Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Wędkarstwo podlodowe > St.Croix Premier Ice > St. Croix Premier Ice

St. Croix Premier Ice

wędka podlodowa st. croix
wędka podlodowa st. croix
podlodowka premier
wędki podlodowe st.croix
Opis
Komentarze

Wysokiej jakości wędki podlodowe. Stworzone i zaprojektowane przez inżynierów St. Croix z myślą o łowieniu za pomocą wszelkiego rodzaju blaszek. Świetne wędki charakteryzujące się wyjątkową czułością oraz dynamiką. Prawdopodobnie najlepsze kije do łowienia okoni na błystki podlodowe.

  • Grafitowy blank charakteryzujący się czułością i wytrzymałością.
  • Specjalne przelotki zimowe (stal z wąskimi i dużymi pierścieniami).
  • Rękojeść z tradycyjnego korka.

UWAGA. PIERŚCIENIE MOCUJACE KOŁOWROTEK WYKONANE SĄ Z MATERIAŁU TERMOKURCZLIWEGO. PO ZAŁOŻENIU NA STOPKI KOŁOWROTKA NALEŻY JE PODGRZAĆ ABY SPEŁNIŁY SWOJE ZADANIE.

UL - najlżejsza wędka do blaszek około 2-4 g.
ML - uniwersalna wędka podlodowa do przynęt ok 2-6 g.
M - cięzszy model wędki uniwersalnej  do przynęt max 2-10 g.
H - najcięzszy kaliber do łowienia sandaczy i bardzo dużych okoni.


Prozac
Wielu komentujących pisze o „uciekających” przelotkach. W przypadku dwóch wędzisk zakupionych przeze mnie (LGR24UL i PIR28UL) jest podobnie. Trudno powiedzieć z czego to wynika. Może na tak cienkim blanku ciężko jest je równo przymocować; może sam cieniutki blank ulega jakimś odkształceniom poprodukcyjnym. Nie wiem.
W nowej wersji (2014) blank jest niebieski. Zaś krytykowane wcześniej termokurczliwe pierścienie zamieniono na wąskie gumowe pierścienie (oringi). Są 4 w komplecie. Wystarczy po jednym z każdej strony stopki i trzymają kołowrotek wyjątkowo mocno. Ja osobiście wykorzystałem wszystkie 4 (po dwa z każdej strony). W wersji UL blank jest naprawdę bardzo delikatny i jak napisał któryś z przedmówców, może przydałyby się jeszcze lżejsze przelotki. Jeśli ktoś łowi blaszką (nawet małą 2-3 gramy), ale podbija ją bardziej agresywnie, to UL może być nieco zbyt miękki. Również mocowanie kiwoka do wersji UL może nie być dobrym rozwiązaniem – prędzej podczas brania przygnie się wędka, która już pod ciężarem samej blaszki jest przygięta, niż kiwok. Plusem takiej delikatnej wędki jest to, że frajda z holu nawet mniejszych okoni jest wielka. Choć nie wiem czy w przyszłym sezonie nie rozważę mimo wszystko zakupu wersji ML.
pablo30
PIR28ML- blank super ,przelotki nieco uciekają, ogólnie wędka super w połączeniu z kołowrotkiem SHIMANO SEDONA 500 tworzy rewelacyjny zestaw polecam
leszko
PIR24M-fajny blank, niestety krzywa przelotka :(..., co do pierścieni mocujących kołowrotek to razem z wędką była intrukcja, z której to wynika, że pierścienie są termokurczliwe!-puki co szukam do wędki odpowiednio lekkiego młynka, dlatego też jeszcze tego nie sprawdziłem. Jeśli to działa to ekstra,bo odpadają zbędne gramy na mocowanie kołowrotka ;)
czarny1
28UL-blank super!!! przelotki wydają się trochę za ciężkie do niego, ale do mocniejszych pewnie niezłe... za to pierścienie do mocowania kołowrotka to PORAŻKA!!! mają około 1cm za dużo na obwodzie i nie trzymają kołowrotka... po prostu trzeba dorobić własne... za taką kasę to szkoda gadać:(
Jaro
PIR24M.Wędeczka super,ale pierscienie mocujące kołowrotek są za duże.Remik dzięki za pomoc w wyborze.Pozdrawiam.
Figur
28UL- na okonie idealna - dziękuję za podpowiedzi przy wyborze
Produkty zakupione razem z tym