Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Poradniki
Tips & Tactics
Koguty i jigi na pstrąga
2010-07-21 00:00

poznaj tego autora Admin

Przynęty wykonywane na wzór wabików wyciągniętych z pudełka muszkarza to doskonałe rozwiązanie na leniwe i nieufne ryby. Wśród doskonałych wędkarzy jest grupa spinningistów, która nigdy nie rozstaje się z imitacjami drobnych rybek, pijawek, raczków czy żabek wykonanych z włosia i innych naturalnym materiałów.

Najlepsze koguty i jigi wykonywane są przez muszkarzy. Odpowiednie dobrane materiały ich kompozycja mają niebagatelny wpływ na pracę przynęty oraz co za tym idzie ich łowność. Koguciki i jgi to bardzo często imitacje drobnych rybek. Zonekry to ślizy, kozy, kiełbie, Muddlery to głowacze lub okonie albo nawet po odpowiednim dobraniu kolorów żabki czy kiełbiki. Mistrzowie sztuki wykonywania przynęt typu kogut czy jig potrafią idealna nadać swojej przynęcie kształt ciernika, strzebli i innych drobnych rybek żyjących w wodzie.

Jak łowić na koguty:
Prowadzenie kogutów i jigow jest stosunkowo proste, jednak wymaga od wędkarza nieco uwagi i skupienia podczas nauki łowienie nowymi przynętami. Prowadzeni kogucika to finezyjnie drganie przynętą, która spływa łukiem tuż nad dnem rzeki. Świetnym sposobem jest tzw. łowienie w punkcie czyli pracowanie przynętą w domniemanym stanowisku ryby. Zimą i wiosną koguty to doskonałe przynęty na zalane trawy i podmyte burty brzegowe.

Opracowanie odpowiedniego sposobu lowienia kogutem da nam wiele radości i sporych ryb łowionych na tego rodzaju przynęty. Każdy z fanów kogutów czy jigów opanował conajemnij kilka skutecznych sposobów kuszenia pstrąga kogutem. Jedni łowią z klasycznego opadu, inni wolniutko nawijają linkę z krótkimi przerwami, jeszcze inni nieustannie wprowadzają przynętę w drgania.

Gdzie stosować koguty i jigi:
- podmyte burty brzegów,
- zwaliska, powalone drzewa.
- kamieniste napływy,
- zalane trawy i zarośla,
- głębokie doły za podwodnymi przeszkodami.

Jigi i Koguty to bardzo skuteczne przynęty w miejscach gdzie mamy znacznie utrudniony dostęp innymi klasycznymi przynętami.

Zobacz więcej:
koguty pstrągowe
jigi pstrągowe
koguty na sandacza
koguty na okonia

Przeczytaj więcej o:
łowienie pstrągów na koguty


Zgłoszenie nadużycia
Temat zgłoszenia
Opis problemu:

Udostępnij poradę:
Facebook Google Bookmarks Twitter LinkedIn

Zgłoś nadużycie

Najnowsze wpisy
Okoń
Okoń (Perca fluviatilis) jest to ryba z gatunku okoniowatych, zaliczana do drapieżnych ryb słodkowodnych. Na całym świecie występują 3 gatunki okonia: -okoń azjatycki -okoń północnoamerykański ...»
Szczupak
Szczupak (Esox lucius) jest to ryba drapieżna z rodziny szczupakowatych. Jest to ryba rozprzestrzeniona bardzo szeroko. Zasięg tych ryb wyłącznie w słodkich wodach jest największym naturalnym zasięgiem. Szczupaki ...»
Sandacz
Sandacz (Sander lucioperca) to ryba z rodziny okoniowatych. Występuje w rzekach nizinnych, zbiornikach zaporowych, jeziorach oraz wyrobiskach. Sandacze mogą występować również w przybrzeżnych wodach ...»
Przynęty na tęczaka
Pstrąg tęczowy zazwyczaj kojarzony jest ze stawami hodowlanymi. W tych miejscach najczęściej ryby łowione są na obrotówki, gumki czy niewielkie woblerki. Ciekawostką jest występowanie tęczaków w ...»
Woblery na opaskę
Opaskowe wędkowanie to bodaj najbardziej atrakcyjny sposób rzecznego kuszenia ryb. W ten sposób możemy złowić piękne klenie i jazie. Świetnie łowi się na opaskach również sandacze i ...»