Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Artykuły > Wędki St.Croix. Legend Tournament
2014-10-21

Wędki St.Croix. Legend Tournament

Seria Legend Tournament®, wprowadzona przez St. Croix do oferty kilka lat temu, charakteryzuje się szerokim wyborem wielu różnorodnych modeli wędek o specyficznej akcji. Dzięki temu każdy wędkarz będzie mógł wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb i warunków połowu. Początkowo seria Legend Tournament była przeznaczona dla amerykańskich zawodników startujących w zawodach TrophyBass. Brali oni udział przy konstrukcji wielu flagowych modeli z tej serii, a dzięki swemu doświadczeniu pomogli zbudować jedne z najlepszych wędek na świecie. W USA stosuje się wiele technik wędkarskich, które w Polsce są mało popularne, a często dla nich właśnie wymyślono te wędki. W polskich warunkach ogromna większość z tych wędzisk została zaadoptowana do miejscowych metod połowu sandaczy, szczupaków, sumów, okoni, kleni czy boleni.

Technologia Legend Tournament
Wędki zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii IPC® oraz ART™. Zbudowane są z wysokomodułowego grafitu SC4 oraz ulepszonej formuły żywicy, co nadało im niespotykanej mocy i wytrzymałości. Wyposażone zostały w przelotki Fuji® z serii K, z ringiem Alconite®. Wykorzystuje podwójny uchwyt na kołowrotek Fuji® SK2, zapewniający lekkość i finezyjność. Dwuczęściowy uchwyt wykonany z najwyższej jakości korka. Pokryte podwójną warstwą FlexCoat dla optymalnego wykończenia.
Wędki posiadają dożywotnią gwarancję. Wszystkie model z serii Legend Tournament zostały zaprojektowane i wykonane ręcznie w USA.


