Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Przynęty Spinningowe Hand Made

Przynęty Spinningowe Hand Made

Przynęty Hand Made to nasze oczkow głowie. Z ogromną radością i dumą, jako jedyni w Polsce, możemy podzielić się z Tobą doskonałymi i niezwykle łownymi przynętami hand made w największym wyborze od najmniejszych jigów po wiekie jerki i swimmbaity. Przynęty spinningowe, które za chwilę zobaczysz, zostały wykonane przez wędkarzy pasjonatów, którzy niejednokrotnie swój warsztat organizują tuż nad brzegiem rzeki. Woblery hand made, błystki, cykady, obrotówki to efekt ogromnego doświadczenia, pasji, znajomości wody i potężnej wiedzy o upodobaniach ryb. Wszystkie nasze przynęty wykonywane są ręcznie przez znakomitych wędkarzy z całej Polski.

Gatunek ryby rozwiń
Rodzaj przynęty rozwiń
Długość rozwiń
Głębokość pracy rozwiń
Stwórz zestaw
15 lat na rynku
Raty 0% PayU PayPo

Przynęty spinningowe — wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Spinning jest ulubioną metodą zarówno sportowego, jak i amatorskiego łowienia ryb na wędkę większości wędkarzy w naszym kraju. Wędkarstwo spinningowe jest niezwykle elastyczne i uniwersalne. Pozwala na łowienie wielu różnych gatunków ryb w przeróżnych miejscach. Do łowienia metodą spinningową niezbędna jest oczywiście wędka, ale także kołowrotek i przynęta spinningowa. Spinning jest tak naprawdę bardzo aktywną metodą, gdyż wędkarz cały czas ma za zadanie wrzucanie przynęty do wody i zwijanie jej, następnie przechodzenie dalej i ciągłe powtarzanie tej czynności. Przynęta spinningowa w tej metodzie powinna być dodatkowo wprawiana w specjalny ruch, przykuwający uwagę ryb znajdujących się w pobliżu. Metoda spinningowa sprawdza się zwłaszcza w połowie szczupaka, okonia czy suma, czyli najpopularniejszych ryb drapieżnych.

Spinning niejedno ma imię

Wędkarstwo spinningowe występuje w czterech różnych odmianach, są to: spinning ciężki, spinning średni, spinning lekki oraz spinning ultralekki. Wybrana metoda spinningu jest niezwykle istotna, ponieważ to do niej dobierane są poszczególne elementy zestawu wędkarskiego. Podstawową różnicą pomiędzy spinningiem a pozostałymi tradycyjnymi metodami połowu jest to, w jaki sposób podawana jest przynęta spinningowa.
Spinning lekki wymaga używania wędek o niewielkiej wadze z jednocześnie dużym ciężarem wyrzutu. Spinningowa przynęta wędkarska stosowana w tej metodzie nie powinna być cięższa niż 12 gramów, a długość wędki należy dostosować do konkretnego miejsca, z jakiego będziemy korzystać w trakcie połowu. Kołowrotek również nie powinien być zbyt ciężki, ważniejsza jest zdecydowanie jego pojemność. Metoda średnia umożliwia łapanie nieco większych gatunków ryb. Najlepsza przynęta spinningowa w tej metodzie to wobler do 10 cm długości, ale sprawdzą się też gumowe przynęty spinningowe oraz błystki obrotowe.
Spinning ciężki wymaga już dłuższej wędki. Jej minimalna długość nie powinna być mniejsza niż 2,4 metra. Przynęty spinningowe w takich warunkach mogą mieć wagę od 30 gramów do aż 70 gramów. Spinning ciężki najlepiej sprawdzi się w trakcie poławiania na morzu, dlatego kołowrotek w tej metodzie musi być wyjątkowo solidny i ciężki.
Jeśli chodzi o poławianie najdrobniejszych rybek, najlepszy do tego będzie spinning ultralekki. Przynęta spinningowa w tym przypadku również musi być ultralekka i nie powinna przekraczać wagi 3 gramów. Złowione tą metodą rybki najczęściej używane są jako przynęty do dalszych połowów.

