hand Made > Mikro Jigi > Mikro Jig - Zestaw 11
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Mikro Jigi

Bardzo popularne przynęty wykonywane z myślą o łowieniu zestawem ultralight. Mikro Jigi to maleńki przynęty imitujące drobne robaczki i inne wodne organizmy. Popularność tej filigranowej przynęty wzięła się zapewne od nimf i streamerów stosowanych przez wędkarzy muchowych. Dziś mikro jigi szczególnie wiosna bardzo często wykorzystywane sa do połowu wielu gatunków ryb w tym rzecz jasna okoni. Największa jednak popularnością cieszą się maleńki mikrojigi służące do łowienia wzdręg i jazi.

Mikro Jigi na okonia

Okonie szczególnie wiosna to ryby trudne do złowienia. Spinningiści bardzo często aby zwiększyć swoje szanse na złowienia kilku fajnych rybek zabierają ze sobą właśnie mikro jigi na okonia. Ale co to dokładnie jest ten malutki jig okoniowy? To zazwyczaj kręcony sztuczny robaczek lub rybka na haku muchowym. Jako obciążenie służy w tym przypadku wolframowa główka.

Mikro jigi na wzdręgę

Tutaj będziemy mieli do czynienia z drobniutkimi mikrojigami imitującymi larwy różnych owadów. Mikro jigi na wzdręgę to czasem bardzo wymyślne przynęty imitujące owady lądowe. Wzdręgi bardo dobrze reagują na najmniejsze jigi i dają cała masę radości podczas łowienia. Mikro jigi na wzdręgę wykonywane są przez świetnych wędkarzy muchowych, którzy nam spinningista oddali kawałek swojego sposobu na skuteczne łowienie ryb.

Mikro jigi na każdą rybę

Te malutkie jigi z powodzeniem dają mozliwość łowienia niemal wszystkich gatunków ryb występujących w polskich łowiskach. Znamy wędkarzy, którzy z duża skutecznośća łowia na mikro jigi wszelkie drapieżniki ale ostatnio co raz cząścież też liny, leszcze, karasie a nawet kiełbie i ukleje.
3.68 s