st.croix Legend tournament

Wędki castingowe – Legend Tournament®Bass casting rods

TBC68MF – JERKBAIT. Jeden z najbardziej uniwersalnych modeli castingowych w serii Legend Tournament®Bass. Przypomina model TBC71MF, jest jednak nieco krótszy i przez to sztywniejszy. Dzięki temu, oprócz lekkich i średnich jerków, można ją wykorzystywać do klasycznej metody opadu (kogut, cykada, guma).
TBC68MXF - TOP WATER & SHAKE FLICK. Najpopularniejszy w Polsce kij castingowy w całej rodzinieLegend Tournament®. Przez polskich wędkarzy stosowany do połowu sandaczy z wykorzystaniem kogutów, cykad i gum. Przez producenta zaprojektowany do łowienia powierzchniowego. Wędka posiada dużą zbieżność, finezyjną szczytówkęi mocny dolnik.
TBC68MHF - JIG-N-WORM. Mocniejsza wersja modelu TBC68MF.Doskonale nadaje się do jerków. Silna budowa pozwala na wyciągnięcie ryby z najgorszej kryjówki.
TBC610MLXF - DROP SHOT & FINESSE. Druga co do popularności wędka w tej grupie. Specyficzny kij do łowienia sandaczy na lekko, z wykorzystaniem przynęt do wagi 18 g. Dzięki finezyjnej szczytówce możemy nadawać przynętom ciekawą pracę. Bardzo często wykorzystywana do łowienia okoni w zbiornikach zaporowych.
TBC69MHMF - SNIPER SPINNERBAIT. Średnio mocny i średnio szybkikij, idealny do precyzyjnego zarzucania na krótkich dystansach. Specyficzny model, dynamiczny, ale pracujący nie szczytem a środkiem, zaprojektowany do łowienia obrotówkami i wahadłówkami i woblerami.
TBC610MXF - SHAKY HEAD. Model ShakyHead® zaprojektowany został wspólnie z jednym z założycieli St. Croix, Williamem Davisem z Davis Bait Company, co daje gwarancję jej wyjątkowo starannego wykonania.
Dla wielu wędkarzy złudne mogą być parametry mocy i ciężaru przynęty. Nie jest to wędka delikatna, jest to bardzo mocny kij, być może mocniejszy nawet od TBC68MXF. Model wyposażony w bardzo finezyjną szczytówkę i w dolniko wyjątkowej mocy. Według założeń producenta, kij stworzony do łowienia dużymi,ale lekkimi przynętami, np. dużym 10-12 cm ripperem bez obciążenia lub na wyjątkowo lekkiej główce. Konstrukcja wędki pozwala na nadawanie przynęcie akcji konającej ryby.
TBC71MF – PLASTICS. Model podobny doTBC68MF. To wędka celowo przygotowana pod klasyczne łowienie gumami, lekkimi jigami czy małymi obrotówkami.
TBC70MHMF - SWEEPER SPINNERBAIT. Kij przypomina modelTBC69MHMF, jest jednak nieco dłuższy i cieplejszy.Sprzęt ten idealnie nadaje się do łowienia na obrotówki na otwartej wodzie.
TBC71MHF - JIGS/BAITS. Bardzo uniwersalny kij, świetnie nadający się do średnich i cięższychjerków oraz dużych gum. Idealny pod szczupaki i sandacze. Obsługuje przynęty nawet do 50g.
TBC71MHXF - SWIM JIG FINESSE. Model szybszy niż TBC71MHF, przez co bardziej nadaje się do metody jigowej.Unikalna konstrukcja wędki łączy w sobie bardzo mocny dolnik z lekką, finezyjną szczytówką.
TBC72MM - SMALL CRANKER. Ta wędka, przez swoją umiarkowaną akcję, jest niezastąpiona przy małych i płytko pracujących woblerach. Model bardzo specyficzny, do leniwego łowienia. W Polsce wykorzystywany do szurania gumami po dnie,często także do połowu białych drapieżników.
TBC73MHF - CAROLINA RIG. Model bardzo podobny do TBC71MHF. Ze względu na większą długość, często wykorzystywany do łowienia w rzece z łódki na ciężkie gumy i woblery. Odpowiedniatakże do lekkiego i średniego trollingu.
TBC73XHF - BIG JIG. Specjalistyczna wędka do metody jerkowej, zdecydowanie dłuższy niż te, które w Polsce proponuje się jako klasyczne modele do metody castingowej. Amerykańscy wędkarze do ciężkiego jerkowania stosują zwykle wędki dłuższe niż 2,2 m, argumentując to zdecydowanie większą skutecznością zacięcia np. dużego szczupaka. Z powodzeniem można do niej założyć jerki ważące 85 g.
TBC74HF - SLOP-N-FROG & SWIM JIG. Bardzo ciekawa konstrukcja, przeznaczona na klasyczne i gumowe jerki. Model nieznacznie delikatniejszy od TBC73XHF, często wykorzystywany jako kij trollingowy. W USA używany do łowienia dużych szczupaków i muskie w zaroślach, wyciągając je na siłę.
TBC76MHMF - PITCHIN’ & LITE FLIPPIN. Specyficzny kij pod określone warunki łowienia. Długi, mocny i szybki, ale ciepły w środku. Przez Amerykanów wykorzystywany do łowienia w trudnych warunkach, np. w miejscach, gdzie wykonanie rzutu jest utrudnione. W naszych warunkach sprawdza się jako bardzo uniwersalny kij do łowienia woblerami, jerkami, gumami, np. sandaczy czy szczupaków.
TBC78MHM - BIG CRANKER. Zważywszy na to, że klienci częściej wybierają wędki, które obsłużą duże przynęty, ta propozycja jest strzałem w dziesiątkę. Wędka sprawdzi się w szerokiej gamie woblerów: od średnio dużych do bardzo dużych, prowadzonych na różnych głębokościach. Typowa wędka trollingowa o ugięciu środkowym.