Najważniejsze wyposażenie spinningisty – przynęty spinningowe

Powszechnie wiadomo, że najważniejszym elementem zestawu wędkarskiego jest odpowiednia wędka. W przypadku spinningu najlepiej sprawdzi się wędzisko o długości od 1,5 do 3 metrów. Jeśli chodzi o kołowrotek, na potrzeby spinningu lekkiego spokojnie sprawdzi się taki ze średniej półki cenowej. Ważne, aby żyłka w nim układała się prosto. Jednak kluczem do skutecznego i efektywnego wędkarstwa spinningowego są odpowiednie przynęty spinningowe znajdujące się w zestawie wędkarskim. Polskie przynęty spinningowe oferowane przez Corona Fishing to największy wybór znakomitych egzemplarzy w jednym miejscu. Polskie przynęty spinningowe oprócz oferowanej jakości występują ponadto w wielu wariantach kolorystycznych, w przeróżnych kształtach i rozmiarach. Można je skutecznie dopasować zarówno do łowionej ryby, jak i miejsca połowu.
Przynęty spinningowe dzielą się na kilka podstawowych rodzajów i są to m.in.: woblery, błystki, kopyta i rippery lub twistery. Każda spinningowa przynęta wędkarska powinna być dobierana z myślą o pracy w określonym środowisku i z określonymi gatunkami ryb. Wędkarze sięgają po przynęty spinningowe wykonane z tworzyw sztucznych, z drewna, po gumowe przynęty spinningowe, a także po wykonane z niezwykłą dbałością przynęty spinningowe hand made.

Przynęty spinningowe – rodzaje

Poza prawidłowym prowadzeniem przynęty w wodzie, niezwykle istotny jest jej odpowiedni dobór. Różnorodność oferowanych na polskim rynku przynęt jest ogromna, z łatwością znajdziemy malutkie, nawet 2 cm egzemplarze, jak i okazy sięgające 70 cm i więcej. Przynęty spinningowe dzielimy na trzy podstawowe kategorie:

  • gumowe,
  • metalowe,
  • drewniane.
Gumowe przynęty spinningowe są to przynęty, które w wędkarstwie spinningowym wywołały pewnego rodzaju rewolucję. Są niezwykle skutecznie i nie powinno ich zabraknąć w żadnym zestawie wędkarskim. Gumowe wabiki są bardzo często wybieranym rodzajem, jeśli chodzi o przynęty spinningowe, głównie za sprawą ich realistycznego wyglądu i dość przystępnej ceny. Gumowe przynęty spinningowe dodatkowo dzielimy na następujące kategorie:

Rippery – mają idealny kształt ryby z poprzecznie ustawioną płetwą, występują w rozmiarach od 3 centymetrów do 20 centymetrów. Charakterystyczną cechą tej przynęty jest to, że pracuje w niej cały korpus, co sprawia, że jest jeszcze bardziej „wiarygodna”.
Twistery – największą zaletą tej przynęty jest jej ogon, który faluje i obraca się podczas prowadzenia w wodzie, a dodatkowo jest bardzo szybki. Twistery często posiadają nawet dwa ogony. Ich wygląd przypomina pasiastego robaka.
Jaskółki – to podłużne i cieniutkie przynęty z rozdwojonym ogonkiem, które przeważnie nie pracują samodzielnie.
Kopyta – są to przynęty, których charakterystyczną cechą jest telepanie, co jest możliwe za sprawą ponacinanego ogona.

