Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»
Z czym na klenia?
Klenie to ryby, które wymagają od wędkarza wiele wysiłku, aby złowić rekordową sztukę. Spinningiści w różnych częściach kraju stosują zróżnicowane przynęty do łowienia tej ...»
Brzanowe przynęty
Brzana to ryba która nie jest systematycznie łowiona przez spinningistów. I w cale nie chodzi tu o sprawę związaną z charakterem samej ryby. Brzany atakują drobne rybki co najmniej tak samo łapczywie ...»
Woblery owadzie
Woblery imitujące owady zostały zaprojektowane dla bardzo określonego sposobu łowienia. Najdrobniejsze szczegóły woblerków owadopodobnych dopracowane są z wyjątkową trwałości ze względu na ...»
Łowienie na wleczonego
Sandacz na ...»
Jak łowić sandacza.
Łowienie statyczne. Jeśli jesteśmy przekonani, że w danym miejscu jest ryba - nie do końca właściwe założenie - możemy kombinować z przynętami i sposobem ich prowadzenia. Oczywisty jest fakt, że wszystkich ...»
Łowienie nieaktywnych ryb.
Zaraz po ochłodzeniu wielu wędkarzy stara się stosować przynęty spinningowe, które można prowadzić równym i wolnym tempem. W ten sposób większość z nas stara się prowokować leniwe i ...»
Koguty i jigi na pstrąga
Przynęty wykonywane na wzór wabików wyciągniętych z pudełka muszkarza to doskonałe rozwiązanie na leniwe i nieufne ryby. Wśród doskonałych wędkarzy jest grupa spinningistów, ...»
Leniwe, letnie szczupaki
Ostatnio zauważyłem, że szczupaki, które większość upalnego dnia spędzają na obserwacji łatwego do zdobycia narybku, którego o tej porze roku nie brakuje dają się przechytrzyć na powolne ...»
Dozbrojki
Są dni, w których ryby biorą bardzo chimerycznie - delikatnie i niepewnie. Jednak są na to sposoby - wtedy sięgam po dozbrojkę. Istnieją różne techniki zbrojenia, jedni używają haków ...»
Duże i ciężkie jerki.
Dlaczego jerk powinien być ciężki? Wielu z nas zastanawia się nad tym, dlaczego Amerykanie produkują bardzo ciężkie i mocne kije castingowe. Dlaczego sugerują wykorzystywanie do tego plecionki, które ...»
Szczupaki z płytkiej wody.
Maj to czas, kiedy, wszyscy niemal spinningiści będą okupowali niewielkie jeziora w pogoni za szczupakiem. Zdecydowana większość zabierze ze sobą wiele sprawdzonych przynęt. Większość z nas obławiała ...»
Z czym na zimowego pstrąga.
Początek roku to okres, kiedy cała masą wędkarzy rozpoczyna sezon pstrągowy. Nie straszna zimowa zawierucha, śnieg, wiatr czy 10 stopniowy mróz. Czas zacząć wielkie polowanie. Polowanie na ...»
Łowienie powierzchniowe
Łowienie ryb metodą spinningową z powierzchni to bardzo widowiskowa sprawa. Poniżej podajemy kilka przydatnych podpowiedzi jak w takich warunkach sobie radzić. Kołowrotek o dużym przełożeniu bardzo ...»
Wędkowanie a słońce
Słońce a co za tym idzie intensywność naświetlenia środowiska wodnego ma ogromny wpływ na wyniki wędkarskich łowów. Słońce dla ryb to naturalny wskaźnik pory dnia czy roku. Z tym ...»
Streamerki spinningowe
Wędkarze muchowi w doskonały sposób potrafią poznać środowisko naturalne ryb, na które polują. Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę bardzo często samodzielnie wytwarzają przynęty dla ...»
Raty 0%
0.13 s