Wędki St.Croix. Legend Tournament

Wędki spinningowe - Legend Tournament®Bass spinningrods

TBS68MLF - SPLIT SHOT. Lekki, uniwersalny kij spinningowy, szczególnie polecany do łowienia lekkimi gumami. Wędka posiada charakterystyczne środkowe ugięcie oraz bardzo dużą dynamikę. Idealna do łowienia dużych okoni i sandaczy za pomocą lekkich przynęt oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest cienka plecionka.
TBS68MXF - WACKY STYLE. Najpopularniejsza w Polsce wędka spinningowaz serii Legend Tournament. Niewiarygodnie finezyjna, z mocnym dolnikiem, idealnie nadaje się do obsługi przynęt od 5 do 20 g. Ideał na sandacza łowionego z klasycznego opadu.Świetna do połowu z wykorzystaniem kogutów, cykad i gum.
TBS610MLXF - DROP SHOT & FINESSE. Lekka, finezyjna wędka, idealna do małych gumek i łowienia metodą drop shot. Okoniowy ideał. Lekka konstrukcja szczytówki powoduje drżenie przynęty, i pozwala nadawać jej ciekawą pracę. Finezyjne prowadzenie przynęty to podstawowe założenie tego modelu. Progresywne ugięcie oraz mocny dolnik pozwoli wyholować nawet sporego sandacza, idealnie nadaje się też na połówokoni w zbiornikach zaporowych.
TBS610MXF - SHAKY HEAD. Model ShakyHead® zaprojektowany został wspólnie z jednym z założycieli St. Croix, Williamem Davisem z Davis Bait Company. Model wyposażony w bardzo finezyjną szczytówkę i w dolnik o wyjątkowej mocy. Świetny do łowienia dużymi,ale lekkimi przynętami.
TBS71MF – PLASTICS. Ten bardzo popularny model zapewnia doskonałą wszechstronność, nadając się idealnie do połowu gumami, lekkimi jigami czy małymi obrotówkami.
TBS71MHF - POWER SPIN. Najmocniejszy model spinningowy w serii Legend Tournament, zalecany do wszystkich technik i przynęt, które wymagają dużej siły wędki.Bardzo uniwersalny, świetnie nadaje się do średnich i ciężkich jerków oraz dużych gum. Idealny pod szczupaki i sandacze.

 


Wędki St.Croix. Legend Tournament

Wędki spinningowe - St.Croix Legend Tournament Walleye spinning rods.

Wędki z grupy Walleye przeznaczone są do łowienia sandaczy na różne metody i techniki. W USA sandacza łowi się zdecydowanie cieplejszymi wędkami niż w Polsce, przez co w tej grupie wędek nawet modele XF są wędziskami bardzo spolegliwymi. Producenci i wędkarze argumentują ten wybór zdecydowanie większą skutecznością holi sandaczy, niż na klasycznych bassowych XF-ach.

LTWS66MLF. Bardzo uniwersalna wędka spinningowa, idealnie nadająca się do klasycznych metod połowu z wykorzystaniem gumek, lekkich kogutów czy cykad. W Polsceniezwykle często wykorzystywana do łowienia sandaczy na lekko i okoni. Przez wieluuważanajest za ideał wędki okoniowej na zbiorniki zaporowe. Dostępna też w wersji 2-częściowej (LTWS66MLF2).
LTWS68MXF. Model przypominający TBS68MXF. Różnią się one od siebie nieco dynamiką i charakterem ugięcia. LTWS jest wyraźnie cieplejszy,i nieco szybciej wchodzi w paraboliczne ugięcie.
LTWS70LF. Najpopularniejsza wędkaokoniowawśród modeli ze średniej półki cenowej. Charakteryzuje się dużą dynamiką i szybkością, a jednocześnie pełnym środkowym ugięciem. Pozwala na prowadzenie przynęt od 3 do 12 g.
LTWS70MLF. Mocniejsza wersja modelu LTWS70LF, doskonała na okonie i sandacze łowione na lekkie i średnie przynęty gumowe. Model dostępny też w wersji 2-częściowej(LTWS70MLF2), nadającej się także do pstrągów potokowych, kleni i jazi.
LTWS76MLXF. Bardzo charakterystyczna konstrukcja, oparta o stosunkowo mocny dolnik i finezyjną szczytówkę, często wykorzystywana do metody lekkiego opadu. Ten sam model w wersji 2-częściowej (LTWS76MLXF2), jest kijem bardzo uniwersalnym, nadającym się do połowu z wykorzystaniem przeróżnych przynęt do wagi 15 g.
LTWS80MLF2. Kij zupełnie inny niż pozostałe w grupie Walleye. WPolsce zaadoptowany do łowienia kleni, jazi, boleni, pstrągów za pomocą woblerów, obrotówek i jigów. Charakteryzuje się stosunkowo dużą szybkością, przy jednoczesnej pół-parabolicznej akcji.