Najpopularniejsze przynęty spinningowe metalowe to:
Wahadłówki – kawałki blachy o dość dużej wadze, wyprofilowane w taki sposób, aby kształtem przypominały małe rybki. Istotą tej przynęty nie jest jednak jej wygląd, a to jak zachowuje się w wodzie – przypomina ruch wahadła, stąd wzięła się jej nazwa. Jest bardzo skuteczna w przypadku dużych drapieżników.
Obrotówki – mają bardzo prostą budowę, a ich charakterystyczną cechą jest obracanie się. Zbudowane są z kawałka cieniutkiej blaszki, który jest przytwierdzony do drucika, stanowiącego oś całej przynęty. W czasie prowadzenia blaszka z ogromną prędkością obraca się i wywołuje drgania, które wabią ryby. Obrotówki są sprawdzoną przynętą w czasie łowienia okoni.
Pilkery – są to przynęty spinningowe, które sprawdzają się w połowach morskich. Mają bardzo duże rozmiary.
Przynęty drewniane – spinningowa przynętą wędkarska wykonana z drewna to jedna z najstarszych dostępnych przynęt dla wędkarzy. Do drewnianych przynęt zaliczamy woblery i poppery.
Woblery – wykonane są najczęściej z balsy. Nieprawdopodobne jest to, jak dokładnie potrafią odwzorować wygląd prawdziwej ryby. W woblerach niezwykle istotny jest ster, przytwierdzony w jego przedniej części i odpowiadający za jego prawidłową pracę. Wobler to najpopularniejsza spinningowa przynętą wędkarska. Dla wielu wędkarzy wobler to przynęta numer jeden, jeśli chodzi o połów ryb drapieżnych.
Poppery – jest to w pewnym rodzaju wobler, który nie posiada stera, z mocno spłaszczonym przodem. Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie zanurza się w wodzie, a jedynie pracuje na jej powierzchni, gdzie powoduje wyjątkowe zamieszanie, zwabiając nawet największe drapieżniki.Polskie przynęty spinningowe handmade

Przynęty handmade – woblery ręcznie robione, wahadłówki i obrotówki handmade

Spinningowe przynęty Hand Made to idea i wyznacznik działania Corona Fishing. Od pierwszego dnia kiedy nasza marka pojawiała się w Internecie za wszelką cenę staraliśmy się wspierać producentów wytwarzających przynęty hand made. Dzięki uporowi i mozolnej pracy, dziś wielu wędkarzy w Polsce stosuje przynęty wyprodukowane w Polsce. Dzięki naszym staraniom rękodzieło w wędkarstwie stało się dla wielu sposobem nażycie i wielką pasją. Ręcznie wykonane przynęty to także doskonały pomysł na prezent dla wędkarza.

Polska rękodziełem wędkarskim stoi. Takie stwierdzenie nie będzie w żadnym razie przesadą. Od wielu lat w naszym kraju prężenie działają rękodzielnicy, tworząc świetnie przynęty hand made, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród wędkarzy. Blisko sto lat temu w polskim wędkarskim świecie funkcjonowało wielu reprezentantów rękodzieła, którzy z dużą intensywnością działali na rynkach lokalnych.

Marka Corona Fishing od samego początku swojej działalności zajmuje się wspieraniem polskich producentów, wytwarzających przynęty hand made. Rękodzieło w tym przypadku jest nie tylko sposobem na życie, ale też niezwykłą pasją. Przynęty spinningowe hand made cieszą się ogromnym uznaniem wśród wędkarzy, głównie za sprawą drobiazgowego i szczegółowego wykonania. Przynęty hand made tworzone są najczęściej nad samym brzegiem wody, w czasie wielogodzinnych połowów, przez największych i najwybitniejszych pasjonatów wędkarstwa spinningowego. Przynęty powstają także w wyspecjalizowanych rzemieślniczych warsztatach.
Ręcznie robione przynęty przede wszystkim mają spełniać swoje zadania. Oprócz tego, że są skuteczne, są także trwałe. Przynęty hand made to szeroka gama dostępnych wyrobów, a ich produkcja jest nadzwyczajnie wymagająca i czasochłonna. Tworzenie tych doskonałych przynęt wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Istotna jest również znajomość i umiejętność zastosowania rozwiązań technicznych. Aby wykonać wyjątkową i unikatową, a także funkcjonalną przynętę, potrzeba wielu prób, testów i poprawek. Stworzenie idealnej przynęty hand made może trwać nawet kilka miesięcy, potrzebna jest do tego zatem jeszcze ogromna cierpliwość.

