Nie jesteś zalogowany/-a ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ
Jesteś tutaj: Corona-Fishing > Sklep wędkarski > Wędkarstwo podlodowe > St.Croix Legend Ice Gold

Legend Ice Gold

Legend Ice Gold
Legend Ice Gold
St. Croix Legend Ice Gold
Opis
Komentarze

Wędki podlodowe St. Croix z serii Gold i Silver projektowane są przez wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata w wędkarstwie podlodowym – jest nim Greg „The Prowler” Wilczynski, który zaprojektował indykator Super-Finesse. Indykator ten jest bardziej czuły niż inne; pozwala wędkarzom zauważyć najmniejszy ruch ryby w wodzie zanim poczują go na wędce.

Wędki podlodowe St.Croix Legend Gold Ice:

  • Czuły blank grafitowy
  • Przelotki Pac Bay Minima
  • Innowacyjna rękojeść wykonana z neoprenu (ułatwia czyszczenie i szybko wysycha)
  • Uchwyt na kołowrotek Fuji SK2
  • Indykator Super-Finesse z 24-o karatowym złotem, ze stali nierdzewnej
  • Wymienny indykator Super-Finesse można dowolnie dopasować
  • Wykonane w USA

Prozac
Wędzisko jest niewątpliwie czymś w rodzaju ekskluzywnej wędki podlodowej.
Co do oceny stosunku ceny do jakości, to zapewne inaczej ten stosunek oceni obywatel USA, który zapłaci za wędkę $ 90, a inaczej Polak, który zapłaci 487 zł. Ten drugi będzie zapewne oczekiwał nienagannego i idealnego wręcz wykonania, zaś tego pierwszego niekoniecznie zniesmaczą nieco krzywo przymocowane przelotki. W internetowych opiniach na temat podlodowych wędek St. Croix najczęściej chyba właśnie czyta się komentarze o „uciekających” przelotkach. W przypadku dwóch wędzisk zakupionych przez mnie (LGR24UL i PIR28UL) jest podobnie. Trudno powiedzieć z czego to wynika. Może na tak cienkim blanku ciężko jest je równo przymocować; może sam cieniutki blank ulega jakimś odkształceniom poprodukcyjnym. Nie wiem. Druga rzecz w przypadku Legend Ice Gold to uchwyt do kołowrotka. Przy malutkich kołowrotkach o krótkich stopkach zachodzi potrzeba większego dokręcenia uchwytu. Wtedy też tylny pierścień zaczyna nachodzić na środkowy gumowy insert z napisem St.Croix i pop prostu go niszczy i rozcina na pół.
Poza tymi dwoma niedoskonałościami innych wad w moim egzemplarzu nie znalazłem. Wędeczka jest bardzo leciutka, czuła i zarazem mocna. Blank pracuje bardzo dobrze, kiwok również (przy czym nawet ten najbardziej miękki nie sprawdzi się przy malutkich mormyszkach rzędu 2-3 mm. Nie jest to więc ultra czuły kiwok do łowienia płoteczek, a raczej kiwok do łowienia okoni na nieco większą mormyszkę).
Produkty zakupione razem z tym