Zobacz najnowsze modele St.Croix Legnd Tournament


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:


Zgłoś nadużycie

Udostępnij ten artykuł:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Oceń artykuł
koronka1koronka2koronka3koronka4koronka5

polecane dla Ciebie

Artykuły

Mały rachunek sezonu
Mały rachunek sezonu
Na trociach w styczniu były zimowe upały, śniegu nie było, a całość bardziej przypominała zaawansowaną jesień niż miała cokolwiek wspólnego z zimą. Wyjazd był jednak całkiem udany z trzech fumdamentalnych względów ...
O wyższości spinningu nad muchówką
O wyższości spinningu nad muchówką
W polskim światku wędkarskim już od dawna istnieje "zimna wojna" pomiędzy spinningistami i muszkarzami. Ja sam do końca nie wiem skąd ta wzajemna niechęć? Może to po prostu polska mentalność? Spinningiści patrzą z politowaniem ...
Zimowy łowca
Zimowy łowca
Były takie lata, że uwielbiałem łowić szczupaki. Przed chwilą zajrzałem do swojego pamiętnika. Oto moje niektóre spostrzeżenia dotyczące dużego szczupaka: notoryczny leń, potrafiący całymi minutami, a nawet godzinami obserwowac ...
kalendarz brań
kalendarz brań
Dla mnie sprawa jest jasna i bezdyskusyjna: takim samym mitem, jak wpływ Księżyca na brania jest mit „nieistnienia przebłyszczenia”. Co więcej uważam, że istnieje „przekukurydzenie’, „przepszeniczenie” ...
Gzelowe wędkowanie
Gzelowe wędkowanie
Gzelowe Wędkowanie. Niedziela, godzina 3:30, budzik wyrywa mnie ze snu. Normalnie pewnie bym się wściekł, ale tym razem w dobrym nastroju podtrzymywała mnie świadomość zasiadki. Szybkie śniadanko, rzeczy do auta i w drogę po kolegę. ...
wobler na pstrąga
wobler na pstrąga
Kiedyś przeczytałem słowa znanego łowcy pstrągów mówiące, że kolor, wielkość i akcja przynęty, którą mamy łowić pstrąga potokowego, nie ma znaczenia. Było to ładnych parę lat temu, a do dziś przed oczyma mam ...
Mroźne hariusy
Mroźne hariusy
Jak daleko jest do miejsca gdzie słońce nie zachodzi i nie wschodzi? Jak daleko jest do świata totalnej magii i wędkarskiej euforii? Do pięknego świata dzikiej przyrody, gdzie rzeki niosą czystą jak kryształ wodę, a ryby nie widziały ...
sezon na pstrąga potokowego
sezon na pstrąga potokowego
Pstrąg potokowy to ryba ponad wszystkie. Dzika, bo żyje w niedostępnych dla wielu miejscach. Cwana, bo widziała już setki przeróżnych przynęt i nadal dostojnie pływa w swojej rzeczce. Mądra, bo tylko mądrość pozwala jej przeżyć ...
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo
0.35 s