Polskie przynęty spinningowe handmade swoją wyjątkowość zawdzięczają głównie wieloletniemu doświadczeniu ich twórców i rzemieślniczym umiejętnościom. Ręcznie robione przynęty to produkty niezwykle unikatowe i niepowtarzalne. Każdy pojedynczy egzemplarz posiada swoje odmienne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju parametry. Przynęta taka wykonywana jest z niezwykłą precyzją, dlatego tym bardziej tego typu wyroby wyróżniają się na tle masowych i fabrycznie tworzonych produktów.
Wyjątkowymi, ręcznie robionymi produktami są woblery, które dodatkowo powstają z myślą o poławianiu konkretnego gatunku ryb. Precyzja, z jaką wykonywane są woblery, musi być ponadprzeciętna. Wszystko po to, aby skutecznie oszukać wypatrzoną ofiarę. Rękodzielnik zajmujący się tworzeniem woblerów, musi z niezwykłą dokładnością odwzorować naturalny sposób poruszania się żywej przynęty, aby skutecznie i efektywnie wabić. Do tego niezbędna jest znajomość zachowania ryby w jej naturalnym środowisku.

Poza woblerami metodą hand made powstają też nieprzeciętne przynęty gumowe, które doskonale sprawdzają się w połowie ryb drapieżnych, jak okonie, pstrągi, sandacze oraz sumy. Przynęty gumowe hand made mogą być dodatkowo zbrojone w główki jigowe, haczyki i dozbrojki. Elementy te sprawiają, że przynęta jest jeszcze bardziej skuteczna. Te
gumowe przynęty hand made bardzo dobrze imitują ruchy naturalnych organizmów, zarówno rybek, jak i robaków. Gumowe przynęty spinningowe hand made to też wyjątkowa jakość wykonania. Guma jest miękka i solidna, dzięki czemu przynęta nie zmienia kształtu ani nie odbarwia się. Takie przynęty spokojnie posłużą wiele sezonów wędkarskich bez uszczerbków i strat w jakości. Ich twórcy potrafią wykonać przynęty z taką dokładnością, że idealnie odwzorowują prawdziwe rybki. Przykładowo, używając brokatu, potrafią idealnie odwzorować rybie łuski.
Metodą hand made powstają również niespotykane i unikatowe wahadłówki, czyli znane wszystkim błyskotki. Pierwsze wahadłówki pochodzą z epoki paleolitu, są to zatem niezwykle stare przynęty. Współczesne wahadłówki wykonywane metodą hand made posiadają bardzo prostą budowę, a ich praca w dużej mierze zależy od rodzaju i grubości blachy, z jakiej zostały zrobione. Najpopularniejsze wahadłówki to te, które z jednej strony są złote a z drugiej srebrne. Dodatkowo są one wyjątkowo uniwersalne. Dzięki zastosowaniu dodatkowych elementów, takich jak czerwone ogonki z włóczki lub specjalne piórka, wahadłówki staja się przynętą jeszcze bardziej kuszącą i jeszcze skuteczniej wabiącą drapieżniki.
Przynęty hand made to również wyjątkowe i uwielbiane przez wędkarzy obrotówki, nazywane błystkami obrotowymi. Jest to przynęta ciesząca się wyjątkową popularnością wśród wędkarzy, a jej charakterystycznym elementem jest wyrazista kolorystyka i wirujące skrzydełko wabiące drapieżniki. Są to przynęty wyjątkowo łatwe w prowadzeniu, doskonale sprawdzające się nawet w mętnych wodach. Prowokują drapieżniki dwoma sposobami kuszenia – po pierwsze błyszcząc, a po drugie wyjątkowo mocno wibrując.

Same przynęty handemade to bardzo szeroka grupa produktów. W ofercie rękodzielników znaleźć można
woblery ręcznie robione, wahadłówki handmade i obrotówki handmade. Produkcja takich przynęt jest niezwykle czasochłonna. Stworzenie kilkuset skutecznych i sprawdzonych przynęt to proces długotrwały, który wymaga przede wszystkim wiedzy, ale też odpowiedniego zaplecza technologicznego. Nawet doświadczeni rękodzielnicy często potrzebują miesięcy, a nawet lat, by stworzyć woblera idealnego. A to dopiero pierwszy etap działania, bo trzeba przecież wyprodukować kilkaset takich przynęt, dbając przy o tym jakość i skuteczność swoich wyrobów.

Mogłoby się wydawać, że przynęty hand made nie powinny zdobyć rynku wędkarskiego. W końcu to lata pracy nad produkcją kilkuset przynęt. A jednak rękodzieło ma się dobrze, rękodzielników stale przybywa, a klientów nie brakuje. Fenomen tkwi w łowności i jakości. Dobrze wykonane woblery hand made biją na łeb te produkowane seryjnie.

Trochę o historii - przynęty hand made kiedyś

Dzisiaj niewiele mówi się o historii, nie tylko wędkarskiej, ale historii ogólnie. Przynęty handmade wydają się tworem nieco egzotycznym. Tworzą je prawdziwi pasjonaci wędkarstwa, którzy zdecydowanie bardziej wolą dzieło rąk własnych niż przynęty schodzące z taśm produkcyjnych. Jeśli jednak sięgnąć nieco dalej, to nietrudno wysnuć wniosek, że przynęty hand made kiedyś były jedynym możliwym wyborem. Nie trzeba szukać nawet daleko, wystarczy cofnąć się do czasów, kiedy nie istniały fabryki i jedynym sposobem gdy chcieliśmy zapolować np. na okonie było wystruganie woblera z drewna lipowego czy wyklepanie wahadłówki z metalu.

Niewiele jest podobnych przykładów, w których historia sięga tak daleko, jak w przypadku rękodzieła wędkarskiego. Najstarszy znaleziony haczyk ma ponad 40 tysięcy lat – nie powstał, rzecz jasna, w żadnej fabryce, był w pełni dziełem człowieka. Podobnie zresztą jak równie stare haczyki, które tworzono z drewna, kamienia czy rogów. Haczyki metalowe mają z kolei przynajmniej 5000 lat. To samo możemy powiedzieć o przynętach miękkich, w przypadku których sam pomysł ich stworzenia jest najprawdopodobniej tak stary jak samo wędkarstwo. Oczywiście na przestrzeni lat zmieniały się tworzywa, z których produkowany przynęty. Jelita i skóry zwierzęce zostały zastąpione tworzywem syntetycznym, ale idea pozostała ta sama. Najstarsze odnalezione błyski datuje się na okres brązu. Jeśli chodzi zaś o Polskę, to przyjmuje się, że najstarsze błystki pochodzą z czasów wczesnego średniowiecza.

Ile z tego zostało w rękodziele dzisiaj? Okazuje się, że całkiem sporo. Zmieniły się być może potrzeby i motywacje, które kierują rękodzielnikiem. Kiedyś istniały wyłącznie przynęty handmade, które niejednokrotnie powstawały, by wyżywić rodzinę. Pewne zmiany można zauważyć również w stosowanych materiałach. Niezmienny natomiast pozostaje sam proces twórczy i cel tworzenia ręcznie robionej przynęty, która ma być diabelnie skuteczna i wyjątkowo trwała.

Przynęty handmade dla spinningowców

Przynęty Spinningowe

Ręcznie strugany wobler czy  misternie klepana wahadłówka to kwintesencja wędkarstwa spinningowego. Każda powstała nad brzegiem rzeki przynęta spinningowa posiada w sobie to czego nigdy plastikowa wytłaczanka mieć nie będzie. My nazywamy to drewniana dusza woblera, tykającym swoim rytmem  życiem przynęty. Setki godzin spędzonych nad woda. Tysiące wyprodukowanych przynęt spinningowych decydują o skuteczności przynęty. Spinningowe przynęty wykonywane są w Polsce od dziesiątek lat i niemal każdego roku na mapie producentów przynęt pojawiają się nowi zdolni producenci. Dziś dostęp do wielu modeli przynęt jest ogromy. Corona Fishing współpracuje od wielu lat z producentami o ogromnym doświadczeniu i wiedzy. Z wędkarzami, dużą część swojego życia poświęci właśnie przynęcie doskonałej.

Woblery hand made - rdzeń polskiego rękodzieła

To wielka i bardo rozwijająca się dziedzina przynęt produkowanych w Polsce. Woblery hand made to wyjątkowe produkty, które niejednokrotnie powstają na bazie wieloletnich doświadczeń wędkarzy, rzemieślników. Drewniany wobler to przynęta unikalna, niepowtarzalna i każdy jeden egzemplarz nacechowany jest nieco odmiennymi parametrami. Wobler produkowany ręcznie to unikat, który potrafi otworzyć wodę. Woblery hand made cenimy ponad wszystko i to dla nich poświęcamy całą mase energii. Wobler ręcznie produkowany to przynęta niepowtarzalna i taka która daje możliwość zupełnie innego spoglądania na podwodny świat.

Wobler jako taki jest jedną z najstarszych przynęt wykorzystywanych w wędkarstwie spinningowym. Z wyglądu przypomina małe rybki – naturalny pokarm ryb drapieżnych. Nietrudno trafić też na woblery ręcznie robione, które imitują płazy i owady. Wszystko po to, aby skutecznie oszukać drapieżnika. Woblerki mają przeróżne kształty, wielkość i kolorystykę. To jednocześnie jedna z najbardziej uniwersalnych przynęt, na którą da się złapać każdą rybę drapieżną. Podstawowy podział woblerów obejmuje przynęty pływające i tonące. Ważna jest również głębokość pracy oraz przeznaczenie – woblerki powstają z myślą o połowie konkretnego gatunku ryby.

Jednak to, co najważniejsze, to sposób pracy przynęty, czyli jak porusza się w wodzie. Im lepiej imituje zachowanie żywej rybki, tym skuteczniejszy będzie. Sposób pracy jest tym, co przede wszystkim wyróżnia woblery hand made. Rękodzielnik poświęca ogrom czasu na poznanie zachowania ryb z danego gatunku w ich naturalnym środowisku. Tworzy, testuje, poprawia i kolejny raz wrzuca do wody, by sprawdzić efekty swojej pracy. Dopiero po osiągnięciu zamierzonego efektu zajmuje się produkcją większej liczby sztuk. Woblery ręcznie robione wyróżniają się na tle przynęt masowej produkcji przede wszystkim łownością.

Przynęty gumowe handmade

Zaraz za woblerami prym wiodą przynęty gumowe handmade, o których można powiedzieć, że zrewolucjonizowały wędkarstwo spinningowe. Są świetnym wyborem w połowie ryb drapieżnych, takich jak okonie, pstrągi, sandacze czy sumy. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość zbrojenia przynęty w główki jigowe, haczyki i dozbrojki.

Przynęty gumowe handmade ewoluowały przez lata, a dziś stały się jednym z najczęstszych wyborów w wędkarstwie spinningowym. Bardzo dobrze imitują małe rybki i organizmy wodne, które są naturalnym pokarmem ryb drapieżnych. Dzięki temu, że zostały wykonane z miękkich materiałów ich praca jest bardzo zbliżona do ruchów małej rybki, a ogromny wybór wzorów i kolorów pozwala skutecznie łowić na nie przez cały rok. Przynęty gumowe handmade dzielą się na dwie podstawowe kategorie: rippery i twistery, które różnią się od siebie przede wszystkim kształtem i budową. Te pierwsze mają za zadanie naśladować małe rybki, te drugie – robaki.

Przynęty gumowe handmade wyróżniają się jakością wykonania. Guma jest na tyle miękka, aby nie spłoszyć ryby przy pierwszym niepowodzeniu, jednocześnie na tyle solidna, aby nie kruszyć się w rękach. Wędkarz nie musi się też obawiać o przebarwienia i odbarwienia - przynęty gumowe handmade mogą służyć przez wiele sezonów bez strat na jakości. Jednak to, co większość zaliczy na ogromny plus, jest różnorodna kolorystyka i zdobienie. Najlepsi rękodzielnicy są w stanie wykonać przynętę, która do złudzenia wręcz przypomina prawdziwą rybkę. Brokat, idealna imitacja rybich łusek, delikatne czerwone wstawki – wszystko to sprawia, że przynęty gumowe hand made odznaczają się niebywałą skutecznością.

Wahadłówki handmade

Wahadłówki handmade, zwane też błystkami, to jedne z najstarszych przynęt - pierwsze ręcznie wykonane modele datuje się na czas paleolitu. Mają nieco prostszą konstrukcję niż obrotówki handmade, a to jak pracują w wodzie zależy w dużej mierze od rodzaju i grubości blachy, a także sposobu bicia.
Zadaniem wahadłówki jest naśladowane ruchów uciekającej lub rannej małej rybki. Złowić na nią można niemalże każdy gatunek ryb drapieżnych. Ich popularność ostatnimi czasy zmalała, bo wahadłówki handmane zostały wyparte przez gumy i woblery. Ale czy nie w tym właśnie tkwi w nich tak ogromny potencjał? Ryby dobrze obeznane z wobkami i przynętami gumowymi kojarzą je jako potencjalne niebezpieczeństwo, a
wahadłówki? Często okazuje się, że odznaczają się znacznie większą łowność właśnie przez wzgląd na to, że ryby nie utożsamiają ich z zagrożeniem.

Do najbardziej uniwersalnych przynęt zalicza się wahadłówki handmade, które z jednej strony są srebrne, z drugiej zaś złote. Spotkać natomiast można także wahadłówki w całości wykonane z jednym lub drugim kolorze, modele z dodatkowymi zdobieniami (dodatek czerwonej farby, kropki i paski świetnie wabi okonie, a granatowe elementy z kolei dobrze sprawdzają się podczas połowu pstrągów). Na łowność wahadłówki wpływ mają także czerwone ogonki z piórek lub włóczki.

Ten zapomniany nieco kawałek blachy, zwłaszcza jeśli stworzony został przez rękodzielnika, może okazać się świetną przynętą, która w rękach wprawionego wędkarza przyniesie zdumiewające efekty. Mówi się, że wahadłówki handmade to przynęta naszych dziadków, jednak i dzisiaj mogą być równie skuteczne.

Obrotówki handmade

Obrotówki handmade, czy inaczej błystki obrotowe, są z wędkarzami od stuleci. Wirujące skrzydełko, które w zestawieniu z odpowiednio dobraną kolorystyką, cieszy się szczególnym uznaniem wśród łowców ryb drapieżnych. Błystki obrotowe świetnie sprawdzają się na wielu rodzajach łowisk, nawet tych, gdzie woda jest mętna, i skutecznie prowokują drapieżniki do ataku. To przynęty, które stosunkowo łatwo prowadzić, a jednocześnie są dosyć wszechstronne. Obrotówki handmade kuszą ryby na dwa sposoby. Przede wszystkim błyszczą, co nie umknie uwadze żadnego drapieżnika. Są jednocześnie łatwe do wychwycenia przez rybę, bo obracając się w wodzie, tworzą silne wibracje, które odbijają się od linii bocznej drapieżnika, dając się łatwo zlokalizować.
Obrotówki handmade wykonywane są w całości ręcznie, w zgodzie z tradycją rzemiosła. Każda jedna błystka obrotowa została perfekcyjnie wykończona i jest wykonana z zegarmistrzowską precyzją. W ręcznie robionych blaszkach można dostrzec coś więcej nic zwykły kawałek metalu. Skrzydełko najczęściej pokrywane jest srebrem albo pozostaje w naturalnym kolorze blaszki.

Jakie są najnowsze przynęty spinningowe?

Jeśli chodzi o przynęty spinningowe, nowości nie brakuje. Z łatwością można je odnaleźć w niezwykle bogatej ofercie Corona Fishing w dziale nowości, wśród wielu produktów, które na bieżąco wybierane są przez specjalistów z myślą o najbardziej wymagających wędkarzach. Nowości wędkarskie dobierane są w zależności od gatunku poławianej ryby i sezonu. Są to zazwyczaj niezwykłe rarytasy, które właśnie dołączyły do oferty, ale tez egzemplarze, które powracają na rynek sprzedażowy po dłużej nieobecności. Przynęty spinningowe nowości w Corona Fishing, to wyselekcjonowane produkty, dodatkowo sprawdzone i wybrane przez fachowców i gwarantujące wieloletnie użytkowanie.

 
0.52 s